bugün

küçükken hep suiskasçi olmak isterdim.
şimdi olabildim mi peki? söyleyemem kıpss*
insan olmak isterdim, türk oldum.

tanrı doğru yolu gösterdi.
gazeteci olmak isterdim işsiz oldum. Şimdi ise tarih öğretmeni olmak istiyorum fakat işsizlikte istikrarlı tutumumu değiştirmemekteyim.

Bu yazıyı yıllar sonra editleyeceğim günleri bekliyorum.
imam olmak isterdim, bilgisayar öğretmeni oluyorum lan.
tarih öğretmeni olmak isterdim. muhasebeci oldum.
cumhurbaşkanı olmak istiyordum anarşist oldum.
doktor.

mühendis oldum.
mafya babası olmak istiyordum.

tetikçi oldum. *
Televizyoncu olmak istiyordum televizyoncu oldum..
Dr olmak istiyordum ve oldum..cok siradan asdfjk..
doktor olmak istiyordum fizyoterapist olacağım.
Doktor.

Manken oldum.
subay olmak istiyordum.
olamadım.
Çoban olmak istiyordum, koyun oldum.
Her bir şeyden(meslek) olmak isterken hiçbir şey olmak.
ilk okulda doktor, orta okulda öğretmen, lisede subay derken geldiğimiz nokta anestezist.*
çöpcü olmak istiyordum - ordinaryus oldum.
kiralık katil istiyodum, öğretmen olma yolunda ağır adımlarla ilerliyorum.
traş olmak istiyordum. hala daha oluyorum.
Ya sorma gitsin ben ilk okuldayken Indiana Jones'un filmlerini baya izliyordum . çocukluk ya tutturdum arkeolog olucam bende kazı çalışması yapıcam iste maceralarm olucak. En saf en masum düşüncelerimmiş baya ilerletmiştim bu hevesi orta okuldayken araştrdm . ve hangi öğretmenine danışsam bana dedikleri tek cümle AÇ MESLEK ve son derece hayal krklığı tabi ama yine pes etmedim mısılıları araştrdm yunan mitolojisi vs kazı çalışmalarını inceledim. Sonra liseye bi geldim lise 1 de reklamcı lise 2 de hakim şuan lise 3 deyim ve edebiyat öğretmeni istiyorum oda annenin isteğiyle meşhur klasik cümleler ' kızım bi kıza en güzel en yakışan meslek ' şimdi düsüyorumda arkeologtan öğretmenliğe geçiş seruvenime ilginç.
lan ben bilim adamı olacak idim fakat gidişat pek o yöne doğru gitmiyor. memur olcaz galiba hadi hayırlısı.
Formula 1 pilotu olmak isterdim hep. Şimdi evde simulasyondan sürüyorum. Oyunda bile 2 g giriyor lan o derece.
asker olmak istiyordum , röntgencilik okuyorum radikal karar değişimime göre seneye sınava hazırlanıp ertesi yıl tıp okuma planlarım var hadi hayırlısı.
Ben ilkokulda polis olmayı çok istiyordum, fakat yaş ilerledikçe düşünceler değiştiği için lisede pilot olmak istedim. Sanırım izlediğim filmlerin de biraz etkisi var. Ama lise bittikten sonra sınavlarına da girdim. fakat çok düşük puan aldım. Dedim Muhasebe ye atılıyım 1 sene felan yaptım o da zor iş şimdi de 2 yıldır bir markette personel şefiyim. Neydim ne düşünüyordum ve ne oldum * .
astronot olmak isterdim, şimdi halkla ilişkilerci olacağız. kim bilir, astronot olamadık ama dünya dışındaki insan kolonilerinin tanıtımı için çalışma yaparız.