bugün

Benim isyanım ödesek suç ödemesek suç diyen kızlara bu başlıkta.
Çok düşünmeye gerek yok. Çantasına hamle yapsa yeterli. Karşısındakinin düşüncesini öğrenir. Nedir bu vay anlamıyorum vay bilemiyorum olayı. Çok zor değil. Hamleni yap, en fazla bir iki ısrar et. Olay çözülür.
Bu arada fazla gurur arkaya vurur beyler abartmayın siz de.
anlam verilemeyen sorunsaldır. hayır yani benimle kasaya kadar geliyorsun bari dümenden de olsa biraz para uzat. zaten kabul etmem senin paranı ama hani bir teklif et be premses... hayır yani böyle yaparak amacının bizi koparmak olduğunu gösteriyorsun sadece...

ben polonya' da iken muhabbet ettiğim bir kızla bara içki almaya gittiğimde onun vodka parasını da ben ödemiştim. aldığım cevap ise " benim param var, kendim ödeyebilirim. bunu bir daha yapma " olmuştu. işte o zaman mevlam ne kızlar yaratıyor diye düşünmüştüm.
Valla istese de istemese de en az 1/3 unu odetiyorum bozuk yok vesaire diyerek. Ödemeyen öküz çıkmadı henüz.
yemeği ben öderim. gün içindeki diğer harcamalara karışmam.
borcunu yatakta ödeyecek olan kızsa yaptığı yavşaklık değildir. her şeyin bir bedeli vardır diyen kızdır.
kızda gurur olsa bir birey olduğunu göstermek için hesaba ortak olur. ancak çoğu kız silkilmekten başka bir işe yaramadığı için bunu sorun etmez.
kıZın düşünmesi gerekendir. asıl ayıp olan erkeğin bunu sorun etmesidir.
Parası yoksa bunu dile getirip rica ederse tabi ki hesabı erkekler öder. Ödenmeyen erkek adam değildir. Ama asalak gibi sürekli size ödetirse kaçın oradan.
(bkz: 40 yaşında koca parası yemek çok güzel)
bence bu ülkemizde bir töre haline gelmiş.
ben erkeğim ben öderim diye bunları alıştıranların yavşaklığından kaynaklanan yavşaklıktır. ödeyenine veya ödemek için teklifte bulunanına denk gelmedim henüz.
Yemege cikmanin olayi da bu zaten. Odemiyor mu, notunu verirsin yoluna bakarsin. Fool me once, shame on you, fool me twice shame on me.
insan bi nezaketen cüzdan cıkarır. terbiyesiz kadın. bi cüzdan cıkar bari.
kadın erkek eşitliğinin bozulmasıdır. bunun da yaranma sebebi erkekler.
Mesela sizin yaşadığınız ülkede nasil bilmiyorum ama benim yaşadığım ülkede yani azerbaycanda buna benzer bir olay var. şöyle ki otobüslerde en arka koltuklarda sadece erkekler oturur. öyle bir pisikoloji yaranmış ki arka koltukların hepsi boş olsa da kadınların çöğu en arkada oturmakdan çekinir.

konuya dönelim. biraz önce anlatdığım olay gibi bu da. sadece eskiden bazı insanlar hata yapmış ve kadınların bazılarına hesabı yanlız erkekler öder gibi pisikoloji vermiş.

eşitliğin sağlanmasını yani bu hatayı düzeltmenin imkansız olduğunu düşünenler hep hesabı ödeyen kişiler olacaktır. ben hesabı ortak ödemeyi yasa, kanun haline getirin demiyorum. sadece arkadaşlarınızı doğru seçin. kimin parası ne kadar varsa hesabı da ona göre ortak ödeye bilirsiniz.

hesap ödeme sırası gelince kadın yüzünüze bakıp da hesabı sizin ödemeli olduğunuzu düşünüyor ve ya buna mecbur olduğunuzu düşünüyorsa problem onda diyil sizdedir. kiminle masaya oturucağınızı bilmemişsinizdir. toplum bu konuda ikiye ayrılmalı. birincisi biraz önce anlattıklarım yani eşitlik kanunu. ikincisi ise hesap ödemekten zevk alan erkekler. her kes kendi gibi insanlarla iletişimde olursa problem de olmaz.

bir süre sonra karşınızdakını iyi tanıdıktan sonra her zaman hesap benden demeniz de yanlış değildir. yılanlarla aynı masada diyilseniz tabii ki. lakin karşınızdakını insanında sizin gibi sadece madde olduğunu unutmayın.