bugün

robert plant'ten önce zaten olmayan grup. sonrası da yok zaten bonham öldükten sonra. neyin kafasını yaşıyonuz lan?
müziğin tanrısıdır. kısa ve net. ayrıca Hayat kurtarır.
(bkz: led zeppelin in muğla ya yerleşmesi)
http://www.youtube.com/watch?v=RlNhD0oS5pk

yanında bira isteyen grup.
babalardan.
görsel
yirminci asır müziği led zeppelin ve diğerleri olarak ikiye ayrılır, led zeppelin diğerlerinden daha büyüktür. ortalama şarkısı olamaz, neredeyse hepsi en az aşmıştır. nasıl yapmışlar, bu dört adama evrendeki en büyük torpil mi geçilmiş, anlamıyorum.bir zepline bindirilip gökten indirildiklerine inanıyorum.
özlediğim bi insanın nicki. kendisi lezpelin diye anılırdı ahh ah.
görsel
tarihin gelmiş geçmiş en iyi gruplarından birisi. ben demiyorum ramble on, kashmir ve stairway to heaven yeterince şey anlatıyorlar.
görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel

görsel
görsel
whole lotta love adlı çalışması ile hareketlilik ve gaz veren kült gruptur. bu arada bu şarkıyı her dinlediğimde aklıma hep jeff buckley gelir nedense. * *

ayrıca müzik tarihinin en güzel sololarından birini barındıran stairway to heaven adlı parçanın sahipleridir kendileri.

jimmy page büyüksün baba!!
çeşitli ruh hallerine uygun şarkıları olan efsanevi grup.
görsel
(bkz: ten years gone) parçası aşmıştır.
70'lerin en ünlü rock gruplarından biridir. heavy metal in kurucuları arasındadır. bazı şarkılarında sübminal mesaj içerdiği konusunda iftiralara maruz kalmıştır. ayrıca şu videoya konu olmuştur : http://video.uludagsozluk.com/v/led-zeppelin-88809/+
yeri bambaşkadır. en tehlikeli yıllarımda sahip olduğum en kıymetli dostlardan biri. bilinen şarkıları zaten şüphe götürmez ki muhteşem, ancak kenarda köşede kalmış, çok da duyulmamış şarkıları vardır ki asıl güzellik onlarda.

(bkz: tea for one)
bir röportajlarında orhan gencebayın riflerini kullandıklarını ve sürekli takip ettiklerini belirtmişlerdir.

edit: yok artık buna eksi veren cahil midir nedir mk.
dased and confused,
the battle of evermore,
rock and roll,
achilles last stand,
when the levee breaks
ve sayarak bitmeyecek diğerleri..

anlatmak yerine dinlemek lazım, başka türlü anlaşılmaz..
hayır ben bu grupta john paul jonesa çok üzülüyorum. grup üyelerinin hepsi ayrı ayrı tanınıyor. misal jimmy page tarihin en iyi gitaristlerinden biri olmakla. robert plant; e adam grubun solisti zaten. john bonham desen adam öldü diye grup dağıldı. yazık lan john paulcuğuma.
Dinlerken gözünüzü kapattığınızda cennetin merdivenlerini teker teker tırmandığınızı hissettirebilen rock grubudur.
şimdiye kadar ortalıkta olmayan fotoğraflarını good times, bad times isimli kitapta görücüye çıkaran grup. şarkıları eskimedi, eskimeyecek, ancak fotoğraflara bakılığında aslında ne kadar eski olduklarını gözler önüne seriyor. dönemin kıyafetlerini ve saçlarını falan görünce ilk olarak güldüm, ama asla canlı izleme fırsatına erişemediğimden, sonraları bakıp bakıp hüzünlenmeme neden olmuştur.
60'lı yılların en baba rock grubudur. yapmış oldukları şarkıların kalitesi tartışılmaz mükemmeldir. o yıllarda pink floyd'ta vardı. bu 2 grup rock müzik kavramını dünyaya tanıtmıştır.
ruhunuzu alır. nerde olmak istiyorsanız oraya götürür.