bugün

genellikle babaların traş sonrası kullanığı, serinlik hissi veren, kokusu kalıcı kolonya.

en bilineni rebul lavanta kolonyasıdır.
hı hım, efendim, pek ağır bir kokuya sahip olan kolonyadır. daha ziyade limon, limon çiçeği kolonyası makbuldür. * * *
Tariş çıkarmış. Belki de çok eskiden vardı da ben yeni gördüm, bilmiyorum. Böyle cam oval şişede, 200 cc. Aslında lavanta kokusunu hiç sevmememe rağmen ne akla hizmet edip te aldığım ve gün içinde foşur foşur süründüğüm, süründükçe de yer temizleme maddeleri gibi koktuğum bir kolonya türü işte. Bazen sevmediği şeyler de zevk verebiliyor adama demek ki.
lavanta ile tütünün karışımı gibi kokar. ne o dur ne diğeri. ilk sürüşte ağır gelsede bağımlılık yapar sanki. yine de kullanılır.
oriflame distribütörü olanlara geçen ay bayram vesilesi ile hediye edilmiş, gelen misafirlere ikram edilmiş, olumlu feedbackler alınmış, bağımlısı olduğum, adeta onunla yıkanmaya başladığım, elde sanki koruyucu bir tabaka bırakan lavaboya gidip elinizi yıkadığınızda tabakanın elinizden akıp gittiğini gördüğünüz* güzel kokulu bir kolonya türü.
(bkz: rebul)
kokusu pakistanı hatırlatır. Saçlarına lavanta yağı sürmeye meraklı bir millet olduklarından mı ne?
en güzelidir.
selin kolonya gibi iyi işlenmişse kolonyaların en güzelidir.
o aromasının çok iyi işlenmesi gerek ama.
Muhteşem kokusu olan, rahatlatan kolonyadır.
mümkünse hiçbir ürünü lavantalı yapmasınlar.fazla keskin ve erkeksi bir koku.limon ve tütün kolonyasına tercih edeceğimi sanmıyorum.
hiç sevmem.bunun birde oda parfümü olanı var.evde o kokuyu ciğerlerime çekmekten bıktım.
Selin'in lavanta kolonyası çok hoş ferah. Lavanta keskin kokuludur, iyi ayarlamak lazım dengeyi.
Kolonyaların mercedesidir. En kalitelisi de paşabahçeninkidir.