bugün

erkeklerin kendi aralarinda yaptigi cogu zaman kizin bu olaydan bihaber oldugu mesele..
ayrica caylak yazar..
uğruna cinayetlerin işlendiği, daha lisede/orta okulda okuyan genç insanların öldüğü, hayatının karardığı meselidir.
ayrıca yazar olmuştur, hoşgelmiştir.
saçma bir meseledir..."b.k yoluna gitmek" mümkündür...
ne şehittir ne gazi bok yoluna gitti niyazi lafının sonunu özetleyebildiği durumdur..
ergenlik döneminin çekilmez muhabbetlerindendir.
_hasan ne iş lan bu ne hal ?
_sorma osman amca ?
_hayırdır olm kız meselesi mi ?
_ya ne kızı ya*
odak noktası kız olan sorundur.
yavaş yavaş tersine dönmeye başlayan durumdur. zira artık kızlar erkekler için kavga ediyolar. *
(bkz: zor mesele)
(bkz: erkeği için kavga eden dişi)
ölümlere dahi sebebiyet veren mesele.
liselerde çıkan kavgaların sebebinin %80'idir.yazıktır,boşunadır zira bunu liseden mezun olduktan 1-2 sene sonra anlarsınız ama tabiki de herkes anlamaz ve yine,sen benim kıza mı bahtın laayn diyerekten kavga ortamı hazırlamaya devam ederler...
dunya bu mesele uzerine kuruludur.
sonu mutlaka şiddet ile biten meseledir.

- ya kız dayak yer
- ya oğlan dayak yer
- ya da diğer oğlan dayak yer
saçma sapan saçmalıkları sapanlıkları beceriksizlikleri kifayetsizlikleri karşıdakine aktarmak için kullanılan kılıf.

bana biri gelip salaklığına "kız meselesi yüzünden oldu abi" dediğinde içimden geçirdikilerim hiç de iyi niyetli olmuyor.

boktan bir şeydir kız meselesi eyvallah da, kız meselesinden ziyade kişinin kendi meselesidir. ordan burdan işin içine kendini bilmez kız parçalarını sokmaya hacet yok. sorun sende. beceremedim de geç.
(bkz: karı-kız davası)
sözlükte takılırken bi entrysiyle karşılaştığım yazar. yazar bilgilerine bakmak isteediğimde böyle bir yazar yok yazdı bi de. garip bi yer lan bura.
liselerde ve sokaklarda kavga cıkmasına neden olan mesele.
Bu meselenin uğruna yıllardır süre gelen kavgalar, cinayetler, küsmeler, okulu bırkamalar vede piskopata baglamalar oldugundan halen cözüme kavuşamamış meleketimizin en büyğk sorunlarından biridir kız meselesi.
iki erkeğin isminde belirtildiği üzere bir kız yüzünden biribirini yemesi ... Genellikle kavga ile son bulan ve kaybedenin kenara çekidiği(ki öç alma olayı nı katmıyorum) bi reaksiyonlar birleşimide diyebiliriz...
Kız arkadaşıyla ayrıldıktan sonra kıza kilit vuran ve başka kimseyle görüşmesini engelleyen kişinin,kızın yeni erkek arkadaşıyla arasında olan meseledir
inci sözlüğe göre hitlerin yahudileri öldürme sebebi.
ergenlerin kan davası.
sevgilinin motor ehliyeti varsa birini döversin öbürü gelir onu döversin öbürü gelir bırak gitsin kızmı yok .
normalde yapmayacağım bir şey yaptım. düşündüm yani. sonuç şu: düpedüz erkek meselesi bu aslında. hep söylüyorum, hayat ironiyi seviyor.