bugün

Düğünlerine katıldınız mı efem.
Rengdêr got mafê.
he hewal he.
göreceli olup, tamamen kanıtı olmayan bir durumdur.
tükürmeden konuşabilinse, belki.
görsel
hebele hübele eğele eüelelel velelelelel neresi estetik lan bunun ağız ishali gibi diliniz var.
görsel
tartismasiz bir gercektir.

kurtce cok akici bir dil olmasinin yani sira tarih boyunca gecirdigi degisimler sonrasi zengin bir dil olmus olup dunyanin parmakla gosterilen dilleri arasina girmistir.

arapca tabelalar koyan fasist t.c bu gibi ozelliklerine ragmen nedense kurtce tabela koymaz.
arapca dunya dili ya ondan herhalde (!)
hiç güleceğim yoktu. tipik kürt uydurması. dilinin çoğunun farsça olduğunu bile bilmiyordur bu eleman.
Eşek hoş laftan ne anlar.
Geğirerek konuşulduğu içindir.

Harbiden lan o genizden gelen "h" sesini çıkarmak zor değil mi konuşma esnasında?
Arapça daha estetik bence.
bilimsel calismalarla kanitlanmis gercekliktir.

ayrica, hem turkce hem kurtce biliyorum. abd'de yasiyorum. yabanci arkadaslarim turkce konusurken hirlama sesi geliyor diyorlar;
kurtce konusurken ise kulaklarina tatli bir melodi yayiliyormus. onlarin yalancisiyim.
bider kürtlerin Türkçe konuşmaya çalışması paha biçilemezdir.
kadın gibi olurlar, güzellikten.
hassiktir diyorum
kürtlerin zagros dağlarında abileri farslara direndiğini gördüğümüz başlık olmuştur.
vay kürt vay başlığa bakele.
2 tane trollün trollük için yazı yazdığı başlık. eminim kürt kardeşlerimiz bile eksiliyordur bunları.
yatmak zamanı geldiğini gösteren başlık herkese iyi geceler.
yerinde bir tespit.

insanlara turkce yerine kurtce ogretilse toplumda okuma yazma orani yuzde 100'e varacaktir. bu baglamda kurtce ikinci resmi dil kabul edilmelidir. ergen fasolarin hosuna gitse de gitmese de durum boyledir.
(bkz: yaran başlıklar)
bir selanik kürdü olarak katılmadığım önerme. Şu an kullandığımız türkçe' den bahsediyorum ama, öz türkçeden değil. Şöyle ki ; türkçe daha çok ağızın ön kısmının kullanıldığı bir dil,türkçe konuşmak için dilinizi ve dişlerinizi daha çok kullanırsınız yani. Bu da sesin frekansını yükseltir,ince tiz bir sese dönüştürür. Kürtçede ise ağırlıklı olarak gırtlak kullanılır,sesin frekansı düşüktür ve bu da onu kalın bir dil yapar. Gündelik hayatta türkçe konuşmak sizi daha kibar gösterir ama türkçenin eksikliği uçlarda yaşanan duyguları yansıtma konusunda bir 'kürtçe' olamamasıdır. Hemen örnek verelim ; bir adamın evi yanıyor. Bu adam türkçe konuşuyorsa 'imdaaat, evim yanıyor! ' diyecektir, kürtçe konuşuyorsa ' laaav laaaav mala mı şewutii ' dicektir. Farkı anladınız mı ?

özet isteyenler için : böyle bir şey yok, ama olabilir de
Tamam sanat görecelidir de bu kadarda değildir mk.
Hela vela velvela.
(bkz: tivorlu ismail)