bugün

çok büyüktür. tarihte eşi benzeri görülmemiş sabırdır. düşünsene yıllarca ezileceksin asimile edileceksin öldürüleceksin hor görüleceksin ama hala ülkeye bağlı olacaksın. yıllar sonra ancak küçük bir grup isyan edecek olur mu olmaz?
sabır işi değildir. vatanını sevmekten kaynaklanır. her kürt bir değildir. kimse ezilmemektedir. o denilen bir grup yapardır
noktadır.
kürtlere yapılanlar türklere yapılsaydı şu an göktürk imparatorluğu bu topraklarda kurulmuştu. yine kürtler ne aziz bir millet ki sabretmiş yıllarca.
ulan sabretmeseniz ne olacak. hükümette türkten çok kürde destek veren bir tayyip, mhp nin başında devlet bahçeli gibi sinirlerini aldırmış bir adam var.
Çok vakur bir duruştur. Öyle ki büyük şehirlerde kaldırım taşlarını söküp market camlarına atmaz, yol ortasında ateş yakmaz, gariban halkın dişinden tırnağından artırıp aldığı, vergisini zor ödediği 94 model lada samara'sını yakmazlar. Sadece bazen molotof atarlar, o da stres atmak için masum bir şeydir. Bazen 16 yaşındaki kızları iett otobüslerinde yakarak öldürürler ama onu da pekeke kılığındaki mit yapmıştır canım kürtler çok sakin insanlar yapmazlar öyle kaka şeyler. Canım onlar benim.

Az daha sabredin geleceğiz yakında. Bakın o zaman türk sokağa dökülünce neler yapıyor. Ödlek köpekler.
evet eşi benzeri görülmemiş bir sabırdır.devlet ve egemenler tarafından dili yasaklanacak, 17 bin insanı öldürülecek , on binlerce köyü devlet tarafından yakılıp boşaltılacak , binlerce sivil ve çocuğu göz göre öldürülecek, kendi memleketinde sürgün edilecek

halla halkıp biz barış istiyoruz demek çok büyük bir erdemdir. bazı omurgasız türkleri görünce ne kadar değerli bir şey olduğunu daha iyi anlıyoruz . yakılan bir genç kız için bu kadar parlamaları, seslerini yükseltmelerini görünce bu insanların ne kadar şerefsiz , ne kadar omurgasız olduğunu anlıyoruz.

edit: sakın iett otobüsünden yakılarak öldürülen eylemi savunduğum zannedilmesin. sadece devlet tarafından binlerce öldürülen kürt çocukları hakkında tek bir kelime söylemeyip. söz açıldığında ağzını açıp kulaklarını, gözlerini kapatıp serap eser, serap eser diyen oruspu çocuklarının omurgasızlığını belitmek istiyorum.
altına yazılan her kelamın nefret suçu içerdiği söylem. Nefretiniz kadar suçlusunuz. Ve siz çok suçlusunuz.
iett de yakılan kızı öne sürenler o kızı kimin yaktığını bilseler ülkeyi terkederlerdi. boşver.. yani diyeceğim körsünüz ondan daha fenası görmek istemiyorsunuz.
sabrın, eziyetin, ezilmenin anlamını köle olmuş afrikalımısın ki bileceksin.
asimilenin ne olduğunu anlamak istiyorsan israilin barzan aşiretine, kuzey ırağa yaptığına bakacaksın. pkk dinini inkar ederken dağdaki çapulcunun nasıl yozlaştığını göreceksin.
osmanlı kimi asimile etmiş ki sende arada kaynamışsın.
zaten asimile etmediği için bugün hala dilini konuşuyorsun.
ah osmanlı ah demek bana, sevinmek sana düşer.
isyanın küçük yada büyük gurubu olmaz.
zaten ateş olsa cürmü kadar yer yakar.
dileyen, isteyen, yiyen katılsın.
vesselam bu ülkenin gücü hepsine yeter.
hala dilini konuşabiliyorsan,
devlet bize bahmir diyip elektriği, suyu kaçak kullanıp kimse sana ses çıkaramıyorsa
batıda bir bölgede olsa kaçakçı diye afişe edilirken sırf orda yaşayıp kaçakçılık yaptığın için masum köylü diye sırtın sıvazlanıyorsa,
o kaçak soktuğun malların her biri için pkk ya al bu parayı asker vurmak için kurşun satın al diyip haraç veriyorsan,
töre töre diye daha küçücük kızları kocaya verip ya da töre cinayetlerine kurban edip bundan bile rahatlıkla sıyırabiliyorsan,
kurşunlanmış bebek resmine baktığında o kurşunun kimin silahından çıktığını bilmene rağmen yavşaklık edip görmezden geliyorsan,
göç edip geldiğin yerlerde hiç bir aşağılanmaya maruz kalmamana rağmen o şehirlerin sokaklarını ateşe verebiliyorsan,
eğitimsiz kaldım diyerek kendi mallığını devlete yamamaya çalışırken şu an meclisteki temsilcilerinin bir çoğunun okumuş yazmış olduğunu bilmiyorsan ya da ibneliğinden bilmemezlikten geliyorsan,
ve bugüne kadar hiç bir şehit cenazesinde şehit anasının ya da babasının kahrolsun kürtler evladımı onlar vurdu dediğini duymamışsan ve eğer gerçekten orospu çocuğu değilsen kimin kime sabır gösterdiğini anlarsın.
sabrı olmasa ne yazacaktır ki. sadece kendi çöplüğünde bik bik ötebilir geri kalan yerde linç edilecektir ki bunları görüyoruz.
(bkz: türklerin kürtlere karşı sabrı)
maymun, kokuyorlar, insan değiller orospu çocukları gibi ithamlara ve kaale almamaya insan yerine koymamaya köle gibi görmeye rağmen hala sağlam kalabilmiş sabırdır. hayret ve hayranlık uyandırır.
türk kürt kardeştir beyler yıllardan beri bu aynıdır ayırınlar türkiye düşmanıdır.
Serap eser diyene o.ç diye hitabedenlerin güya sabrı.

Serap eser'i kimin yaktığını bilsem ülkeyi terkedermişim. Biliyorum, mardin'de, şırnak'ta, diyarbakır'da her tarafa molotof atan, dükkan yakan, araba yakan kimse onlar. Ulan bre tek hücreli, bire gittiği yere pis kokusuyla giden soysuz, bre medeniyet düşmanı kolaj kalabalık mensubu! %90'ı kürt olan ağrı'da 10 yıl yaşadım ben. Sizin ne bok olduğunuzu, hırsızlığı ve yalancılığı övünç kaynağı olarak gördüğünüzü, vahşiliği iyi özellik olarak anlattığınızı ben iyi bilirim. Bediüzzaman Said nursi bile kürt olmasına rağmen risalelerinde kürtlerin vahşi olduğunu aynen bu kelimeyle yazmış daha sen neyin hesabındasın?

Vay arkadaş, abd'de zenciler uzun yıllar okula bile gidemedi, yakılan zencilerin önünde yüzlerinde gülümsemeyle fotoğraf çektiren halkın resimlerini de ekleyeceğim. Ama onlar medeni oldu, insan oldu, zenciler 'hey dostum ben bir amerikalıyım' dediler. Adamı s.ke s.ke amerikalı yaparlar. Amerikalı olmayan onurlu kızılderililerin sayısı 10'da bire düştü. Ayrım dediğin böyle yapılır. Ulan o kadar baskı görüyorsunuz da itin oğulları, 10 tane eniği fırlatırken her biri için bankadan para alırken de mi ezilip baskı görüyorsunuz. Size arkadan baskıyı yapacağız yakında. Siz osmanlı tokadını daha yemediniz. Sokağa bir dökülürsek 'vollahi ben türkem' diye domalırsınız. O.ç'nun hası sizsiniz.
alevi insanın suuilere karşı sabrıyla denktir.
Savaş stratejilerinde dünya'da kabul gören bir oran vardır. Gerilla savaşı yapan bir örgütle düzenli ordu mücadelesinde 1 teröriste karşı 6 asker ölür. Oran budur. Oysa sabrı taşan kürt-ermeni ortak yapımı pkk'nın bu orandan çok uzakta olduğu görülüyor. En kalleş gerilla taktiklerini bile beceremeyecek kadar andaval, ödlek olan bu kuru kalabalığıN sabrı taşsa cürmü kadar yer yakar.
yanlış önerme olsa da , sabretmeseler ne olacak ? soykırım mı yapacaklar ?

sonra dövlet bize bahmiy diyorlar.
yakında sabır testi uygulanacaktır. ama kimin tarafından. , türklerin savaştığını, karşı cephe aldığını mı sanıyorsunuz ?? yanılıyorsunuz. şu an herkes aman huzur bozulmasın modunda, pkk yanlıların savaşı, potansiyeli bu, türk insanın yani halkın savaştığını mı sanıyorsunuz gerçekten ahaha. biz savaşırsak sözde soykırım oluyor adı beyler. umarım iş o dereceye gelmez ama geldiğinde burada olmak istemeyeceksin. emin ol.
1. Taşsın diye merakla beklenen sabırdır. Göt yemiyor deyin siz şuna.

Öte yandan kürtler içinde kışkırtmaya gelmeyen ciddi bir kesim var. Ahmet türk denen oryantal serhildan ilan etti de ne oldu?

2. Osmanlı hanedanına başlatma şimdi. Onun için mi osmanlı yıkılınca 'türkiye' kuruldu? Türk-iye.

Deliğine geri dön, oruçlu oruçlu yorma insanı.
ulan yıllarca ezilip ne yaptınız ! ben türküm benim haklarımla senin hakkın bir değil mi ? sağlık hakları eğitim şartları hepimizin aynı. daha neyin ezilmesinden neyin asimilesinden bahsediyorsun. bu ülke kürt cumhurbaşkanı bile seçmiştir. (bkz: turgut özal) yani ben neysem sende o'sun. sabır konusuna gelince, inşallah sabrınız taşar sizi arenalarda görmek isteriz.
capua yıkılıyor
türkler'in hain * kürtlere karşı olan sabrının yanında adı bile geçmeyecek şeydir.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar