bugün

Öğretileri dünyayı güzelleştirmenin tek yolu olan kitap.

"geceleri gökyüzündeki yıldızlara bakacaksın. Sana yıldızımın nerede olduğunu göstermek isterdim ama o kadar küçük ki.. Hem böylesi daha iyi. Böylece yıldızım diğerlerinden herhangi biri olacak senin için ve bütün yıldızları seyretmeyi seveceksin. Geceleri gökyüzüne baktığında, ben onlardan birinde gülümsediğim için tüm yıldızlar gülümsüyormuş gibi olacak. Sadece senin gülmeyi bilen yıldızların olacak."

" 'of course,' said the fox. 'to me, for instance, you are nothing more than a little boy who is just like a hundred thousand other little boys. And i don't need you, and you don't need me just the same. To you, i am nothing more than a fox like a hundred thousand other foxes. But if you tame me, then we will need each other. To me, you will be one of a kind in the entire world, and to you, i will be one of a kind in the entire world too.' "

"but there's a risk of tears when one has let oneself be tamed."
Kürk mantolu madonna gibi popüler olan kitap.Çocuk kitabı gibi görünen yetişkinlere de hitap eden kitap.Animasyonu da fena değil.Okunmaya değer güzel bir kitap.
(bkz: küçük penis)
Tilki ile arasındaki evcilleştirme meselesi çoğu zaman ilişkilerimize ayna tutan kitap kahramanıdır.

"Beni evcilleştirsen ne iyi olurdu, bir düşün! Altın rengindeki başaklar seni anımsatacak artık. Başaklardaki rüzgârı dinlemeye can atacağım.”

"Birinin sizi evcilleştirmesine
izin verirseniz gözyaşlarını da hesaba katmalısınız."
Dünyanın dini kitaplar hariç en fazla okunan kitabıdır. Simyacı ikinci sırada gelir.
kitaptan sonra filmden beklentiyi düşük tutarak izlenmesi gereken film. izlenmeye değer mi derseniz, ben keyif alarak izledim. bazı yerlerde de içime oturan şeyler oldu.

ayrıca kesinlikle çocuk filmi değil.
görsel
Bence şişirilmiş bir kitap, Bu kategoride şeker portakalı bu kitaptan çok ama çok daha iyidir.
Gözler kördür. insan ancak yüreğiyle baktığı zaman gerçeği görebilir.
Her sene tekrar okurum. Öyle bir kitap. Evet.
Geçenlerde messiah diye bir dizi izliyordum (dizi netflix yapımı olsa da yahudiler tarafından çektirildiği aşikar)
Diziyi izlerken Filistinli bir çocuğun ölüme giderken bile yanından bu kitabı ayırmadığını gördüm.
Kitabı okuma fırsatı bulamadım daha ama Yahudiler kendileri dışında başka bir milleti sevmezler. Dolayısıyla bir nedeni olmalı, çektirdileri dizide bu kitaba bu kadar dikkat çekmelerinin..
Fırsatım olduğunda hemen okuyacağım.
7 den 70 e her yaştan insanın okuyabileceği kitap. Dünyanın en çok satılan kitapları arasındadır.
aşırı derecede bir popüler kültür öğesi haline dönüşmüş kitaptır.
görsel
Antoine de Saint-Exupery adlı fransız yazardan 1943 senesine ait bir eser. Dünya klasiklerine bir armağan niteliğinde adeta.
"Ölene dek birbirlerine aşık yaşadılar.
Ama ayrı ayrı.."
görsel
En overrated kitaplar listesinde ilk 10'a çok rahat girecek kitap.
bebe kitabı/filmi. Hatta (bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler)
t.öyle sevgi pıtırcığı bir dünya olmadığını hala öğremediysen yaşama zaten güzel kardeşim denilesi.
iyidir güzeldir ama abartıldığı kadar da değildir bir diğer böyle kitap (bkz: simyacı)
Bu kitaba çocuk kitabı diyen insanın aklından şüphe etmesi gerekir.
isterseniz deneyin; kardeşinize, kendi çocuğunuza veya herhangi bir çocuğa okuyun bu kitabı ve ona ne anladığını sorun.
Hiçbir şey anlamayacaktır o çocuk.
Gündemde olması da bu şaheseri overrated yapmaz.
Simyacıya benzetseler de bana göre benzemiyorlar.
Ben bunu neden yanlış okudum ya. Gerçi sözlükte cinsel icerikli başlık görmekten normaldir.
Kızım sana söylüyorum gelinim sen anla taktiğiyle yazılmış muhteşem bir masal/roman.

Çocuklara hitap ediyormuş gibi görünse de verilen mesajlar büyükleredir.
Çoğu kitap birbirine benzer. bu kitabın Herhangi bir benzeri de yoktur.
içindeki özlü sözleri buraya yazsak sanıyorum kitabın yarısından çoğunu kopyalamamız gerekirdi.

görsel
Okuduğum ender kitaplardan birisidir.
Küçük prens çok değer verdiğim bir insana baştan sona kendim okumuştum. Hiç sıkılmadan hemde.