bugün

hem yemekleri hem kendi yenilesi erkek modelidir.*
model derken manken midir?
eğer kız arkadasına yemek yapan erkek model mankense oda bir insandır.
(bkz: best model of the world)
yemek yemekle kalınacaksa masum bir erkeğin sevgilisine jestidir, ama yok bu yemek sonrası bekleyişi varsa bildiğin çakallıktır.

(bkz: çakal erkek modeli)
mükemmel erkektir.
(bkz: best model)
süper bir erkek modelidir.ama sonunda beklentisi yoksa tabii.
en kısa ifade ile aşık olmuş erkek modelidir.

tartışmasız centilmen ve romantik erkektir.

fakat burada ince bir olayda vardır. yeni tanışıyorsanız ve kızı kendisine bağlamak için yapıyorsanız yapmayın!!! böyle erkekler hep kaybeder. zavallı erkek modelidir. kızlar onları itan kakan adamlardan haz alırlar. siken yaranır mantığı akla gelir hemen karşı taraf size karşı olumsuzsa duyguları uğraşmayın boşuna

fakat eğer bir beraberlik varsa iki tarafta aşksa sorun yok bence erkek yapmalı sevgilisine böyle centilmen davranışlar.

sevdiğini mutlu etmek için yemek bile yapıyordur, daha ne olsun? belki onlar için önemli bir tarihtir ve ona sürpriz yapmak için böyle bir eylemi gerçekleştirmiştir. bir bayan için tartışmasız güzel bir olaydır. eğer yemeklerde tadında ise bu bayan allahtan belasını istemesin. mükemmele yakın bir eş adayı bulmuş demektir.
arada sırada yapması durumunda sorun teşkil etmeyecek bunu devamlılık haline getirmesi durumunda gözümde değerini yitirmesine sebeb olacak durumdur.
yakıştıramıyorum erkek milletine böyle hareketler. Ben onun yemeginide yaparım karnınıda doyururum.
yaparım ve iddialıyım.
sarma dahi saracak kadar yemek yeteneğim vardır.
heleki musakka yada karnıyarık yapayımda ölür vallaha.
e o zaman neden yapmayayım.
kız arkadaşıma değilde erkeğemi yapacağım?
olayı kılıbıklığa ibneliğe vurmayan, sevgilisini ufak şeylerle de olsa* mutlu edebilmek isteyen erkektir. kız arkadaşının gönlü olsun onu böylece daha da sevsin ister, bu böyle bir güdüdür.
kas aldıran, ağda yaptıran, takım tutmayan, kuşum aydın gibi bir model.
romantik bir adamdır bazende komik, kız sevsin mi içinden sövsün mü bazen bilemez;

erkek akşam için bir şeyler yapma çabasındadır 'aşkım akşam bize gelirmisin yemek yaparım sana' diye başlar. bir hevesle eve gider kız heyecan vardır acaba aşkısı neler hazırlamış süslenmiş falan? masada sucuklu yumurta, kola birde dünden kalma pilav falan, 2 tabak gerisi detay.

nerde kaldı bizim romantiklik. he birde kavonoza koyulmuş abidik maydonoz şeklinde çiçek. tamamen at ve konan kelebek görüntüsü.. hadi len ordan çakal.
düşüncelidir,ince jestleri sevendir . *
şartlara göre davranmış erkektir. abartılacak bir durum yok bence, erkek yemek yaptı diye hayvanlar gibi aşıkmış gibi görünmesi saçma. ayrıca jest mest yalan ulan bunlar. her şey çok basittir erkek mutfağa geçip yemek yapmıştır kadınsa o an başka bir şeyle ilgilenmiştir.
(bkz: romantizm)
sadece yemek yapmayı sevdiği içinde yapıyor olabilir. Kadınların yemek yapan erkeklerden hoşlandığını okudum ya yarından tezi yok aşçılık okuluna yazılıyorum.
yemek yapmayı seven, damak tadı zengin olan erkek modelidir. börek yapanı, dolma dolduranı bile bulmak mümkündür. lakin kız arkadaşa yemek yapma eylemi sürekli gerçekleşiyorsa kızın yaptığı yemeği beğenmeme durumu yüksel ihtimaldedir. olması istenen,keyifli bir o kadarda abartılmaması gereken sevgili özelliğidir. zira ayrıldıktan sonra acaba başkalarına yapıyor mu diye hazımsızlık yaşanabilir.
kız arkadaş eğer hamarat değilse ve dışardan sipariş de bütçeyi sarsıyorsa, aç kalmamak namına* yemek yapan erkektir. tersi durumda romantik tanımını hak eder.
hayatını paylaştığın insana yeri geldiğinde yemek yapmayı ibnelik olarak algılayacak kadar delikanlı yurdum insanları arasında kabul görmesi anormal olan erkek modelidir. şahsen yemek yaparım, gocunmam. eğer bunu yapabiliyorsam, eğer yemek yapmak bana zevk veriyorsa -ki yemek yapmak sadece kadınların işiyse neden aşçıların yüzde 99'u erkek onu anlamış değlim- yaparım arkadaş. bugün ben yaparım yarın o. genelde bu tarz düşünmeyenlerin ilişki anlayışını anlamak benim açımdan mümkün değil. "kadın evde oturur, çocuk bakar, yemek yapar" şimdi bu mantıkta hareket eden kişiler genellikle gerçek erkek olduğuna inanıyorlar. çok garip gerçekten. ha eğer kadın zaten dünden razıysa kekoluğa o ayrı ağzına sıçsın devam etsin. ama şu cahil dedikleri, evde akşama kadar oturup beklentileri karşılaması beklenen kadınların bile gözü açılmış artık. hergün programlar böyle karısının peşinden ağlayan delikanlı, gerçek erkeklerle dolu. kadına değer verirsen erkek olursun, itin götüne sokarsan değil. hayatındaki en estetik, en zarif canlıya azıcık saygı göster, göstermiyorsan da sus.
aslında kendi de yiyeceği için yemek yapan erkektir. ama yemek yapan erkek her zaman çekicidir, yemek bi süre masada bekleyebilir.
bitanedir, aşıktır, candır o can sıkıca sarılın ona.
biricik sevgilisiyle yemek kurslarına da giden erkektir. Maksat yemek yapmak değil birlikte bir şeyler yapmaktır.
kalbe giden en kestirme yolu bulmuş erkektir.

bir keresinde erkek arkadaşım beni eskiden çalıştığı -ama hala sık sık uğrayıp,kalabalık günlerde mutfağa yardım ettiği- bir kafeye götürmüş ve bana bir süprizi olduğunu söylemişti. kafeye girdiğimizde benim bir yere oturmamı biraz sonra onun da geleceğini söyleyip gitti.**
geri döndüğünde ise elinde harika bir patatesli omlet, kahvaltı tabağı ve dumanı tüten 2 bardak çayla geldi.
o an yaşadığım mutluluk ve hayranlık tarif edilemezdi.

edit: artık birlikte değiliz ama, gördüğüm en güzel jestti.
çok ender bulunandir. bulan kisinin yasadigi insanimsidir.
becerikli düşünceli erkek tipidir.