bugün

(bkz: türklerle yaşamak zorunda olmak)

almanlar da almanyada böyle diyor arkadaşlar faşistliğe gerek yok.
(bkz: kürtlerin türklerle yaşamak zorunda olması)

(bkz: kardeşlerin sürekli kavga etmesi)

edit: anamda trakyalıdır babamda kimse türklümü sorgulamasın kardeşiz laa biz kabul edin artık.
(bkz: sıradan faşizm)
(bkz: dilde faşizm)
kürtle gürcüyle ermeniyle değil, insan olmayanla yaşamak zorunda kalmak daha bir zordur..
kendini bir bok sanan insan polemigi.
son yapılan istatistiklere göre:

kürtlerin türklerle yaşama isteği ve bir arada yaşamaya inanma oranı %90.

türklerin kürtlerle yaşama isteği ve bir arada yaşamaya inanma oranı %70.

yani türklerden ziyade kürtler ayrı bir yere gitmeyi ve ayrı bir yaşamı istemiyorlar. belki de haklılar tabi. ben de olsam devlet bana bu kadar yeşil kart vermiş, ülkenin bütün kaynakları bana akıyor. büyükşehirlerde dükkanlarım,evlerim var ne diye güzelim batı şehirlerini bırakıp sikimsonik kuzey ırakla birleşip ayrılayım ki. yani bunları anlamak da güç, hem ayrılıkçılığı savunuyorlar hem de bazı şehirlerden ayrılmak istemiyorlar. bir karar verin artık da biz de rahata erelim.
tartışılarak bir yere varılamayacak konudur. ancak denebilir ki, almanya'da yaşayan türkler almanya'nın gelişimine katkıda bulunmuşlardır. almanya'da bölücü ve yıkıcı herhangi bir faaliyette bulunmadan milletvekili, doktor, mühendis, sporcu, sanatçı gibi meslek gruplarına sahip olarak almanlara entegre olup, almanya'ya hem sosyokültürel hem de ekonomik anlamda pozitif katkılarda bulunmuşlardır.

gelelim türkiye'ye... ırkçı bir kişi olmamak ve memleketimin bulunduğu coğrafya nedeniyle kürtlerle iç içe yaşayan biri olarak ve kürt vatandaşlarımızın içinde pırlanta gibi insanların da bulunduğunu vurgulayarak söylemek istiyorum ki, almanya'daki türklerle türkiye'deki kürtleri kıyaslamak allah'ın bile gücüne gider. kürtler'in sayısal anlamda büyük çoğunluğu türkiye için ekonomik ve siyasal yüktür.

at gözlüklerinizi çıkarıp, yazılanları ve yıllardır gelişen olayları objektif olarak yorumlarsanız bu sonuçlara her akl-ı selim insan gibi ulaşacağınızdan şüphem yoktur.
Hayat şartları zorlaştırılarak metropollere sürüklenen insanlara 'yıeaa elle eşkine gelmesinler buraya' dedirten sistemin ezilmiş insanları.
''Modern'' dünya düzeninin getirdiği toplum yapısının, sosyal anlaşmanın bir sonucu olarak her türlü alana uyarlanabilecek olan ''hedeyle yaşamak zorunda olmak'' mefhumunun, bir ırka atfedilmiş hali. Sorun şu ki, jean jacques rousseau, insanlığın 21. yüzyılını öngöremedi.
Oyle bir zorunluluk yoktur. Istemiyorsan defolup gidebilirsin de.
orospu çocuklariyla aynı ülkede yasamanin zorluğu yanında ,zorlugu gözardı edilecek durumdur .

bitmediniz beyin özürlü ergen faşistler.
ne yapacaksın gaz odalarına mı sokacaksın?
ülkede olan bütün kötülükleri kürtlere mal etmen çok berbat bir düşünce tarzı. cahilce.
az okumadık haberlerini iç anadolu'da, karadeniz'de tecavüzlerin, kadın cinayetlerinin vs. ne diyelim o zaman türkler pistir bak ne yapıyorlar mı diyelim?
ayrıyetten,
bu hayatın gerçekliğidir sevgili sığ beyinli insanımsı, göç eden insanlar uyum problemi yaşarlar bu bir, ikincisi sosyo-ekonomik düzeyi düşük, fakir bir halk kürtler.
çok merak ediyorum 'hepsi çok rahat yeaa, devletin bütün imkanları onlarda' falan diye gezinenler ankaranın doğusuna gittiler mi?
göç ediyorlar diyorsun, bu insanlar keyiften mi göç ediyor ha allahın cahili?
köyleri bombalanıyor, parasız kalıyorlar, işsiz kalıyorlar, sürgün oluyor, bin türlü tehdit, yaşam koşulları zor. bilip bilmeden konuşmak ne kolay öyle.
kurban ol sen o birlikte yaşamak istemediğin insanlara.

hem ben de böyle faşolarla yaşamak istemiyorum, ne olacak?
Faşizimle alakası yok. Ben sevmiyorum sevmek zorunda da değilim. Zaten kürtler dışındada kimse yanında istemiyor. Çünkü huzur vermeyip zarar veriyorlar. Benim gönlünden geçen
Çekoslovakya gibi bölünmek sen yoluna ben yoluma. Adamlar klasımızı sarsıyor.
Eşit: kírmance lekeler eksilemis.
Xeske sukulamak bilsen? Kudurun.
ne günah işledik diye düşündürür.
hergün kürt çocuklarinı grup kavgasinda dovmek zorunda birakir. keza molotofsuz kavga edemiyorlar.
Zordur cunku halki ciddi anlamda cahildir. Ben hic entelektuel kurt gormedim. Toplum bilinci sifir ve kesinlikle egoist bir yapiya sahipler. Yani ailesinden olmayan birileri ile ic ice yasamaya musait degiller.
Toplumun dinamiklerini yillardir zaten kurtler bozdu. Turklerdede yok degil ama kurtler ciddi anlamda bu ulkenin amina koymaktalar. Bir kurtler birde aleviler. Kulturleri cok ilkel ve cag disi yasamlari mevcut.
irkciliga bende karsiyim o bakimdan soylediklerim kulturden ibarettir. Maalesef metrolpol yasantisina adapte olmalari cok zor. Entelektuel gozukmeye calisanin icinde bile bir gram icindeki koy kulturunu ateslendirmeye yetiyor.
ülkücülerin çoğunlukta olduğu bir yerde yaşamak zorunda olmaktan yeğdir. düşünsene her köşe başında: elinde tesbihle (sallıyor bir de, çekmiyor da) bağıra bağıra küfürlü konuşan, geçen kızlara öküz gibi bakan, selam vermediğinde laf atan, selam verince kafanı kıracak gibi kafa tokuşturanlar var... allah muhafaza efem.
berbat bi durumdur özellikle kızsanız.
ilk defa kız görmüş gibi bakarlar.
belki fark etmemiş olamayabilirsiniz. fakat çok eşcinsel olan kürt var hatta mahsun kırmızıgül de filminde konu almıştı..
kürdistan kurulup da ayrılsa bile kalkmayacak olan zorunluluktur.
hayatin sana yaptigi en zor sinavdir . lanet edersin ama yasamak zorundasindir . en sonunda kafayi yer ırkçı olursun .
insanları ne ile yargılıyorsanız o yönden tutun yok kokuyo yok kültürsüz nedir amk salakları ezbere kinle büyümüş insanlar gibi görünüyorsunuz kurt değilim sempatizan değilim ama insanlık adına yapılan bazı yorumlar çaylak olmanızı gerektiriyor. Midemiz bulandı birbirinizle olan kavganızdan sözlükten bu meseleyi çözemezsiniz. Kirletmeyin.