bugün

Ecevit yurtdışındayken Erbakan Ada’nın tamamını almak istiyor ve harekat emrini veriyor . Korkak Ecevit döner dönmez harekat emrini yarıda kesiyor . Bir kaç gün beklense Ada’nın tamamı Elimize geçecek iken , şuan ki hali ile kalıyor .
Erbakan Hocanın başarısını kendi başarıları diye lanse eden Kadıköy solcuları okuyup gerçekleri görmek istemezler . Gerçeği okusalar da Kıbrıs Fatih’i Erbakan demek işlerine gelmez .

https://m.timeturk.com/ki...n-emri-verdi/haber-692621
Din düşmanı sol sevici medya tarafından algı oyunlarıyla çarpıtılan gerçek.
EVET AYNI ZAMANDA iSTANBUL FATiHi, ÇANAKKALE BAŞKUMANDANI, MiLLi EĞiTiM BAŞ MÜFETTiŞi , KARPATLARIN MARADONASI*..
Oğlu r yapıp cumhur a katıldı ya, rahmetli babasına da yalakalıklar başlamış.

Gerçek kıbrıs fatihi bülent ecevit tir, bunu birkaç izansız hariç tüm türkiye ve dünya bilir.
hatta istanbulu fethedenin de kendisi olduğu söylenmektedir. çanakkale zaferi kurtuluş savaşı felan hepsi erbakandanmış..

2 gün önce babasını da sevmez idik diye laf sokmaya çalıştıkları yavru erbakanı yalama çalışmalarına başlamış yalakalar. yüzde 1 lik oya bile muhtaç kalmış zavalllılar..
Kıbrıs fatihi, genelkurmay başkanı orgeneral Semih sancar' dir.

Toprağı bol olsun.
TBMM Tutanak Dergisi (Gizli Oturum) Toplantı: 13 Cilt: 13/1. 3 üncü Birleşim 1 inci ye 4 üncü Oturum 20.7.1974 Cumartesi:

görsel
burası muz cumhuriyeti değil, başbakan da olsan, osmanlı zamanından bahsediyorum, padişah da olsan kafana göre savaş açamazsın..

bir allah'ın kulu da dememiş ki, "sınır ötesi 15 km girmek için meclis'ten tezkere alınıyor, hani koskoca harekatın belgesi"..

ayrıca kafana göre savaş açsan, kime dinleteceksin? cevdet sunay'a kadar olan bütün genelkurmay başkanlarımız ve celal bayar hariç tüm cumhurbaşkanlarımız kurtuluş savaşı muharip gazisi, devlet başkanı zaten eski genel kurmay başkanı... asker seni dinler mi?

edit 1: gerçi belgeyi paylaştık ama gösterebilene aşk olsun... metnini ilave ediyorum:

20 Temmuz 1974

Türkiye Büyük Millet Meclisi Sayın Başkanlığına

Dış siyasi olayların ortaya çıkardığı ağır şartlar sonunda ve Türkiye Büyük Millet Meclisinin 16.3.1964 gün ve 93 sayılı, 17.11.1967 gün ve 148 sayılı Kararlarıyla verilen izne dayanılarak Kıbrıs’a yapılan indirme ve çıkarma harekâtının meydana getirmesi muhtemel ihtilâflar karşısında gerekliliği, sınırı ve miktarı Hükümetçe takdir ve tayin olunacak şekilde Türk Silâhlı Kuvvetlerinin yabancı ülkelere gönderilmesine Anayasanın 66 ncı maddesi uyarınca izin verilmesine karar ittihazını arz ve teklif ederim.

Saygılarımla

Bülent Ecevit
Başbakan

edit 2: hakkını yemeyelim, erbakan da katıksız, tereddütsüz destek vermiştir. o da olmasa, olmazdı.. yani üzülenler mi oluyor, çözemiyorum ama vatansever davranış gösteren bir değil, iki siyasi liderden bahsediyoruz.