bugün

elektrik bulunalı o kadar olmadı.
ağızlarına sakız gibi doladılar amk. aç göster oğlum 5000 yıllık tarihini. hangi devletleri kurmuşsun, nereleri idare etmişsin, medeniyete, bilime, sanata ne gibi katkılarda bulunmuşsun göster bunları bana bende tamam lan adamların tarihi varmış diyeyim.

olmayan tarihe bu kadar sahip çıkmak niye amk. Türkiye cumhuriyeti vatandaşı olmak bu kadar mı zoruna gidiyor da götünden tarih uyduruyorsun.

Her zaman diyorum bu kürtler kadar hain bir millet dünya yüzeyine gelmemiştir. Yahudi bile yapmaz bunların yaptığını.
314 tarih kitabindan oluşan kitaplığımdakî hiçbir sayfada kürtler şu icadı yaptı ya da şurayı fethetti yazmadığından dolayı uydurulmuş, 5000 yıllık ve hiç de şanlı olmayan bir tarih olduğuna kanaat getirdim.bkz:kendini avutan yobaz
Nerde peki diye sorulmasi gereken tarihtir.
En azidan kendi dilleri yoksa bile o dönemde etrafindaki birileri yaziyi icat etmislerdir diye düşünüyorum.
(bkz: Çin) türkülerin ilk anlatimi Çin kaynaklarinda gecer.

Hadi bunu geçelim. 5000 yıl diyorsun. 5000 yılda o benim dedigin cografyaya helen girmis, roma girmiş, bizans girmis, pers girmis, selcuklu girmis, osmanli girmis...
Sen bunca sene benim cografyam diye bu topraklari savunamadiysan artik sus bence.
Şimdi özgürsün köle değilsin. Keyfin yerinde eğer o pkk ipneleri olmasa rahat edeceksin.
O yüzden tarih felan deme.
5000 yil boyunca sürekli girmişler.
Artık Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde özgürsün bence kiymetini bil.
Yoksa biri yine girer.

Edit: girer derken bolemezler de bolseler bile o bolgeye de biri girer. Yani bolemezler ama hayal etmek parayla değil. Boldurmeyiz!
Tarihi inkar etmektir.
Kürtlerin 5000 yıllık tarihi varsa yarısından çoğu ihanet etmekle geçmiştir ağa. Bunu ben demiyorum tarih diyor.
5000 yıldır başkalarının başına bela oluyor ipneler demek...
10 bin yıla tamamlanmasını beklemek amaçlı olabilir. hemen kötüye yormayın...
anlatırmısın bana en son Türkler Kürtler ayrıldılar. Türkler orta asyada kaldılar. Kürtlerde Hindistan iran tarafına göç ettiler sonra ? bilinmez...
Faşist barbar istilacı çirkin göçebe moğolların iftirasıdır.
o tarih türk tarihi olmasın? malum, türklere ait olan herşeyi kürt tarihi, kürt kültürü diye lanse etmek bir pkk stratejisidir.

hayvan terli, yemez.
bir tarftan din ayrımcılığı diğer taraftan kürtlerin toplumdan kendisini soyutlaması bu ne ya..ne zırvalar insanlar..*
diğer faşitlerden hiçbir fark yaratmayan totoş söylemi.
(bkz: önceden buraları hep tarlaydı)
yuvarlak sayılar şüphe uyandırdığı için hiçe sayılıyor olabilir.