bugün

sürekli " dışlanıyoruz, ezikleniyoruz, aşağılanıyoruz, hor görülüyoruz " gibi birbirinden komik bahanelerle kendilerini acındırmaya çalışan kürtlerin en önemli eksiğidir.

kürtler;

bir düşünün bakalım. neden lazlar, çerkezler, göçmenler, tatarlar vs... değil de siz?

önce bu soruyu kendinize sorun ve yanıtlarını arayın ( 5 dakika bile sürmez cevapları bulmanız).
niye laz niye çerkez niye göçmenler niye tatarlar katliama uğramıyorda kürtler uğruyor. buna cevap verilirse cevabı alınacak soru ya da onun gibi birşey.
kültürel olarak öz eleştiri yapmaları gerekir kürtler, baya kapalı ve saldırgan bir toplumlar. ama bir gerçek var ki, gerçekten asimilasyon politikasına kanmayarak, kimliğini muhafaza edebilecek kadar yürekliler.
öz olmadıkları için olabilir. kendilerine benlik; kazı, arama çalışmaları sonucu kırma bir ırk olup çıkmışlardır. (bkz: kırma)
dağda özeleştirilerini yapıp sonra şehre iniyorlar çünkü. aslını kaybetmemiş kürtleri de tebrik ediyorum ayrıca yüzyıllardır aynı topraklarda aynı bozguncu zihniyetle yaşabilmek gerçekten bir başarıdır. kendi sözüm ona çıkarları için avrupaya amerikaya nasıl el açıp dilendikleri de aşikardır. bu ülkede bugüne kadar hiç ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmemelerine rağmen kendilerini ikinci sınıf hissetmeleri de gariptir.

edit:eksileyen faşistlere entry;*

ne eksik kaldı sizin için bu ülkede ? cumhurbaşkanı* *dahi çıkarabildiğiniz bir ülkede nasıl oluyorda 2. sınıf hissediyorsunuz?
(bkz: #9431897)
--spoiler--
çünkü laz'lara çerkez'lere tatarlara katliam yapılmadı. çünkü kürtler çoktu. tehlikeydi onlar için ileriki zamanda.
sen hiç trabzon'da binlerce kadınlı bebekli insanı tarayıp dereye döküldüğünü gördün mü ? (bkz: zilan deresi hadisesi)

sen hiç izmir'de insanların yok olup daha sonra kemiklerine asit kuyularında rastlandığını gördün mü ?
(bkz: ölüm kuyuları)

ve bunlar gibi açıklayabileceğim bir sürü olay varken gelip sorunları çıkaranın hep kürtler olduğunu söyleme. s.ikerim diye küfür ederim bak.
--spoiler--
ana.. ne yaptım ben. lan olm insanları kale alıp cevap ver hayvan herif.
- tamam bir daha olmuuucak.
(bkz: kürt ne bilir bayramı hörp hörp içer ayranı)
bulgarların, sırpların, yunanlıların ve diger balkan ükelerinin neden türkleri sevmediginin öz eleştirisini yapması gereken yazar.
(bkz: kürt faşistleri rahatsız)
(#9436102)
(bkz: türklerin sürekli eleştiri yapması)