bugün

yorganımdan ayağımı çıkarırsam aşağıdan canavarların kapacağını.

balkonumuza her gece bi hırsızın ziyarete geldiğini..

babam-annem üstümü örttüklerinde hareket edersem de bozulursa üzülüceklerini.

çok var çok.
uçağımın her yanını buzlarla kaplayıp güneşe gidebileceğimi sanırdım. evet uçağım vardı o zamanlar.
kardeşim küçükken sınıfta kalmayı tüm yaz sınıfta kilitli tutulmak sanıyormuş. *
yazık korkudan ders dinliyormuş.
Yaşar Nuri öztürk`ü peygamberimiz sanırdım.
büyüyünce her şeyin daha güzel olacağını sanıyordum.
evler fiili olarak birileri tarafından taşınıyor sanıyordum.
Ezan sesini allah'ın sesi sanmak.
savaşlar bitti sadece kılıçla yapılır sanıyordum. taa ki ırak savaşını görene kadar televizyonda. o an ki şaşkınlığımı hiç unutamıyorum.dünyamın karardığı andır.
oyuncaklarımın saçlarını, tüylerini keserdim, sonra uzayacak sanırdım.
kültablasını "kült abla" diye yüce birinin eşyası sanırdım.
rüzgarla konuştuğumu, onun beni anladığını ve kontrol edebildiğimi sanırdım.
allahı bembeyaz bi odada oturmuş bizi televizyondan izleyen bi dede sanırdım.
bi tanıdığımız vardı orhan abi, onu da peygamber sanırdım.
atatürk'ü de ölmedi sanırdım, bazı amcaları atatürk sanırdım.
shdkkdlddlksahjs diye konuşunca yabancı olduğumu sanırdım.
ailemden kimsenin ölmeyeceğini sanırdım...
Büyüyünce mutlu olacağımı sanardım.
marmaris'i marmara'da zannetmek.
Suyla sodayı aynı sanırdım.
küçükken alaturka tuvalette sifonu çektiğimde oradan hemen çıkmazsam, her yeri su basacağını ve suyun beni de alıp götüreceğini zannederdim.
Büyüyünce hayat daha güzel olacak sanardım.
Sınıfta kalmayı, yaz boyu sınıfta kilitli kalmak sanırdım ve yağmuru, allah'ın kovayla aşağıya su döktüğünü ve bunu da bulutların birinde oturarak yaptığını sanırdım, çünkü o zamanlar bulutları da içine oturulabilen devasa pamuklar olarak görürdüm.

Şuan farkettim de baya gerçeklerden uzak bir çocukluk geçirmişim.
televizyonun içinde insanlar var sanırdım. ta ki babam tevlevizyonun içini açana kadar.

görsel
bunu da gerçek sanırdım. yol kenarında gizlenip geçen araçları korkutur kaza yapmalarına neden olduğunun sanırdım.
herkesi insan herkesi adam sanırdım.
kapı deliğinde yaşayan kötü ruhlu palyaçonun olduğunu sanardım.

birde biz uyurken koridorda dolaşan canlı kırmızı, suratlı uçan bir balon olduğunu sanardım.

son olarak erkek insanın olgunlaştığı ve yetişkin olduğu zaman kadına dönüşeceğini sanardım. sırf bu yüzden büyümemek isterdim *
ay ile caminin birbirliyle alakası olduğudur ki, camiye "ay dede" demekle sonuçlanır.
Büyüyünce mutlu olacağımız.
Ölüm diye bişey olduğunu bilmezdim ta ki arkadaşın babaannesi öldüğünde yaşadığım en büyük hayal kırıklığı oydu herkes ölecekti en sevdiklerin bile..
Ambalajların üzerindeki Arapça yazıları kur'an-ı kerim' den ayetler sanıp yere atmazdım.
Abur cuburların üstündeki arapça yazıların Kuran' dan ayetler olduğunu sanıp yere atmamak gibi örneklerdir.
Eniştem hayvanat bahçesinde filleri minik kuzu diye öğretmiş bana kahbe dünyanın ilk hamlesi.