bugün

Yok artık final dedikleri gibi olsaydı galiba hönkür hönkür aglardım.
Final aglatti amk.
dedikleri final olsaydı bir daha dizi izlemeye bilirdim.
iyi ki finali çekmemişler. dağılırdık lan. böyle final mi olur?
final bölümünün nasıl olduğu ile alakalı nasıl bir vuruş vurdu bana anlatamam. leyla ile mecnun dizisinin finali ancak öyle olabilirdi. iyiki yayınlanmamış final bölümü yoksa vallahi intihar edenler çıkardı.
iyi ki final yapmamış dedirtmiştir.
ciğerler sökülür gözler patlarmış artık.
Finali ile darmaduman etti. Ulan var ya.
bu kadar yaşanmışlık, bu kadar yaşanamamışlıktan doğabilirdi ancak dedirten finale sahip dizi. her aşk, her ilişki, her arkadaşlık.. her hayat böyle değil mi zaten?
finali duyduktan sonra içimde bir at var, çıkmıyo.

burak aksak allah belanı vermeye. *
bir kere daha sevdirdi. o nasıl yayınlanmayan sondur..
helal olsun diyorum gelmiş geçmiş en iyi dizidir izlediğim.
dayanamıcam ben de aynısını yazıcam amk.
o nasıl final lan!
izlemeden, sadece 6-7 sahnenin gösterildiği olacak ama olamayan(!) final insanın içine oturan, boğazında yutkunamadığı düğüm olan bir bölüm olacakmış. keşke olsaymış da yutkunasaymışız. keşke.
iyi ki finalini izleyemedik dedigim efsane dizi. izleseydik harap olurduk lan. sozlu iki dakikalik anlatimiyla bile sok oldum.
bari bu finalin bir sinema filmini yapsınlar höyküre höyküre ağlayalım sinemada. nolur lan!
iyi ki o finali yapmamış dedirten efsane dizi/dizimiz.

bu final gerçek hikayesi mi yoksa değil mi bilmiyorum ama, eğer gerçek hikayesi olsaydı ve çekilseydi çok üzülürdük eyvallah ama, o erdal bakkal'ın, iskender baba'nın, çakma ve ak sakallı dedelerin, ismail abi'nin, yavuz'un; mecnun'un kafasındaki hayali karakterler olduğunu bilmek, yani o karakterlerin hiç varolmamış olduğunu bilmek daha bi üzerdi bizi..
ismail abinin balık, erdal bakkalın tuzluk, yavuzun yaprak gölgesi ve mecnun ve leylaların hallerinin sadece aklından geçen kurgular olduğunu duyunca olan morali sıfırın altına indiren dizi.. daha ne diyeyim, film yapsalar oturur ağlarım hiç gocunmam.
finali 25 yaprak dökümü gücündedir.
evet güzel bir son ama vellakin lost dizisi finalinde hayal kırıklığı tadı olan bitmemiş dizi.
http://alkislarlayasiyoru...unun-yayinlanmayan-finali
finali gayet hoş olan dizi. lakin biraz düşününce, leylalarla alakalı kısım çok iğreti duruyor orda. tek leyla devam etseydi, elbette finali onla olacaktı ve kaan gibi gerçek olan tek karakter o olacaktı. ilkokul aşkı, sürekli ziyarete gelecekti belki, yahut koşmu kızı sürekli cama çıkacaktı bir şekilde. ama çorap değişir gibi leyla değişince, izlediği dizilerdeki kadınlar işte demek durumunda kaldı. galiba. ya da benim gönlümden böyle bir burukluk geçiyor bu konuyla alakalı, bilemedim.
sonu mükemmel biten bir dizi hala ağlıyorum. videosunu izledim sadece. fakat olayları bildiğim için baya kötü oldum. videoyu izleyince normaldim de.

sonra bir an düşündüm gerçekten böyle insanlar var ve biz aslında bunların hayal dünyasını izlemişiz. kafasında kurguladığı, belki de yapmak istediği ama yapamadığı. Mecnunu hep neşeli haliyle tanırdık ama onu o şekilde görünce çok fena oldum. Çok iyi kurgulanmış hatta bence bu baştan bu şekilde ayarlanmış. helal.
iyi ki devam etmemiş dediğim dizidir. ben de özledim adlı dizi de ki finali görseydim çok etkilerdi. böyle öğrenmek daha iyi oldu.
--spoiler--
ismail abi meğersem japon balığıymış
--spoiler--
Final sahnesi ile düşündürmüştür.
http://www.youtube.com/watch?v=5qclnbsqiaE