bugün

Hayatı boyunca güçlüden yana olmamış Adam gibi adamdır, bazıları gibi her devrin Adamı olup zenginleşmemiştir.
Ana akımdan yüz bulamayınca muhalefetten başka tutunacak dalı kalmayan (bkz: mecburen muhalif) demode esprilerin beyaz saçlı prensi.
https://youtu.be/paBnt6iMAvU
hala unutulmayan efsane komedyen, sanatçı. biz onu ilk olacak o kadar'da tanıdık daha sonra tiyatrolarına gittik. her skeci hem komik, hem de insanın ufkunu açar, çok iyi modernizm eleştirileri, toplumsal tespitler yapardı levent kırca. ki hükümet karşıtlığı, göte göt diyebilmesi, diğer ünlüler gibi belli siyasi kişilere yaltaklanmaması ile her devrin adamı değil de, bir dava adamıdır kendisi. allah gani gani rahmet eylesin..
Olacak okadar, yada deve kuşu kabare nin yayınlandığı ve siyasilerin eleştirildiği dönemde siyasilerin hiçbir gücü yoktu ki! O zamanın siyasileri belediye başkanı statüsündeydı. Valilık yapanlar ise ordu, yargı ve sermaye idi. O dönemlerde rahmetli Turgut Özal Musul ve kerkuk ü ülke topraklarına katmak için orduya harbe hazırlanın emri veriyor, adamlar bizim böyle bir savaşla işimiz olmaz diye cevap veriyorlar, malum şu 91 körfez savaşı sırasında.

Levent kırca, zeki alasya ve metin Akpınar eleştirecekse ordunun, yargının, sermayenin siyasileri şamar oğlanına cevırmelerını eleştireydıde goreydık. Ama yapmadılar, zaten yapmak ısteselerde yaptırmazlardı.

Bu ülkede bir başbakanın muhalif bir partinin genel başkanına " sen onbaşı bile olamazsın " dediği için yargılandıgına şahidiz, o dönem sıyasetcılerının ülke yönetiminde söz sahibi olduklarını kimse söyleyemez. Devlet içinde bir mesele olsa hemen omuzlarına işaret ederlerdi. Anlamı; yani asker izin vermiyor demek.

Onun için olacak okadar, deve kuşu kabare de aynen askeriye, yargı, medya, sermaye gibi halkın seçmiş olduğu siyasileri degersızlestırmek için kullanılmış pıyeslerdır.
büyük üstad..
özledik be usta çok özledik.
"şeytan bunun neresinde" adlı filminde kendisiyle birlikte çalışma fırsatı bulduğum değerli yetenek, usta, sanatçı. cem uzan desteğini çekince filmi kendi imkanlarıyla tamamalamak zorunda kalmış ancak hepimizin parasını kuruşu kuruşuna vermişti.
gerçekten yenetekliydi. oynadığı rolü bütün vücudunda hissettiğini farketmiştim. yüzyüze görüştüğünüzde de ekranda gördüğünüz aynı insandı. gülmekten yarrrıldığım bir videosunu paylaşayım:
https://youtu.be/OE2XDBzPuF0
insanları güldürmeyi başaran sayılı komedyenlerdendi. arada açıp izlerim yine. mizahla harmanlayıp yaptığı eleştirilerde hep nokta atışı yapardı kendisi. kısacası böylesi pek nadir gelir. yine anmış olduk,mekanı cennet olsun.
Çin malı skeçini ne zaman izlesem gülüyorum ya.iyi bir sanatçıydı kesinlikle.
Buyuk komedyendir.
Fatih altayliya canli yayinda evet yalakasin fatih dedi ya o yeter.
ben gerçekten sanatçı sıfatını taşıdığını düşünüyorum.
atalay demirci den daha komik olduğu kesin.
Adam gibi adamdı, mekânı cennet olsun.

Atatürkle kalın!
Para insanı değiştirmez, sadece ifşa eder diye boşuna dememiştim.
zihniyet meselesi
çocuklarının ahiret inancı yok zannediyorum
olsaydı bu mezarı yaptırırlardı. babalarına bu kadardamı vefa borçları yok.
ha mezarın dışı gösterişli olsa ve olur.
hiç faydası olmaz
önemli olan içi gösterişli olsun.
Çok sevdiği atasına kavuşmuş komedyen.
baba adamdı. kendisini saygıyla anıyoruz. huzur içinde uyusun.
rahmetlinin son zamanlar pek aklı başında değildi. muhalif olmanın çok afedersiniz bokunu çıkartmıştı.
Siyasileri eleştirdi.

Halkı eleştirdi.

Sanatçıları eleştirdi.

Kendini eleştirdi.

Herkes bu parodilere güldü geçti. biraz kızdı, biraz alındı lakin kimse kin gütmedi ve işine karışmadı.

Lakin 2002 yılında dinci iktidar gelene kadar...

Kimin bu ülkeye kin ektiğini ve o kinde boğulacağını biliyoruz er Ya da geç...

Merak etme üstad !
Kucukken hatirliyorum da ben cok anlamazdim esprileri annem babam baya gulup siyaset konusurdu izlerken. Simdi nerdee oyle programlar oyle senaryolar oyuncular. Vay be. Ya ne bileyim olacak o kadari izleyememis bi nesil yetisiyo. Ben olsam uzulurdum.
Kabir azabının son derece çetin geçtiğine emin olduğum, mukallitt overrated solcu, laik, Kemalist komedyen.
"o iyi insanlar o güzel atlara binip çekip gittiler. demirin tuncuna, insanın piçine kaldık."
yaşar kemal.
Candır can.