bugün

eğer antalya da yaşıyorsanız bunun sadece öğrenciler ve laik teyzeler arasında yapıldığını görebilirsiniz. gerek akp nin arkasından konuşma olsun gerekse komşularının dinci ve pislik olduğundan bahsetmeleri olsun, laik teyzelerin bulunduğu otobüse binmeniz yeterlidir bunları duymanız için.

yer vermeyen öğrenci hakkında da dedikodu ve acizlenme tavırları sergilerler. haklılar, terbiyesiz liseliler bazen yer vermiyor 82 yaşındaki laik teyzeye. ama bunu, bunlar hep akp'nin suçu diye belirtmeleri yok mu beni esasen deli eden o. laik teyze sorarım sana akp ile ne alakası var terbiyesizlik yapan liselilerin. tüm suç çocuklarına gerekli terbiyeyi vermeyen ayyaş anne ve babaları.

ondan sonra alkol yasaklansın dediğimiz zaman çemkirmeye başlarsınız görün işte görün ne olduğunu.
yer verme konusu hakkında: ne zaman yer verdiysem öğrencilik hayatımda, tabi genellemek yanlış da madem zaten genelleniyor her şey, başı açık teyzeler hiç oturmak istemezler,"aman çocuğum siz de yoruluyorsunuz." falan derlerdi. başı kapalılarla da iki olayım oldu, birisinde teyze hiç oturmadı, oturacağı ikili koltukta yanında erkek var diye, sap gibi ayakta kaldım, ikincisinde de teşekkür bile etmeden 6-7 yaşlarındaki erkek çocuğunu oturttu benim verdiğim yere. yani neymiş, insanlık, medeniyet dış görünüşle alakalı değilmiş ama, medeniyet genelde dış görünüşü de etkilediği için kapalı hanımlarımızda ağır kabalıklar görülebiliyormuş çoğu zaman.
sadece otobüste olsa iyi, heryerde bunlar. zaten başka da özellikleri yoktur. hayatları dedikodudur.