bugün

efendim bir gece cok icmiseniz ve kufelik olmussaniz ,sabah kalktiginizda agzinizda pas tadi varsa ve ayrica sefahat ve bol alkollu gecelerin sabahinda hep oldugu uzere ensenizde ahlaki ve pismanlik dusunceleri ensenizde boza pisiriyorasa artik cinayete hazirsiniz demektir. önce kendinize gelmek icin soguk dusun altina girersiniz. sonra zift gibi bir nescafe yaparsiniz. kendinize gelene kadar soda-aspirin-nescafe-meyvesuyu
kombinasyonunu denersiniz ve artik tam anlami ile cinayete hazirsiniz. önce yuklukten pompali tufegi alip bunu bir keman kutusunun icine koyarsiniz. valla ben baska turlusunu bilmiyorum buyuklerimizden hep boyle gorduk ama sen diyorsan arkadas benim tufekle yapmam bu isi sisle yaparim diyorsan o ayri. yolda yururken zihninizden muhtesem gatsbynin yazari 1920'lerin cilginlik ve sefahat caginin akıllı dolu ama cok cin icmesinden mutevellit ayvayi yiyen adami scott fitzgerald gelir. onun cilginlik icinde ölüsü ve daha yazamadigi bir cok sahaserin okuyamanin hinci dolar icinize. simdi bana scott fitzgerald kim diyecek olan adam cikabilir. arkadas arastir oku ögren. ot gelip ot gitme.herneyse yavas yavas lambo ustanin mekanina girersiniz. o bilindik uc kagitci gulusunu gorursunuz. cunku hakikat kafaniza dnk etmistir ama kerizi uyandirmamak lazimdir. doldur bakalim lambo ustacim demessiniz ve soda alirsiniz. size sanki bir eyden suphelenmis gibi bakar. cunku herzaman yaptiginiz gibi doldur demediginizden kelli killanir ve o anda bir bahane yaratirsiniz. '' lambo ustacim simdi cenazeye gidicem de bir ugrayim dedim. simdi alkollu gitmek dogru olmaz ''yillarin vermis oldugu kirlenme sayesinde boyle dersiniz. televizyona bakar biraz geyik cevirirsiniz. elinizdeki keman kutusundan arkasi donukken tufegi cikartir.lambo usta sana bir sey calayim mi dersiniz. o da cal bakalim der ve arkasini dondugu vakit cenaze marsini calicam senin lambo usta dersiniz ve nihahahaha diye gulup onun avanak bakislari ve son dua etmnesine firsat vermeden silahi patlatirsiniz. lambo usta artik merhumlar safina karismistir. silahin ruhsati olmadigindan dolayi sizi balistikte yakalayamazlar. bardagi yaniza alir tezgahta parmak izlerinizi siler, kadim dost sigarinizın izmaritlerinizi alirsiniz. malum dna cikti dedektiflikte zeka bozuldu. lambo ustanin yerinden usulca cikarsiniz. kimse sizi gormemistir. ufaktan eve gider tufegi yerine zulalarsiniz. artik ferdi tayfurun icki hayatim bitti beni kutlamalisinimi soylersiniz, bob marleyden I shot the sherif'imi soylersiniz onu bilmem. ve hic bir sey olmamis gibi rutin islerinizi yaparsiniz.
the end