bugün

dekolte sadece kadın giysilerinin bir özelliği olduğu için burada teşhircilik de olmadığından teşhircilik yapma nedeni de olamaz. sanki kızlar elbiselerini alıp kendileri yırtıyorlar göğüslerimi kalçalarımı göstereyim diye.nasıl pantalonda pile varsa gömleklerde düğme varsa dekolteli giysiler de modanın bir akımıdır. kızlar da doğal olarak vitrinlerde bunları gördüklerinden bunları satın alır ve giyerler. ilk karşıma çıkan erkek göğüslerimi görsün de beni hemen becersin arzusu yoktur bu giysi tercihlerinde.
ben göstereyim sen nefsini ölç bakim dercesine, inatla gel yanıma gir koluma , notunu ver bana gibisinden eğildikçe eğilir, süzüldükçe süzülür.
dekolte abartılmadığı sürece erotik değildir estetiktir.estetik algı bozuk olunca herşey erotik görünüyo göze demekki ve dekoltenin her türü teşhircilik algılanıyor. kadın aynada kendini iyi hissediyodur sadece belki başka amacı yoktur teşhirci yaftasını neye göre yapıştırdınız.
erkekleri en çok salya akıtırken izlemeyi seven kızdır. ee herkesin fantezisi aynı olacak diye bir durum yok. kimi açık saçık giyinen kızlara bakar, kimi de sırf bu alık alık bakış anını görebilmek için öyle giyinir.
(bkz: mal beyanı)
genelde;

(bkz: çirkinlik)
bir erkek insan neden teşhircilik yapma gereği hissediyorsa bir kadın insan da ondan dolayı hisseder.
örneğin erkek insanın şort giymesi nasıl normal karşılanıyorsa (ki kimilerine göre diz üstü şort günahtır) kadın insanın durumu da bu bağlamda ele alınmalıdır.

kadın insan, elbisesini seçerken pek çok şeyi dikkate alabilir, tıpkı erkek insanın yaptığı gibi. mesela dekolte giyen bir kadın insanın giydiği kıyafeti rahatlığından, kendine yakıştırdığından veya insanların ilgisini çekmek gibi (sadece erkek insanların değil) birçok sebepten ötürü tercih edebilir.

aslında başlığın açılma maksadı belli ve soruyu soran kişinin kendine has cevabı da hazır. başlığın özünde şu soru var: bir kız neden dekolte giyer ve hemen ardında cevabı da verilmiş: teşhircilik

vücudunu geliştirmiş, kasları belirgin bir erkek insan neden dar tişört giyer?
(bkz: yozlaşma)
(bkz: mağazada mini etek deneyip kabinden çıkmayan kız)
kızlar zengin koca ararken neredeyse çıplak gezerler. amaçları tek gecelik bir ilişki yapıp cep harçlıklarını almaktır. Ve bu ilişki sırasında zengin adamı kendilerine âşık etmek için her şeyi yaparlar. zengin adam da bu cahil malları siker atar, para da vermez. çünkü zenginler şerefsiz ve bencil olmasaydı zengin olmazlardı. ömrünüzü boşa harcamayan kızlar, aşkı arayın parayı değil.

ayrıca fakir erkek bir kızı keserse kız hemen katil gibi bakar. zengin birisi keserse gülümser, cilve yapar. bunu da ayakkabılara bakarak anlarlar. yani pahalı bir ayakkabımız olsa hepsini siker atarız.
Baktılar ki zekayla etkileyemiyolar.
Götümüzde değildir. Olm saf mısınız anlamıyorum azcık da mı açılmasın içimiz lan. Güzelse açar. He zekayla etkileyemiyr evet he.
işte bunlar hep seks.
o dekolte senin bakman için açılmamıştır at kafası. gösterip vermiyor diyenlerle de ayrı fikirlerim var ama şuraya yazmayayım. bir kadın kendine ne yakıştırmışsa onu giyer bu ne seni ne de o iğrenç uçkur fikirlerini ilgilendirmiyor. sırt dekoltesini severim bu beni ilgilendirir, kırmızı ruj severim bu beni ilgilendirir. senin gibi sapık zihinlerin bakması için değil ben bir KADIN olarak istediğim için yapıyorum. şimdi ön yargılarını da alıp siktir olabilirsin.
bazı asalaklar da zeka demiş evet genellme yapmanızın bir önemi de yoktur. çünkü öyle kadınlar var ki hem zekası hem fiziği hemde güzelliği ile öyle yapıştırır ki seni yere benim yaşama sebebim ne diye sorarsın kendine.
sadece yeni bir şey alacakken deniyordu güzel ablamız.

aynen coni.

görsel
Arzu nesnesi olunanın arzu nesne olma durumundan kaynaklanan nedenlerdir. Bazıları da yemek yapıp getirir mesela, ötekinin arzusu olmaya dair istekleridir bu. Sonuçta sembolik kadından bahsettiğimizde -yani kadın dediğimiz şeyden - bizler performatif sözcüğü ele alırız. Yani "kadın"ı. Kadın üzerine yükler bindirilmiş bir sözcüktür. Bunlardan biri kadının çekiciliğidir.

Evrimsel olarak bile güzel göğüslere sahip kadınların daha iyi anne olacağına dair bir beklenti vardır. Aynı zamanda iyi kadın yemek yapar, temizdir- temizlik yapar... Düzenlidir - düzen oluşturur... işte bunları kadınlar, kendilerine uygun görülmüş ataerkil çarklardan birine oturtmak üzerine kendilerine giydirirler. sonra bunu sunarlar. Benim için dekolte giyenle, iyi yemek yapıp getiren arasında bir fark yok.
azmıştır amk başka sebebi ne olabilir meme göstermenin.
sizin gibi orospu çocuklarının dikkatini çekmek olmadığı kesindir.
beğenilme duygusu.
bknz: erkeklerin dekolte giyip röntgencilik yapma nedenleri
Herkes beğenilmek ister misal sen bu başlığı neden açtın? Öteki bu başlığın altına neden yazdı? Lakin saçma bir durum var oda dekolte giyip teşhircilik yapan kızın bu teşhirine göz atan kişiyi sapık ilan etmesi. Istiyor ki benim istediğim gözler beni süzsün. Ee hmm yazacaklarım bu kadar.

Bende bu başlığın altına yazdım evet ama beğenilme isteğim yok eksikleyin len beni!
kötülüklerin çoğu halkın birbirlerini taklit etmesinden doğar. Bizim toplumumuz bu durumları aşacaktır. modern dünyayı tanıyalı yirmi sene olmuş bir toplumun bu kadar dalgalı evreler geçirmesi doğaldır; bunları aşacak, "modern" denilenin esasında o kadar da yeni bir şey olmadığını, esasında Batı'nın da bu tip teşhircilikten bıktığını, Avrupa Tv'lerinden buraya aktarılanlarla o toplumların hali hazırda gelenekçi görüşlere doğru evrilmesi arasındaki zıtlığı zamanla kavrayacağı nedenlerdir.