bugün

tartışmasız manzarasıdır. bunun yanında biçok güzel etkinliği de vardır. yine de çilesi çoktur. özellikle doğu anadolu bölgesinde çok uğraşırlar. ulaşım sıkıntısı olur.
En güzel yanlarından birisi arkadaşlarla toplanıp ilk önce bir kartopu savaşı yapmak ama öyle sıradan değil kardan kalkan yapıp cephe kurarak. Daha sonra poşetleri alıp bayırdan aşağıya kesintisiz kaymak. Süper olurdu. Malum Bursa'dan izmir'e taşındık artık o aktiviteler mazide kaldı.
Beyaz tüm renkleri içinde barındırır. Bu sebepten dolayı'da insanlık için birlik ve beraberliği, huzuru getirdiğine inanıyorum. Kış mevsiminin en güzel yanı ise lapa lapa yağan kar'ın altında oluşan sessizliktir.
benim için leke savaşı vermeme gerek kalması. kafam rahat kışları. seviyorum soğukta olsa.
şüphesiz ki manzarası.

görsel
(bkz: kar) kesinlikle.
ben böyle sade tişört ile pantolon giymeyi seven adam değilim.böyle ne bileyim gömlek giyeceğim üstüne atkımı takacağım sonra montumu da çekeceğim, ayakta botlar, ohh mis. ayrıca yanımda telefon, cüzdan, anahtar, sigara, sakız taşıdığım için bunları koyacak epey cep gerekiyor. kışın mont giymekte ekstra cep kazandırdığı için benim için çok iyi oluyor. onun yanında kar güzel oluyor. bir gece vakti kar yağarken o karın altında yürümek. hatta böyle yeşillik varsa yatıyorum oraya hava doğru bakıyorum. o kar taneleri yüzüne yüzüne düşer. etrafta ses yoktur. arabalar geçmez. bazen akşam çocuklar yağan karla birlikte dışarı çıkar. onların sevinç çığlıkları. karda kayanlar falan ne güzel manzaralar. kış sevilmez mi arkadaşlar.
Ben şahsen kıyafetleri seviyorum.
spor yaparken terlememek ve spor esnasında daha rahat nefes alabilmek.
böyle sıcacık battaniyene sarılıp kazagin kollarını ellerine kadar cekistirmek kalın çoraplar giymek dışarıda kar yagarken sadece disariyi seyretmek ve sıcacık kahvenden yudumlamak
kış en güzel evde geçirilir..
Dışardan geldiğinde ellerini soba yada kalorifer peteginin üzerine koyarsın ya ha o çok güzel işte.
Kazak giymek ve yorgana yumulup uyumak.
Hani gece girersin yorganın altına buz gibidir, bir titrersin soğuktan. Sonra sabah uyanınca yatağın sıcacık olduğunu fark edersin. Hafta sonudur ve o yatakta güzelce keyif yaparsın. En güzel yanlarından biri bence kışın.
Üşüyen elleri çay ile ısıtmak.
şiir eşliğinde bir kahve iyidir, sigara da varsa tamamdır. Ne kadar bırakmaya çalışsakta...
Sıcak olmaması. Futbol sezonlarının devam etmesi.
kardan adam sevinci.
tarhana çorbası.

amk millet şiir yazmış.
yorganı kafana kadar çekip sıcacık yatakta döne döne uyumak.
puslu sabahlarda uyanıp
dışarının buz gibi olduğunu bile bile
camı açıp derin bir nefes almak
ve her sabaha böyle dinç uyanmak...
Aşkları daha masum oluyor.
Benim için kesinlikle etrafta gezinen, uçuşan böceklerin olmamasıdır.
Üşüyen ellerim.

Sıcak midemi bulandırıyor da. Ellerim ve ayaköatım sıcak olduğu zamanları sevmiyorum.
içimi üşüten yalnızca o olmuyor.
Yok daha memeler.
Buz gibi havada sobanin dibinde oturup kestane ile çay içmek.