bugün

"yılmazı sileceesin msnden" yarmıştır daha ilk dakikadan.*
yılmaz silecesin msnden esprisini anlamayanlar için geliyor;

http://www.izlesene.com/v...n-silcesin-komedi/1440059
--spoiler--
aga cinayet var cinayet
--spoiler--
Reklamların zamanlamasını ayarlayan ayarsiz reji yönetimine sahip kanal dizisi.
Hayır kardeşim göz var kulak var hiç cumlenin yarısında reklama girilir mi. akış, seyir zevkini bozuyorsun .
"mecnun aslında iyi bir çocuk ama dedesi yüzünden herhalde" demek suretiyle, bizimki temiz çocuk ama çevresi kötü" klişesini güzel işlemiştir.
Arka Sokaklardaki her işe yetişen Yavuza çok güzel bir göndermenin yapıldığı dizi.

--spoiler--
Her şeye de ben yetişiyorum.
--spoiler--
--spoiler--

erdal bakkal akıl almaz, akıl verir.

--spoiler--
fatih terim e selam çakmıştır.

--spoiler--

erdal bakkal ders almaz ders verir.

--spoiler--

(bkz: fatih terim ders almaz ders verir)
--spoiler--
-bi de nurtenin yiğeni var ama anlaşamazsınız ki onla. altyazılı o.
--spoiler--

kahkaha attırdın irdal.
vay anasını şimdi de her gönülde bir aslan yatar filmine selam çakmıştır taksi yıkama sahnesiyle ve cahit berkay'ın o unutulmaz müziğiyle.
"may be" ve "yep" ile aynada kendimi görmüş gibi olduğum bir bölüme imza atmıştır.
dizi yine inceden inceden parçalamıştır yine. zeynep çamcı bu bölüme damgasını vurmuştur. hüzün güzel işlenmiş yine.
ilk 30 bolumu bambaska olan dizi.
simdiki bolumleri guzwl, ama ilk zamanlariyla yarisamayacagini kimse inkar edemez.
ayni tat yok iste.
--spoiler--
iskenderin mecnuna 10 tl verdiği sahne beni zırıl zırıl ağlatmıştır.
--spoiler--

bu nasıl dizidir yahu, bir ağlatıp, bir güldürüyor, müthiş.
atanamayan öğretmenler için ismail'in lafı.

'tüm işlere öğretmenler girmiş,hepsi öğretmen ismail abi'ye iş yok yine'.

aferin la ismail.
sırları ve sırlarla yüzleşmeyi işlemiş dizidir bu hafta itibari ile. yanlış soru sorup doğru cevap arayanlara da şirin bir mesaj vermişir dedecik.
--spoiler--
iskender: annenle ilk burada tanıştım, tanıştım derken biz görücü usülü evlendik, almanyadan geliyodu. biz de ailecek burada bekliyoduk. neyse tren geldi, burda durdu, mecnun trenden bir kadın indi, mecnun trenden bir kadın indi, ben ömrümde böyle bişey görmedim, su damlası, o an vuruldum, dedim ki iskender işte bu! işte bu! hayatının kadını.

mecnun: vay bee babama bak iyiymiş, sonra?

iskender: e sonra işte arkasından annen indi. öyle işte ilk ve son görüşüm oydu o kadını.

mecnun: baba ya ne yaptın nereye bağladın böyle, ne güzel anlatıyodun, tam ağlıyodum.
--spoiler--
benim adıma 38.bölümle en çok güldüren bölümünü yapmış dizidir.
sanal reklamlara getirilen erdal bakkal ayarı bu bölümde yardırmıştır

çay erdal bakkalda içilir!!
leyla diziden çıktığından beri ilk kez bu akşam izledim, her duygusal intro girdiğinde gözümün önüne leyla ile mecnun'un duygusal sahneleri geldi. yani evet dizi hala güzel, hala keyif veriyor, hala hüzünlendirip güldürmeyi art arda yapabiliyor ama leyla'sız da olmuyor...
Behzat ç. ye yapılan göndermeler ve aynı hafta damacana göndermesi. Sanırım her iki dizi senaristleri hafta içi bir telefon görüşmesi yapmışlar.
bu bölümlede "varliginin tiryakisi , yoklugunun delisiyiz" üsüyoruz burak reis
--spoiler--
içinde harbiden büyük iskender i barından dizi, harbiden ama.

ayrıca okocha mı kaldı allasen...

irdal, ya sana ne demeli?

bugünde kimse veresiye teklif etmedi...

bıyıklı penguen...

ayrıca;

çay erdal bakkal da içilir
--spoiler--
mecnun'un erdal bakkalda çay içmediği, ismail abiyle sahilde muhabbet etmediği bölüm olmuştur benim için.
iskender ne zamandır arabada itmiyor, yavuz da pek az göründü zaten. nasıl yapsak ki onu.

burak abi, abide değil aslında bi kaç yaş var aramızda sadece ama şimdi bir kere abi dedim ya mecburen böyle bitirmek zorundayım. evet burak abi herşey çok güzel devam ediyor leyla öldüğünden beri ilk defa gerçekten gülerek bu bölüm* izledim diziyi. güzel yani, iyi. ama şu yeni karakterler sahneye dahil olduğunda sanki leyla ile mecnun'dan kopup başka bişey seyrediyomuşum hissine kapılıyorum. böyle bi oturmamazlık var sanki yani ne bileyim biraz sonradan yapıştırıldıkları bariz belli gibi. öyle şeyler işte. burak abi okuyorsan eğer, ki göz gezdirdiğine eminim, o yüzden; biraz daha beraber takılsın ismail abiyle mecnun, iskender baba araba vurdursun, erdal bakkal isyan etmeye devam etsin, üzüme dalsınlar abi. eskisi gibi olsunlar kısaca. onları nasıl sevdiysek öyle kalsınlar. herkes herşey hızla değişiyor bu hayatta geyiği var ya hani işte onlar değişmeyen tarafta kalsınlar. birde aşık olmayan bir mecnun piiiiiiii. mecnun o ya mecnun. mecnun demek aşık demek, deli divane demek. ama mecnun artık aşık değil. onu nasıl yapalım.

onur ünlünüde yok zaten sahnelerde bi kopukluk var geçişler falan.
piiiii ne kadan hoşnutsuz, ne kadan bişeyi beyenemeyen bi ruh halim varmış ki benim.

edit:imla
--spoiler--
iskender: trenden bir kadın indi, ömrümde böyle birşey görmedim.
mecnun: ee noldu sonra?
iskender: işte ardından da annen indi.
--spoiler--

yarım yarım yarmıştır.