bugün

6 Ekim 2017 tarihinde gidip büyük hayal kırıklığına uğradığım konser.
Gerçi konser de denemez, ne denir bilemedim.
Müzikal bekliyordum da ben.

Psm nin en büyük sahnesinde gerçekleşti. 21-24 saatleri arasındaydı ve 1 defa 15 dakikalık ara verildi.

Olay şu kardeşim: La La Land'i imax gibi bir ekrana yansıtmışlar, filmde çalınan müzikleri de sahnede orkestra çaldı.

Yani filmi aynen izledik, konuşmalar kesilmemiş ama müzik filmden kesilmiş, canlı dinledik. Bu kadar.

Aylardır afişler afişler reklamlar ne abarttılar yahu, hayal kırıklığımı anlatamam.

Öyle garipti ki sahneye bakacağıma dikkatim hep filmdeydi. Üstelik eşek kadar orkestrada kemancılar neredeyse hiç çalmadı.
Herkes oturmuş filmi izliyor arada da gıygıy.
Oysa ne hayallerim vardı ulan, Ryan Gosling ve Emma stone bebeğim gelecekti, şarkı falan söyleyecekti ne bileyim.

Tabi şimdi güzel çalmadılar mı tabi ki çok güzeldi ama ekrana bakmaktan piyanisti izleyemedim.

Paraya da yanmıyor değilim gerçekten. Filmin müziklerini canlı dinlemek için 190 tl hiç hoş değil.

Gitmek isteyip de gidemeyen olduysa çok da şey yapmasın yani.

He bir de (bkz: duygu özaslan)ı gördüm, kuru kara çirkin bir şeymiş.

Fotoğrafları buraya bırakıyorum.

Biletix & Psm sitesinden:

--spoiler--
La La Land in Concert
Yıldızlar Şehri istanbul'a taşınıyor!

2016 yılına damgasını vuran 6 Oscar ödüllü Damien Chazelle filmi La La Land, Justin Hurwitz imzalı Oscar'lı müziklerinin canlı olarak icra edileceği ve dev ekrandan gösteriminin gerçekleşeceği La La Land in Concert'la Mercedes – Benz ana sponsorluğunda 6-7 Ekim'de Zorlu PSM Ana Tiyatro'da!

Çıkışını 2014 yapımı Whiplash'le yapan ABD'li yönetmen Damien Chazelle'in ismini daha da büyüten La La Land, beyaz perde adına 2016'nın en önemli olaylarından biriydi. Geçmişin klasik müzikallerinin günümüzdeki görkemli yansıması olarak tanımlanan La La Land, Justin Hurwitz imzalı müzikleriyle de hayli konuşuldu. Ryan Gosling ve Emma Stone ikilisinin kimyasının zirveye ulaştığı film, City of Stars ve Audition başta olmak üzere hafızalara kazınan şarkılarıyla kısa sürede beyaz perde klasiklerinden biri olmayı başardı.

14 dalda aday olduğu 89. Akademi Ödülleri'nde En iyi Yönetmen, En iyi Kadın Oyuncu, En iyi Prodüksiyon Tasarımı ve En iyi Görüntü Yönetmenliği'nin yanı sıra En iyi Fim Müziği ve En iyi Orijinal Şarkı (City of Stars) ödüllerini de kazanan La La Land'in başarısında Justin Hurwitz'in büyük payı var. Guy and Madeline on a Park Bench ve Whiplash'te de Chazelle'le birlikte çalışan 31 yaşındaki besteci, Harvard Üniversitesi günlerinde başlayan dostluklarını büyük bir ortaklığa dönüştürmeyi başardı.

74. Altın Küre Ödülleri'nden En iyi Film Müziği ve En iyi Şarkı, 70. BAFTA Ödülleri'nden En iyi Film Müziği ve son olarak 89. Akademi Ödülleri'nden En iyi Fim Müziği ve En iyi Orijinal Şarkı ödülleriyle dönen Justin Hurwitz imzalı La La Land müziklerinin canlı icra edileceği ve eş zamanlı olarak dev ekrandan film gösteriminin gerçekleşeceği La La Land in Concert, 6-7 Ekim'de Zorlu PSM Ana Tiyatro'da!
--spoiler--

görsel
görsel
görsel
görsel