bugün

saçlar.
topuklu ayakkabi.
sac - göz.
(bkz: yarak affedersin)
yaradılış.
Sarıldığın onun sana sarılışı.
(Bence çok etkiliyor )
iyi yapılmış makyaj. güzel yapmaz ama güzel gösterir.
iç ses : nefes alsın
dış ses : kültürlü olsun
yan ses : her türlü.
(bkz: pembe bok sıçması)
Güzel bir burun.
gözleri, saçları, giyimi kuşamı ve bakımlı olması.
ince bel, uzun ve bakımlı saçlar, kadınsı kıyafetler...bunları babama yapsam o da alımlı olur yani ..
guzel sohbetinin olmasi.
ülkelerini, insanlarını ve çevrelerini güzel görüp sevmeleri.
gögüslerin boyutu.
kısa saç, kısa-orta boy, kırmızı-siyah oje, sade kıyafetler.
(bkz: bir çift gamze)
(bkz: uzun boy)
(bkz: dolgun ve bakımlı saçlar)
özgüven.
rayban gözlük.
bakımlı beyaz eller,bilekler,ipek gübü saçlar.Kıvrımlarının olması.Beyaz ten,sesinin hoşluğu iyi niyeti masumane duruşu ve uysal kişiliği.Gözlerindeki o can alıcı parlaklık.
Masum yüz ifadesi
Mimikler
Gözlerindeki ışık ve parlaklık
ve saçlarının ahengi..

Hepsi göreceli olmakla birlikte benim önem verdiğim detaylardan en önemlisi masum yüz ifadesi ve kendi doğallığıdır..
güzelce gerdirilerek yapılan at kuyruğu saç.
http://www.blogram.org/wp...-sac-modeli-1024x1009.jpg
vücut açısından kalçalarıdır. yüz açısından dudak-burun-göz üçlemesidir. bakışlarda önemli tabii.
Ruhtur. Gerisi teferruat.
vücut olarak bakıldığında küçük götüdür, cinsellik yok burada hatun kişi de göt denen uzuv estetik bir güzellik taşır, kişi güzel ise. estetik açısından minimal bir göt güzel gösteren detaylara tek başına girer, arkadan bakılınca o küçük popo ya bir dakika olay başka yerlere kayıyor. diğer türlü genel anlamda hatun kişinin ufak tefek olması, minimal bi görüntüye sahip olması yine güzel hatun için geçerli bu durum, gözler, ağız, çene, saçlar, saçının rengi, elleri, memesi, (bir dakika meme değil) yeterlidir. ek olarak yüzündeki anlam, masumluk belirtisi ya da vahşilik belirtisi, vahşilikten kastım cinsel açıdan ya da başka açıdan adını ne koyarsanız, hatun kişinin sizi çekmesidir.

edit: ruhu gibidir gibisinden detaylara takılmamak lazım, sonuçta sen hatun kişiyi güzel görürsen ruhu da sana çekici kılar onu, ek olarak hatun kişinin beyaz tenli olması, sarışın ya da esmer olan hatunları görmemenizi sağlar, kişi de hatırlanan hatunlar hep beyaz tenlidir. kendimden biliyorum .