bugün

sırtında battaniye, ayağında pofuduk terliklerle küçük ve sıcacık bir odada kitap okumaktır. ara ara pencereden dışarı bakıp, aheste aheste yağan karı izlemektir.
göbeğini rahatça kamufle edebilmektir.
kahve eşliğinde yağan lapa lapa karı seyretmek.
usumektir. cunku usumek, insana yaşadığını hissettirir.
Buz gibi havada sobanin dibinde oturup kestane ile çay içmek.
içimi üşüten yalnızca o olmuyor.
Yok daha memeler.
Üşüyen ellerim.

Sıcak midemi bulandırıyor da. Ellerim ve ayaköatım sıcak olduğu zamanları sevmiyorum.
Benim için kesinlikle etrafta gezinen, uçuşan böceklerin olmamasıdır.
Aşkları daha masum oluyor.
puslu sabahlarda uyanıp
dışarının buz gibi olduğunu bile bile
camı açıp derin bir nefes almak
ve her sabaha böyle dinç uyanmak...
yorganı kafana kadar çekip sıcacık yatakta döne döne uyumak.
tarhana çorbası.

amk millet şiir yazmış.
kardan adam sevinci.
Sıcak olmaması. Futbol sezonlarının devam etmesi.
şiir eşliğinde bir kahve iyidir, sigara da varsa tamamdır. Ne kadar bırakmaya çalışsakta...
Üşüyen elleri çay ile ısıtmak.
Hani gece girersin yorganın altına buz gibidir, bir titrersin soğuktan. Sonra sabah uyanınca yatağın sıcacık olduğunu fark edersin. Hafta sonudur ve o yatakta güzelce keyif yaparsın. En güzel yanlarından biri bence kışın.
Kazak giymek ve yorgana yumulup uyumak.
Dışardan geldiğinde ellerini soba yada kalorifer peteginin üzerine koyarsın ya ha o çok güzel işte.
böyle sıcacık battaniyene sarılıp kazagin kollarını ellerine kadar cekistirmek kalın çoraplar giymek dışarıda kar yagarken sadece disariyi seyretmek ve sıcacık kahvenden yudumlamak
kış en güzel evde geçirilir..
spor yaparken terlememek ve spor esnasında daha rahat nefes alabilmek.
Ben şahsen kıyafetleri seviyorum.
ben böyle sade tişört ile pantolon giymeyi seven adam değilim.böyle ne bileyim gömlek giyeceğim üstüne atkımı takacağım sonra montumu da çekeceğim, ayakta botlar, ohh mis. ayrıca yanımda telefon, cüzdan, anahtar, sigara, sakız taşıdığım için bunları koyacak epey cep gerekiyor. kışın mont giymekte ekstra cep kazandırdığı için benim için çok iyi oluyor. onun yanında kar güzel oluyor. bir gece vakti kar yağarken o karın altında yürümek. hatta böyle yeşillik varsa yatıyorum oraya hava doğru bakıyorum. o kar taneleri yüzüne yüzüne düşer. etrafta ses yoktur. arabalar geçmez. bazen akşam çocuklar yağan karla birlikte dışarı çıkar. onların sevinç çığlıkları. karda kayanlar falan ne güzel manzaralar. kış sevilmez mi arkadaşlar.
(bkz: kar) kesinlikle.
şüphesiz ki manzarası.

görsel