bugün

ey efendi bilirmisin biz bu harfleri değiştirdik 100 yıl geri gittik diyen dingillerin düşüncesidir.Acaba kurtuluş savaşından sonra ülkede sağ kalabilmiş birkaç doktor,mühendis,subay ve memurlar(çoğu Çanakkale'de,inönü'de,Sakarya'da şehit düşmüşlerdir) haricinde okuma yazma bilen kaç kişidir,ne kadarlık bir yüzdeye sahiptir.Kendi silahını bile yapamayan,gemisini ingilize yaptıran fakat 1.Dünya savaşı nedeniyle onu da alamayan,halkının hastalıktan kırıldığı üfürükçülerden başka medet bulacak çaresi olmayan bir dönem için sanki teknoloji ve bilimin doruğundaymış gibi bahsetmekten geri durmazlar. bu şahsiyetler Kuran'ı okumanın bilim olduğundan bahsederler fakat ne okuduklarını ne anlatılmak istendiğini anlamazlar anlasalarda bunu kendilerine yontarlar.Elin gavuru denizlerin birbirine karışmadığını keşfedince bunun Kuran'da da yazdığını söylemişlerdir. Böylelerine günaydın şimdiye kadar aklın nerdeydi daha önce biliyodunda niye ispatlamadın bak islam adına da hayırlı bir iş yapmış olurdun denir. Bu kişiler okudum kabul ettim derler olay bitmiştir.Ama araştırmazlar incelemezler,inceletmezler araştırtmazlar.Bu yüzdende adamlar bizden ileri teknolojiye sahiptir.Bunlar bizden ileri oluncada onlar bizi değil biz onları takip etmek ve yetişmeye çalışmak zorundayız.Bu alfabede geri kalmışlığın bir sembolüdür.şimdi bile baktığınızda bunu görebilirsiniz hangi ülke ki gerçekten kendi bulduğu, ürettiği ve kullandığı bir teknolojiye sahiptirki bu harfleri kullanıyor olsun.
(bkz: zinisim adnikraf ninekilhet)
oldu.

ana yemek olarak ne istersiniz?

bunu söyleyene latin alfabesi girsin arap alfabesi girsin o zaman.

dil açılımı yapıyoruz.
(bkz: bluevelve gitsin bi daha da gelmesin)
"niye" diye sorarım önce bilader ! latin alfabesi yetmedimi uleeeyynn derim sonra ve akabinde rica ederim bu tür başlıkları açan yazarlarımıza yapmasınlar !
iyide kardeşcegizim latin alfabesini bize benimseten atatürk değil miydi ?
Çok yazıktır Atatürk'ün yaptığı "Türk alfebesinin kabulü" devrimini çarpıtarak Latin alfabesi diyen fesatların dediklerine inanmak.

Latin alfabesi aslında Göktürk-Etrüsk kökenli bir alfabe olup Türklere özgüdür. Beyni Yıkanmış arap özentilerine sesleniyorum; Arap özentiliğinin lüzumu yok.
Osmanlı alfabesı tercihimdir benim ah o atalar.
Sen git biz geliyoruz durumudur. Olur olur.
avrupa'da 6 yaşındaki çocuklar bile gözlük takmaktadır. siz gidin bakın arap elifbası kullanan bir ülkeye gözlük takan 15 yaş altı bir çocuk görürlerse garipserler. insan fizyolojisine uygun olan elifba arap elifbasıdır. bunu kabul edersin ya da etmezsiniz, bu böyledir. kaldı ki bir müslüman olarak menşei kur an olan bir alfabenin gelmesini neden istemeyeyim? kendi kitabımı okuyamıyorum. ilim imiş, irfan imiş, zaten ilim irfan bilecek birisi 15 gün uğraşsa çok rahat okuyabilir.
kesinlikle yanlış bir önermedir. bugün -latin alfabesinin kabulü gibi bir gecede, tepeden inme bir şekilde- arap alfabesi kabul edilsin, 86 yıllık birikimimiz bir anda çöpe gidecek, 1928'de yaşadığımız travmayı bir kez daha yaşamış olacağız.
20.milli eğitim şurasında malum sendikanın önerisi olabilir.

(bkz: 19 milli eğitim şurası kararları)
halkı cahil bıraktınız diye ağlayanlar, böyle bir durum olduğunda daha çok okuma yazma bilen olduğu için, kişileri cahil bırakmayacak mı? dil hikaye bunlar arap götü yalamak istiyor.