bugün

doğumdan çok daha zordur, çok daha acı vericidir.
evet çok zor durumda olduğunda mecbur kalacaksın, yanlışlık olabilir insanlıktır zorunluluk haline gelebilir, doğurup eziyet etmektense aldıracaksın ama sırf korunmasız seksin zevki için kürtaj yoluna gitmek, tüylerimi diken diken eden bi mesele.
cinayet değil midir canını almış bi şeyin doğmasını engellemek? her şey hakkında ileri düşünebiliyorum, geniş düşünebiliyorum ama bi erkeğin siki bi kadının amı ferah ferah birleşsin diye miniş miniş bebek olacak şeyleri aldırmanın haklı bi yanının olduğunu kabul edemiyorum.
çözüm "aldırmayın doğurun" değil, yanlış anlaşılmasın, korunun, cahil misiniz? kürtaj olcak kültürünüz var madem, neden önlem almıyorsunuz?korkutucu.
Yasaklandığı için bazı çevrelerce Avrupanın bugünkü dertlerinin sebebi olan olay.1966 yılında Nikolay Çavuşesku Romanya'nın nüfusunun hızla artmasını istemiş ve Hatta her ailenin 5 çocuk sahibi olmasını tavsiye etmişti.romanya o dönemde kürtajı ve doğum kontrolünü de yasaklamış.Sonuçta pek çok fakir aile doğan çocuklara bakamaz hale düşmüş. Pek çok çocuk anne babaları tarafından terk edilmiş. Bunları devlet devralmış, ama gereken ihtimamı gösterememiş, On binlerce çocuk bakımevlerinde ve yetimhanelerde insanlık dışı koşullar içinde yaşamak zorunda kalmış.Bir rapora göre 1990'ların başında bu çocukların sayısı 170 bini buluyor.Bu kadar büyük kayıp bir nesil şimdi Avrupa birliğine üye ve tüm avrupada dolaşıyor. birçok ülke de bu kadar eğitimsiz ,kötü koşullarda yetişmiş insanlara bakma zorunluluğu getirildiği içinde rahatsız.
(bkz: o sonuncuyu yapmayacaktık)
Gerçek bir cinayettir. Anne karnındaki o küçük canlının parçalanarak rahim dışına alınmasıdır bir anlamda. Zamanı geldiğinde bu cinayeti yapanında yaptıranında vereceği büyük bir hesap ve çekeceği büyük bir azap vardır.
duygularım tazeyken belirtmek isterim ki;
kürtaj yaptıran birisinin bir daha anne-baba olmak isteme hakkı yoktur. olmamalı.
edit: özel mesaj üzerine; bir yengemizin başına gelmiştir.
doğmamış bir bireyin yaşam hakkını daha dünyaya göz açmadan elinden almaktır.
kendı canından olan varlığı yok etme.
(bkz: cinayet)
kısa ve öz cinayettir .
erkeklerin bilmeden yorum yapmaması gereken konudur.
http://www.webhatti.com/g...jla-son-bulan-oykusu.html
çook duygusal okunması tavsiye edilir.
allah başa vermesin denilecek hadisedir. zamanından sonra yaptırılması kanunen yasaktır. öyle de böyle de bir nevi cinayettir.
bir konserinde civcivleri takunya ile ezen bir adam biliyorum. bunu gören insanlar cani diyor adama, evet haklılar.
bir köpeği silahla vurup öldüren adamı linç etmek istiyorlar, çünkü cani, bir canlıyı öldürüyor, evet haklılar.
sonra bebeklerini aldıran bir kadın ve erkek görüyorum, daha doğmamış bir bebeği kolunu bacağını kopararak paramparça ediyorlar, hem de kendi bebeklerini. insanlar, bu sefer normal karşılıyor, istenmeyen bir çocuktu çünkü.
Be yavşağın evlatları, madem istemiyordunuz ne diye öyle bi bok yediniz.
hata sizin, doğumu yapıp intihar edin iki tane beyinsiz, siz siktir olun gidin bu dünyadan. yaşamayı hak eden o günahsız bebek, siz değilsiniz.
cehalet yüzünden hamilelik yaşayıp buna kalkışmak büyük bir günah ve cinayettir. ruh doğum gününde verilmiyor çocuğa, karnınızda veriliyor. öldürüyorsunuz bildiğiniz.

doğum kontrollerinin yüzde yüz işe yaramadığını bilerek bebeğin hayatıyla kumar oynamak da cehaletten de büyük cehalet.
sevgilin suskunlaşmıştır.ısrar edersin konuşmaz. en son parlarsın. anlatmaya başlar. "ben hamile kalmışım" der. boğazın düğümlenir. "korktum,söyleyemedim sana. paramda yoktu. kızlarla bişeyler topladık. kürtaj oldum." dünya başına yıkılır. hissettiklerin yabancıdır sana. kaç kere yaşadın ki bunu? ne yani baba mı olacaktım? hızlıca geçersin bunu. bu bana böyle yaparsa kendi nasıl olmuştur? demekten alamazsın kendini. artık yolda yürürken her gördüğün bebekte kendini suçlu hissedersin. kürtaj anını anlatır gözleri dolu dolu. sen gözyaşlarını içine akıtırsın. ama yapacak pek bişey yok. sende iş-güç yok.okul sallantıda. o halen okumakta. ağzı olan konuşur. katil der. 5 dk lık zevk için uğraşın der. eğer insansa anlar ama. ve artık konuyla alakalı hiçbir şey eskisi gibi olmaz. şuan olsa bilmem kaç aylıktı demekten alamazsın kendini. yineliyorum ben erkeğim bu kadar sarstı. ya onu...
apaçık cinayettir. doğmamış çocuğun kaderini belirlemek.. bebeğin kalbi 10 gün içinde atmaya başlar, hamilelik bir ayda belli olur.

görsel

yazık günah..
Cinayet olarak düşünülen , durdurulamaz eylemdir. Ne kadar ahkam kessekte durduramayız.
başbakanın karşı olduğunu söylediği cerrahi operasyon. kürtaj kelimesinin içinde ''kürt'' sözcüğü geçtiği için mi karşı anlamadım gitti sözlük.
orospu çocukluğudur, sikinin götünün keyfine can almaktır. kalbi atan doğmamış canlıyı parça parça çıkartmak en hafif deyimle şerefsizliktir.
en büyük cinayet.
savunmasız birini öldürüyorsun.

edit : genç kürtajcılar rahatsız.
sonu mastürbasyon yasaklanmalı mıdır çıkmazına gitmesinden korktuğum tanımlama.
(bkz: genç 31 ciler rahatsız)
-kürtaj ?
-gerekli cinayet.

üstelik bu cevabı bir doktor veriyor.
tecavüz yada anne sağlığını ölümle sonuçlanacak şekilde riske atacak durum haricinde kesinlikle cinayettir.
sevgilisi ile sabahlayıp korunmasız ilişki sonucu kürtaja başvuranların sayısı korkunçtur. zina nın bedelini
henüz doğmamış bir bedene ödetmek kadar bir hayvanlık olabilir mi?
sakat doğacak bir çocuk haricinde yapılmaması gerekir. ama şöyle bir durumda var; korunulsa bile bir şekilde yanlışlıkla -olur ya prezarvatif deliktir falan- hamile kalınılmasında bakılamayacak bir çocuğun hayatı boyunca ızdırap çekmesi yerine anne karnında acı çekmeden hayatına son verilmesi mantık olarak daha gereklidir.

sonuç olarak bir vatandaşlık kimliği bile kazanmamış doğmamış bir varlıktan söz ediliyor. hayatı boyunca acı çekecekse anne karnında acı çekmeden hayatına son verilmelidir. bunun vicdanı da ana babaya bırakılmalıdır. şu devlet anne karnındaki canlılara bile karışmaktan vazgeçsin artık. insanlarında akılları var.
not: hayvanlar bile doğa gereği güçsüz evlatlarını yiyerek öldürürken insanın doğa parçası olduğu unutulmamalıdır.
bencilliğe bulunan kılıf. "sana ne çocuk benim aldırırım" demekten öte bir şeyler sunmanız gerekiyor, çünkü ortada olan şey bir çocuk eskizi, canlı eskizi. isterseniz kolunuzu bacağınızı aldırın kimsenin umrunda olmaz. ama sinir sistemi gelişmeye başlamış bir canlıyı aldırmanızın tek sebebi şeyinizin beş dakikalık zevkiyse kusura bakmayın ama karışırlar. siz bu kafayla "çocuk benim değil mi istersem öldürürüm, hayatta acı çekeceğine son verelim" de dersiniz, kürtajı tüm önlemlere rağmen istenmeyen gebeliği önleme dışında kullananların yaptığı şey cinayettir. bu "sana ne" lik bir durumdan öte bir şey.

sinir sistemi oluşumunun altını çizdim, yoksa "sperm de çocuk" diyecek kafada değilim.
başarısız doğum kontrol* yöntemleri uygulayan çiftlerden dişi ve dolayısı ile doğurmaya müsait olanının er veya geç genellikle başından geçen, çoğu kişiye kabus olan, bazılarına vız gelen, ajda pekkan'ın bugünkü beyanatına göre 6 kere geçirdiği, sevimli bir "önce hüplet sonra gümlet" (önce vakum ile embryo'yu çek, sonra aparat ile rahim duvarını kazı) aktivitesi.

kürtaj kendi başına diğer bir çok operasyon ile kıyaslanamayacak derecede kolay ve kısa süreli olmasına rağmen, yazık ki, post-abortion dönemdeki etkileri o kadar kolay ve kısa süreli atlatılamamaktadır, herseyden once genel bir "yoksa yine mi?" paranoyası miras bırakır, eğer travmatik bir tecrübe olmuş ise daha fazlasını da eklemekten çekinmez. önceki "ameliyat olucam korkuyorum ıhı ıhı" hissi kendini kısa bir süre rahatlama molasının ardından vücudun ne kadar süreceği belli olmayan bir "hamileydik ne oldu? oynadın sen gene bir şeylerle" tepkisine ve bünyenin buna alışması aşamasına bırakır. ayda çoğu kadını 3-4 gün boyunca sevimsiz manik-depresiflere dönüştüren pms, kürtaj sonrası hormonal dengesizliğin yanında neşeli günler gibi, ayşegül: kırda bir gezinti gibi kalır.

4 ay boyunca "katilim ben, beyinsiz bir bezelyeyi öldürdüm" diye gezmeyi kim ister? işte bu sebeple geri çekilme* bir yöntem değildir, bu sebeple "benim sperm sayım çok düşük" çıkarımı bir önlem değildir, rüyaya giren fetüslere, danseden bezelye bebeklere davetiyedir.