bugün

Kesinlikle dinlenmesi gereken Ankaralı bi rapçi,gerçekten sesini 10 numara kullanıyor eminim sözlüktede dinleyenler vardır...
rastafarayman. sesi ve sözleri gerçekten iyidir , karanfilde takılır , candır. kendine has bir stil yaratmıştır.

http://www.myspace.com/aisezhel adresinden dinlenebilir.
Enteresan ankaralı bir sokak sanatcısı gitarla veya freestyle kapışırken görebilirsiniz. Bir gün kafası rastadan kel kalıcak ve ben orada olacağım.
2011 hiphop life freestyle king 2'nin galibidir. sehabe'ye gerçek yerini göstermiştir. ankara'ya gittiğimde bu adamı göremedim ya ona yanıyorum.
stili ve flowları iyi olan dinlerken keyif veren ankaralı rapçi.freesyle king 2 yi kazanmıştır.
herhangi 1 mcnin 10 parçalık albümde yapabildiği 6 farklı tarzı, sadece 1 parçada 10 farklı şekilde hissettirebilen yeneteğiyle yetinmeyip, çalışıp gelmiş sempatik rasta mc.
sehabeden iyi bir ayar almasına rağmen freestyle king 2 de sehabeyi ezmiştir.
gelecek vaadeden rapper.
sekiz şarkısında yardıran rapper.

http://www.youtube.com/watch?v=88-iUExLEdM
izmirde şehinşah ile yaptığı freestyle ile tanıdığım insan. ayrıca rastanın yakışmadığı rapperdır.
tombul tombul memeler'i bir de ondan dinleyin, raggae olarak hem de:

http://www.youtube.com/watch?v=5BfrcHMFPlQ
şeker gibi cocuktur kendisi. *
karanfilin müdavimi, reggae müziğin ülkedeki en iyi temsilcilerinden biridir. şahsen tanıdığım ve yaptığı şarkılarla arkadaş çevresinde '' la bu bebe benim arkadaş la. '' diyerek hava attığım rastafaray delikanlı müzisyendir.
''belli ki puşili fotoğrafına yapılan yorumlara sinirlenmiş;

"olum... ne kadar faşistsiniz lan siz..si̇z kafanizda doğuyu bölmüşsünüz zaten.. baksanıza şu halinize..her boktan bişey çıkartıyosunuz.o diyarbakırdaki nezaket, muhteşem şehir güzelliği türkiyenin hiç bir yerinde yok. herşeyden nefret etmek için tv tarafından, öğretmenleriniz ve aileniz tarafından resmen eğitilmişsiniz... pkk'lı değilim..ama kesinlikle t.c.'li de değilim.. devletin de bir terör örgütü olduğunu düşünüyorum. puşiyi de takmamın sebebi, sırf puşi taktığı için gözaltına alınan öğrenci kardeşimizi desteklemek içindir. hayalimde bir kürdistan yok..ama bir türkiye de yok..i̇nsanların kimseyi türk, kürt,uzun saçlı, küpeli,arabeskçi, metalci,zengin, fakir,öğrenci, halk,başbakan diye ayırmadığı tam bağımsız bir anadolu cumhuri̇yeti̇ istiyorum. görüşlerim bunlar.. beni anlamayabilirsiniz,ama bana sadece küfredebilirsiniz. çünkü acizsiniz.. televizyonun,hergün okullarda zorla okunan antların zehriyle kontrol edilmiş acınası koyunlar olarak siz faşistler zaten gerek ülkemden, gerek kulaklıklarınızdan çıkan sesimden uzak durun lütfen.

hem ülke bölünmez diyor,hem de diyarbakır'ı,doğuyu, türkiyenin önemli bir bölümünü kapsayan kürt kardeşlerimizi, kötülüyor,hakaret ediyor, yaşananları gerçekten kendi başınıza artaştırmadan, televizyonda ve sosyal medyada gördüğünüz şekilde anlıyor, öğreniyor ve silikleşiyorsunuz.bir bireyden çok koyun sürüsü moduna geçmişsiniz.van'da olan depremden sonra ne yardımı falan bile demişsinizdir siz.. cahil,kana susamış, nefret dolu yavşaklar..

farkında değilmisiniz? birini kürt diye ayırmak, rapçileri bol giyiyo diye ayırmakla, beni puşi takıyorum diye ayırmakla, zencileri teni siyah diye ayırmakla aynı... siz malesef dünyaya asla objektif bi açıdan bakamayacak ve hep böyle kıt kafalı olarak beyinsiz yaşayacaksınız...

diyarbakır'da benim memleketim ulan... sizin ''böldürmediğiniz'' ama nefret ettiğiniz o unesco'nun bokunu yiyeceği diyarbakır.. gördünüz mü hiç? gittiniz mi?insanların birbirine ne kadar kibar yaklaştığını, insanların bencillikten çok uzak yerlerde, hatta çok paylaşımcı olduğunu bilmiyorsunuz.o dev gibi surların güzelliğini, tarihini bilmiyorsunuz...

oradaki bilerek ''fakir bırakılma'' yı da bilmiyorsunuz koduğumun bilgisayar sahibi şehir çocukları sizi...

o zafer işareti nedir biliyormusun salak..

i̇nsanliğin zaferi̇di̇r... senin asla sahip olamayacağın bir duygu..
yaşasın halkların kardeşliği/biji bıratiya gelan..''

ais ezhel

bu uzun açıklamayı yapan rapçidir. hayranlarının bir kısmını hayal kırıklığına uğratmış ve kendine düşman etmiştir.
askere gidince saçlarının alacağı hali merak ettiğim rapper.
adam ses tonundan saç stiline, giyinmesinden kullandıgı kelimelere kadar herşeyiyle özenti birisi.
yanlış ülkede doğan rapçi, stiliyle yabancı rapçilerden hiç bir farkı yoktur, ara ara dinleriz.
Sesi gayet kaliteli.
Paraya önem vermeyen bir rapcı.
işini iyi yapıyor, tabrik ediyorum.
Yetenekli ancak albüm yapmayan rapper. Bununla birlikte siyasi görüşünü tam olarak çözemedim, çözdüğüm kadarına ise katılmıyorum.
çocukluğunu bilirim keratanın.
rapini bilmemde afra tafra diye salaş bir gurupta gitar çalıp söylüyor aynı zamanda. reggea yapıyorlar, anadolu şarkılarını reggea ye çeviriyorlar. özellikle hem okudum hemde yazdım adlı şarkıyı tavsiye ederim onların tellerinden.
Rastafaryan rapçi. Ankara'da yaşıyor. 2011 Hiphooplife Freestyle King 2'de şampiyon oldu.
http://www.youtube.com/watch?v=1K3SLW9fa0o
(bkz: rastalar baş kaldırmış) coverı ile tanıdığım kişi. ses mükemmel yaratıcılık mükemmel yetenek mükemmel. bize de tebrik etmek düşer.

http://www.youtube.com/watch?v=5BfrcHMFPlQ
kısaca rasta kafa olarak adlandırılan türk rapper ama sadece rap yapmıyor.
Tüm sokak sanatlarını yaşatmaya çalışan , tarzı , düşünceleri , müzik zevki on numara olan başta reggea ve hiphop sanatçısı. Gençlerbirliğimize tatlıda bir parça yapmıştır kendileri.