bugün

tahamülsüz bir toplum olduğumuzun kanıtıdır. aynı toprakları paylaştığımız aynı havayı soluduğumuz kardeşlerimize karşı hep dolduruşa gelmiş sebebini bilmediğimiz bir nefret vardır içimizde. pkk sanarız onları .bilmeyiz, anlamayız doğrusu bilmek yada anlamakta istemeyiz. kendilerini yama gibi hissederler biraz anlayış biraz insalık diyorum. kürt dostları olan biriyim bu güne kadar hiç bir zarar görmedim.
bazıları için bugün olan birşey değil her anında duyduğu bir nefrettir.
ölen askerlerin, taşlanan atatürk büstlerinin, yakılan bayrakların, yunanlıların bile yapmadığı marş ıslıklamalarının kinini güder. kim bilir belki birgün hesabını da sorar.
ölen askerler yüzünden kürt değil pkk dan nefret etmesi gereken kişi.

ha onların çok da sikinde midir ?

sanmıyorum.
yanlış bir düşüncedir. bir grup şerefsiz pkklının içinde kürtler var diye tüm kürt halkına bu şerefsizlik yüklenilemez. ayrıca pkknın içinde türkde var, almanda var, italyanda amerikanda çoğu milletten insan sıfatına sahip olmayan şerefsiz var... o yüzden bu tutum yanlıştır...

Şerefsiz bir örgütün yaptığı katliamlar, eylemler ne olursa olsun bir millete yüklenemez.

ayrıca;
Şehir içlerinde yaşanan her türlü eylem ve provakasyonda pkknın işidir.
şunuda artık aklınıza sokun. Kürtler pkklı değildir!!!
faşist bir yaklaşımın ifadesidir.

kürt vardır, kürt vardır. tartışmasız her kürt terör örgütü yandaşı değildir. bu ülke de barış ve selamet içinde, hep beraber yaşamayı arzu eden ve bunun olabilmesi için elinden geldiğince bir şeyler yapmaya çalışan kürt kökenli insanlar da vardır.

Fakat vahimdir ki bazılarımız iç ve dış mihrakların izledikleri ve önümüze sundukları kirli oyunların aslını astarını göremeyerek bu tür ayrılıkçı düşüncelere gerk olabiliyoruz...

(bkz: pkk yandaşı herkesten nefret ediyoruz)
toplumu kutuplaştırmanın başarılı olduğunu gösteren cümledir.
(bkz: sivilceli ırkçı)
tanım: ırkçılık.

(bkz: kafa siken troll başlıkları)
beyninizi seviyim sizin. aferin. adamlar da bunu istiyor zaten.

(bkz: our boys made it)
faşistliktir. pkk yüzünden kürt halkına düşmanlık etmek cehaletin ahmaklığın dik alasıdır.

kürt halkının sanki pkk gözünde dokunulmazlığı mı var? 80'lerin ikinci yarısında doğan birisi olarak ben de pkk'nın bastığı köylerde giriştiği toplu katliamların görüntüleriyle büyüdüm. kurşunlanan parça parça edilen bebelerin resimleri daha 5-6 yaşında kazındı kafama. hepsi de kürttü o insanların. pkk askere saldırırken kimlik mi soruyor? kaç şehidin ardından kürtçe ağıtlar yükseldi hatırlasanıza.

ilker başbuğ gibi bitireyim, günün anlam ve önemine vurgu yaparak:

pkk ile kürt halkını bir tutanları lanetliyorum.
hiç bir şey sebebsiz değildir. her şeyin bir sebebi vardır. bu nefrette haklı bir nefrettir.
Gaza gelmiş büyük klavye vatanseverlerinin söylemlerinden sadece birisidir. Şimdi ne olması gerekiyor? yani kürt yazarların çıkarak biz de türklerden mi nefret ediyoruz demesi gerekiyor erenler? ne bekliyorsunuz, amacınız ne yani? Yaşanan her çatışmayı, ölen her askeri oylarını ve karmalarını arttırmak için kullanmaktan, fırsat olarak görmekten çekinmeyen bu sanal insanlara gülüp geçinizdir. Bu şahsiyetler olayların içerinde olmadığından, herhangi bir yakınlarını kaybetmemiş olmanın verdiği deli cesareti ile her tarafı yakıp yıkmayı, silahın çözüm olduğunu düşünürler. çünkü okumazlar, geçmişe bakmazlar, savaşın asla çözüm olamadığını bilmezler. ha Az sonra biralarını açıp, survivor'u izler bu arkadaşlar orası ayrıdır. sa-mi-mi-yet-siz-si-niz.
kürtlerden değil pkk dan nefret edin derdim ama pkk destekçisi partinin bölgeden aldığı oylardan sonra bu fikrimi değiştirdim. haklıdır doğrudur. kürt pkklı değilim demiyorsa pkklıyım demesine gerek yoktur durum gayet açıktır.
pkk saldırdı diye tüm kürtleri öldürelim. israil saldırdı diye hitler şerefsizine rahmet okuyalım, bütün yahudileri keselim. hatta zamanında olduğu gibi kıbrısta sorun var diye rumları darp edelim.

bre arkadaşım; allah herkese akıl dağıtırken kimi kesiyodun.
çok da uzak olmayan bir tarihte "kürtler de size bayılmıyodu zaten, hıhh" lafıyla tamamlanacak, ayrışmanın ayyuka çıkmasıyla sonuçlanacak faşist düşünce. aferin yavrum, bugünlük ırkçılığını da yaptın hadi şimdi reisin götünü yalamaya.
kim seviyor ki sorunsalı.
sevseniz ekime sevmeseniz siklerine kadar denilecek önermedir.
ırkçı olduklarını açıkça dile getiren insanların söylemi. insanlar doğuştan gelen özelliklerine göre değil, özgür iradeleriyle yaptıkları seçimlere göre değerlendirilir.

pkk'ya katılmayı veya pkk'yı desteklemeyi tercih etmiş insanlardan nefret edilebilir ancak toptan bir ırkı hedef almak bildiğin ırkçılıktır. ırkçlığın bir bahanesi ya da mazur görülebilir bir yanı yoktur. anlaşılan şu an kürt anne babadan doğan bir bebekten bile nefret edecek insanlarla aynı sözlükteyiz.
kürtlerden nefret etmiyoruz. pkk ya destek veren herkezden nefret ediyoruz tez zamanda ölmelerini diliyoruz.
gün be gün türkün içini daha çok kaplayan duygudur.
pkk saldırılarında verilen şehitler sonrası, bir grup aptal insanın genele hitap ederek nefret kusması sonucu sıçılan cümledir.

kürt: k , türk: t

k: o dağdakilerin hepsi o.ç onlar yüzünden pek çok kürt karalanıyor
t: sen niye öyle değilsin ?
k: ben burada büyüdüm yaşadım. kürt olmam benim elimde olan bir şey değil. ve istem dışı verilen bu kimliğe göre, hiç bir ırk ayrımı yapıp, şiddet içeren eylemlerde bulunmam. ülkeyi sevmiyor olabilirler, türkleri sevmiyor olabilirler, fakat saygı duymak zorundadırlar. sorun zaten bir grub'un yaptığı eylemlerin yaptırımları hepimize kesiliyor.
t: peki doğuda nasıl bu işler ?
k: aponun "yardım etmeyenin tavuğunu bile öldürürüm" sözünden sonra insanlar mecbur kalıyor bazı durumlara. çocuğunu pek çok kez küçük yaşta vermek zorunda kalanlar var. vermezsen seni öldürüp çocuğu gene alırlar. çocuk veremiyorsan, ya da kendin gidemiyorsan maddi yardım yapmak zorundasın.
t: üzücü.
k: fazlasıyla.

Antalyalı kürt bir arkadaştır kendisi. sanıyorum pek çoğunuzdan zeki ve aklı başında olduğu için, kendini evrensel düzeyde, mantık çerçevesi içinde yetiştirmiş. pek çoğunuzun kuramadığı "istem dışı verilen bu kimliğe göre, hiç bir ırk ayrımı yapıp şiddet içeren eylemde bulunmam" cümlesini kurabiliyor ve bu görüşte hayatını sürdürüyor. abisi şu an şırnakta askerlik yapmakta ve ne zaman online olsa, şu klasik jandarma metinlerinden yazıyor, asker videoları paylaşıyor. ve sanırım hepinizden daha fazla canla başla mücadele ediyor terörle.

insan üzülüyor tabi bu hayat felsefesinin karşısında bu kadar ucuz bir toplum insanı bulmayı. siz kürtlerden değil, bu iğrenç ırkçı tavırlarınız ile türkleri türklerden soğutuyorsunuz. argoya kaçacak olursam, türk'ü, kürt'ü, alman'ı vb tüm kimlik anlayışlarını sikeyim. dünyayı yaşanılmaz bir hale çeviriyor her kimliğin içinde bulundurduğu şoven kesimler.

yazık çok yazık. insanın içini ürperten bir başlık. sizin bu aptal kimlik anlayışınıza göre yetiştirilme tarzınıza vesile olan aileniz gibi, küçük çocuklara bölücülüğü aşılayan pek çok kürt ailede var. her birinizin iğrenç aileleri, miğde bulandırıyor.
kürtlerin dağa çıkmış kesiminden nefret ediyorum, ama doğuda kendi halinde yaşayan kürt halkından asla nefret etmemeli..
gaza gelmiş ergen lafıdır ciddiye alınmamalıdır.
bir tarafım dersimli iken beyinlerini, benliklerini bırak bunları bütün ruhlarını, kendilerine ideolojileri için açtıkları savaş imkanını sağlayan, özgürlük ayağı altında öldürülerek ve öldürerek çözüm arayan bildiğin asalak beyinleri düşünmek gibi bir yetiden yoksun çölde bir vaha halüsilasyonudur kapılmış gidiyorlar. bunu onlar yaptı insanları kendilerinden nefret ettirdirler. gün gelecek cenk-i tecavüze uğrayacaklar yakındır. *canerden gelsin efenim ''kafa yok'' çatt.
bir grup man kafa faşist'in karalama kampanyasının son ayağıdır. Bir türk kardeşleri olarak böyle düşünen ne kadar faşist,şoven ve çoğunlukla da oportünist türkten ziyade kürt kardeşlerim gözümün nurudur. Hiçbir şekilde belli bir yol izlenmeden, haber olunmadan gelinen bu nokta da tabiki duygusal davranılmış olunabilir. Fakat "kürtlerden nefret ediyoruz" gibi bir cümleyi sarfedebilen kafatasçı arkadaşlarıma bu noktadan sonra hiçbirşey söylenemez "allah belanı versin" den başka..
Şehit haberlerine bu başlıkta toplanan faşistlerden daha çok üzülen kürt vatandaşlarımız varken, askerliğini yapıp,vergisini verirken o faşist arkadaşım gibi; bu cümleyi nasıl söyleyebiliyorsun demek gelir ki içimizden ama boş olduğunu anlarız o gerizekalı vatanı kurtardığını sansada böyle başlıklar açarak veya herhangi bir platformda yine böyle faşizan şeyler sıçarak ne kadar sığ bir kafa yapısına sahip olduğunu göstermiştir... Söylenilesi hiçbir şey yoktur artık o taşkafalar için... Ama yinede: ölün lan böyle düşünüyorsanız...