bugün

angaraayı hatırlatan onunla özdeşleşen söz öbeği calgı çengide kullanıldıgı için bana hep onu hatırlatan ve de yuzumde salak bir tebessumm olusturan replik: -- la bebe kalk gidek laa yoksa bu ihtiyar bebe elimde kalacak . ihtiyar bebe ne laaa.
(bkz: la bebe kime diyom ben)

ankarada kız- erkek ayrımı olmadan herkesin dilindedir.

(bkz: ankarayı sevmek için tek neden)
ispanyolca bebek anlamına gelir.

(bkz: mi bebe)
bir ankaralı söylemi.
iğrenç kaba lümpen ankaralı söylemi.
fransız bebek giyim markası. ankara doğmuş, çocuk yaşta fransa'ya yerleşen türk bir girişimciye ait. yakında türkiye pazarına girip, kısa sürede 50 mağaza açmayı düşünüyorlarmış. (bkz: dermişim)
ais ezhel' in süper attığı şarkı.

--spoiler--
beni dinle ve sor adamım bu kim olum iyi bunun rapi
a a a ais olur rookie of the year
gidişat iyi gibi ama bakıyorum değil
rap deyneğinin olur hep iki ucu shit
--spoiler--
angaralıların sözlediği sözdür. bi gel la bebe gibi cümle içinde kullanılabilen türevleri vardır.
http://ulu.so/uv7chs

(bkz: Angaralıyız la biz incesu çocuğuyuz)
(behzat ç.)
bir angaralının samimiyetidir. mesela 'tuzu verir misin' yerine 'bebe şu tuzu versene la' nın içtenliği, yakınlığı...
sınav geldi çalışmıyok geziyok tozuyok notları aldık masada duruyo dokunmuyok la bebe biz nasıl adamlarız yaa.
bebe biskuvisi markası.
ankara' yı en çok sevimli kılan söz kalıbıdır. özledim la bebe!
bir ankara klasiği.
ankaralıların ve uzun süre ankara' da yaşamış olanların sıkça kullandığı bir kalıp olmasıyla birlikte yine ankara' da tunus caddesi' nde birkaç ay önce açılmış olan son derece keyifli bir barın adıdır.
isim konusunda tebessüm ettiren, garsonlarının son derece kibar olduğu velakin fiyatlarının gereksiz derecede yüksek olduğu ve fiyata göre verilen servislerinse oldukça küçük kaldığı bunun yanında konsepti gereği masa ve sandelye şekilllerinin ilk başta enteresan gelmesine rağmen oldukça rahatsız olduğu ankara mekanı.
bimin bebe biskuvisi ismi.
ne mal bebeymişin la?

şeklindede kullanılan hitap şekli. önemli olan la ve bebenin aynı cümle içinde kullanılması.
angara bebesi
bir ankaralı tabiridir.
üniversite zamanlarında dalgaya alınmama neden olan tabirdir.
napayım la ağzımı yaya yaya mı konuşayım bebe?
Bir ankara klasiği.
(bkz: angara)
Tunustaki mukemmel bi mekan.