bugün

yakın zamanda vefat eden halk müziği sanatçısı.*
Son türküsünde "seni seven öldü gardaş" diyen, ölümüyle herkesi üzen türk halk müziği sanatçısı...

http://www.8sutun.com/hab...id=98840&Categoryid=7
nur içinde yatsın, mekanı cennet olsun...
kendisini dinlemezdim, ergenlikte lakabından ötürü kendisiyle arkadaşlarla dalga geçerdim. öldükten sonra badem gözlü oluşuna ayrıca kızdım şu sevgi selini adam yaşarken gösterivereydiniz ya diye. bu sebeplerden ötürü şimdi kendisine methiyeler düzmem abes olur. fakat dün trt'de çok güzel bir program vardı. program onun anısına mı yapılmış bilmiyorum ama orada olan gerçek sanatçılar tüm türküleri ona ithaf ettiler. bütün türküler yaslı, süssüz, yalın ve ağıt şeklindeydi. ve bir kere daha bizi türkülerden soğutan özensiz batı taklidi olamayacak kadar kötü işlere adını yazdıran herkese sevgilerimi sundum. türkünün has anadolu işi olunca ne kadar güzel bir müzik türü olduğunu bir kere daha öğrendim. ve daha önce öğenseydim, kıvırcık aliyle dalga geçmez yanında olurdum dedim.
turhallı halk ozanı.

bundan bir süre önce arkadaşlarla aramızda konuşurken bu ülkede ölülerin ne kadar çok prim yaptığını konuştuk. başarılarının, sanat tutkularının, yeteneklerinin farkına hep öldükten sonra varıldığının, öldükten sonra ödüllendirildiğinin. biz ülkecek ölüleri seviyoruz aslında.

yılmaz odabaşı'nın bu konuda çok haklı bir yazısı var. bi okuyuverin ne demek istenildiğini anlayacaksınız.

http://www.dipnot.tv/1892/YiLMAZ-ODABAsi-DiPNOT-TV-iciN-YAZDi-SiZ-oLuLERi-SEVERSiNiZ.aspx
terbiyeli bir insandı. ama hayat ona acımadı.
kör öldü badem gözlü oldu.
mekanı cennet olsun. kazayı yaptığı otomobili merak edenler için;
(bkz: chevrolet captiva)
vefat ettikden sonra sözlükte ismi daha çok anılmaya başlıyan kişi. sözlük bir degeri daha ölünce anladı. burda kimse üzülmüş numarası veya üzülmüş gibi entryler girmesin ölmeden önce nerdeydiniz.
vefatından sonra sözlüğe yazılanlardan anladığım kadarıyla, önceden hakkında bir şey yazmadığımız için aslında sevmiyormuşuz biz kıvırcık ali'yi. tanıdığımız herkes hakkında yazmalıyız ki onları ne kadar sevdiğimiz anlaşılsın. tabi. entry sayısıyla ölçüyorlar çünkü burda sevgiyi. az entry mi var? sevmiyormuşuz o zaman, vefatından sonra da bir şey yazmaya, üzülmeye hakkımız yok. lan merhumun başlığının altı olmasa küfür edicem de, şu durumda entry sayısı hesaplayan sizler onu bile hak etmiyorsunuz.

toprağın bol olsun, nur içinde yat kıvırcık ali. mekanın cennet olsun.
sevilen bir kişi,bir sanatçı için illa entry girme zorunluluğu varmış sanırım bazı beyin özürlü oksimoron arkadaşlar için.
kıvırcı ali'yi yıllardır dinlerim ve çok severim,ancak entry girme ihtiyacı hiç duymamışım.
ayrıca üzülmüş numarası yapmak,kimin,neyine yarar?
Öldüğü gün tarsus'tan adanaya gitmek için istasyonda bekliyordum ve istasyonun kantininde her zaman emre aydın ,kenan doğulu çalan adam bu sefer kıvırcık ali-arzu düeti olan ayrılık parçasını çalıyordu ben ise bu parçayı çok sevdiğim için şaşırmıştım ,yalnızca benim dinlediğimi sandığım -biliyorum çok kişi seviyor ancak bazen böyle düşünüyorum- kıvırcık ali meğerse dinleniyormuş diye şaşırmıştım sonra trene binip kulaklığımı takıp radyoyu açtığımda birçok kanalın şarkılarını ardı ardına çaldığını görünce ne oldu acaba adama diye merak ettim ,sonra radikal web sayfasında son dakika haberi kıvırcık ali öldü diye yazınca sınava giderken çok üzüldüm; aklımda kalanlar bir insanın ölümünün üç kelimeye sığdırılması ve sanki şarkısını çalmayınca ya da onu dinlemeyince vicdan azabı çekecek insanlar...
içimemi doğmuş nedir bilmiyorum müzik programı fazla izlemem ama ölmeden bi kaç gün önce bi televizyon kanalında çıkmış ve hür dikkat onu izlemiştim son defa canlı olarak orada seyrettim allah rahmet eylesin.
Kıvırcık alim bizi bırakıp gittin şimdi türküler ağlıyor,sazlar ağlıyor,tellerden göz yaşları akıyor.Çok erken gitin be abi sürekli dinlediğimiz o güzel,yanık ve içli sesinden bizleri şimdi eksik bıraktın.Daha çok işler yapacaktın daha çok türküler söyleyecektik beraber ama gittin ali abim ugurlar olsun sana mekanın cennet toprağın bol olsun alim ölüm sana yakışmadı alim.
Kendisi trafik kazasında hakka yürümüştür.Sevenlerinin başı saolsun.
trafik kazasında vefat etmiş halk ozanı.
(bkz: ali özütemiz)
(bkz: gül tükendi ben tükendim)
(bkz: ısırgan otu)
askerdeki oğlunu ziyaret etmeye giderken öldü. öldü gitti... beş para etmez kara yollarının, bozuk bir yolu yüzünden öldü... ne garipsin popülizm...
unutulmadın ali. unutulmayacaksın.
unutulmadın baba. sen türkülerini orda da söylemeye devam et.
türküleriyle evimizde hergün yaşayan sanatçıdır.
ne söylenir ki bilemem ama büyük sanatçıydın sen abi. o seviyesiz polemiklerden uzak durdun. mert,namuslu duruşun herkesin kalbinde yer etmeni sağladı. sen türkülerle var oldun türkülerin her daim çalınacak sende her daim yaşayacaksın abi.

mekanın cennet olsun...
her ölüm erkendir ama, ona ölüm çok erken geldi. güzel türküleri olan, unutulmuycak bir sanatçımızdır. allahım rahmet eylesin.
sesiyle beni küçük yaşta bile büyülemiş, sanatıyla insanlığı öğreten, yaptığı yardım ve insanlıklarla da anılan adam gibi adamdır. allah rahmet eylesin.
askerdeki oğlunu ziyaret etmeye giderken öldü. öldü gitti... beş para etmez kara yollarının, bozuk bir yolu yüzünden öldü... ne garipsin popülizm.
aklıma sabah sabah gelen güzel ötesi bu türküyle kendisini rahmetle anıyorum.

çok güzel söylemiş mekanı cennet olsun.

http://www.youtube.com/watch?NR=1&v=y4KoBb_uQcI