bugün

2 ayda en az 50 tl yatırdığım oyun . (bkz: fırfır yok)
kale ve savunmada üstüme olmayan oyundur. günde en az 1 lirası vardır. yapacak bir şey yoktur.
dersane kantinlerinde sıkça bulunan oyundur.

--spoiler--
namussuzu oynayamıyorum bir türlü. sevemiyorum.
--spoiler--
üniversitelinin en önemli eğlence kaynaklarından.
360 derece dönmeyecek kuralı uyuz eden bir kuraldır başta uyulur sonradan kimse kimseyi tutamaz.
şenlik haftası okula daha bir şevkle daha istekle gelmemi sağlayan eğlence kaynağıdır. benim için langırt dersten kaçma sebebidir.
fır fır yapanlar yüzünden soğuduğum masa oyunudur, her seferinde son defa oynayalım deriz fakat 10 tl harcamıştır bile.
görsel
dikdörtgen bir masada oynanan minyatür futbol oyunu.
elle oynanan, topların hepsinin bir anda bitmesiyle oluşan eğlence aracı.
istanbulda turnuvası felan var mı diye merak ettiğim süper zevkli masa oyunu.
3 efsane futbolcu oynayınca bambaşka olabilen oyundur.

görsel
Türkiye'de suç kapsamına giren bir oyundur.

umuma mahsus veya umuma açık yerlerde kazanç kastı ile oynanmasa dahi hafif para ve hafif hapis cezalarıyla cezalandırılır.

edit: ben demiyorum yasa diyo gidin yasayı eksileyin amk.
eski çalıştığım şirkette saat 6yı vurduğunda başında belirdiğim, süper stres attıran oyun.
çok pis para yiyen minyatür futbol oyunu. hırs yapıp saatler geçirilir başında.
çağdışıdır.
oynamaktan sıkılmayacağm oyundur. karşıma en iddalı insanı getirsinler,yenerim be. bu denli iddalıyım.
bütün okullarda olup marmara üniversitesi'nde olmamasından muzdarip olduğumuz über oyun.
Rakip tanimadigim oyun. En son meydan okuyan 9 yemisti.
çocukluğumun oyunu büyükler 2-3 lira verince koşa koşa giderdim.
çok keyifli oyun ve bağımlılık yapıyor.
Yıl olmuş 2013 biz hala öğle arası 6 hatun koşa koşa langırt kapmaya çalışıyoruz. 1 senede acayip geliştirdim kendimi, erkekleri 9-2 ve 8-3 gibi skorlarla ağlatmışlığım var. Peh.
hayatımda iddaalı olduğum tek şeydir. gelin kapışak agalar.
dünyanın en zevkli oyunlarından biridir. makul olan ise şunu diyebilenle oynamaktır; (bkz: fırfır yok)
oynarken "fırfır yapma amk" cümlesinin çok duyulacağı efsane oyundur.
Geçen yaz yeğenimle oynadığım oyun masası.
Hala oynayalım mı dedi. Kıramadım sıpayı. Neyse ilk başlarda böyle oynamıyorum yensin çocuk diye.
Sıkıldım. Az oynayayım dedim. Bizim ki yeniyor bu arada 6 yaşında velet havalara girdi.
Sen görürsün dedim.
Göremedi. Zira normal oynadığımda da yendi. Bildiğin yendi böyle bozuldum ben bayağı. Hırslandım berabere bitti. Bir yeneyim dedim tekrar yenildim.

Öyle beceremediğim bir lanet bi şey bu. *
Rezillik...