bugün

tam olarak bir orospu çocukluğudur bak hecelememi mi ister misin o ros pu ço cuk lu ğu
ama fiil olarak değil. yani kürtaj yaptırmayın demiyorum. zaten kürtaja karar vermiş bir insanın çocuğu ölmeyi öyle bir ebeveyne sahip olmaktan güzel bulacaktır. benim sinirlendiğim konu kürtaja karar verdirecek olaylar silsilesi.
be hey şerefsiz puşt seviş ulan. sabahlara kadar seviş inleye inleye mahalleyi ayağa kaldıra kaldıra seviş ama dikkatsiz olmak ve ana rahmine kocaman bir hata bırakmak nedir? ulan seviş işte ama önlem almamak nedir? peki şimdi o çocuğun, senden bir parça olan o çocuğun senden daha az yaşaması gerektiğine senin değilde onun ölmesi gerektiğine neden sen karar veriyorsun ulan? bu nasıl adalet? bu nasıl insanlık? bu nasıl bir modernlik kılıfına bürünmüş cinayettir?
şerefsizsin olum kabul et. katilsin kabul et. o öldürdüğün çocuk sana ''anne'' ''baba'' diyecek o çocuk konuşamayacak diye bu gerçeği hiç duymayacak mısın? al işte beni o çocuk kabul et hayaletiyim ben onun ve soruyorum sana ''anne baba bunu bana neden yaptınız?''
eksi vakumla yapılan insanlığa sığmaz hede. rahimin içine sokulan boru vakumla cenini emer. parça praça emilen cenin szilere ömür malesef ölür.
içinde k*rt geçtiği için karşı çıkılandır. *
Bir kadın meselesidir.
Allah kimseyi yaptırmak zorunda bırakmasın, yapanları da affetsin.
Her türlü ameliyat videosunu izledim de, bir türlü kürtajı izleyemedim. Yarısında kapattım.
insanın içi acıyor, fotoğraflarına bakmak bile yetiyor paramparça olmuş bebeğin vücudunu.
Nazarımda cinayettir, hele ki eften püften sebeplerden dolayı yaptırılıyor ise.
5.de lege ferenda açısından cenine anne rahmine düştüğü andan itibaren yaşama hakkı kapsamında hak ehliyeti tanınmalıdır. (bkz: avusturya örneği). bu kapsamda benim vücudum ne istersem o yok, cenine gerekirse kayyım atanmalıdır, ideal hukuk açısından nüfus planlama kanun'unda yer alan 10 haftalık sürede gerekçesiz rahim tahliyesi hakkı kaldırılmalıdır. zaten inancım açısından tartışılması komik bir mevzudur, tabi tüm söylediklerim keyfi durumlar için geçerlidir, çocuk ya da anne sağlığının tehlikede olduğu durumlar için ayrı düzenlemeler getirilmelidir.
Bu operasyonu yaptırmış bir kadın arkadaşımla bir kaç gündür beraberim. Umarım asla, hiç bir nedenden dolayı kürtaj olmak zorunda kalmam. O gözlerdeki acıya, o vicdan azabına şahit olmak bile yeterince kötü.
Not: Kürtaja karşı değilim, zaten başkasının bedeniyle alakalı bir şeye karışmak kimsenin haddi değil.
missed abortus, yani 20. haftadan önce bebeğin kalp atışlarının anne karnında durması, alınmazsa annenin zehirlenmesine kadar giden durum haricinde asla desteklemediğim olay, zannımca cinayettir.

hangi kadın böyle ağır bir psikolojik travmayı göze alır, bu kararı alırken ne düşünür bilmiyorum, belki çok zor şeyler yaşamıştır asla kınamıyorum, ama allah o bebeğe bir can veriyor, ona kıymak haddimiz değil.

benim vücudum benim kararım diyemez insan.bu bencillik olur sadece, cehalet olur, duyarsızlık olur, vicdansızlık olur.

allah affetsin, kimseyi bunu yapacak duruma düşürmesin.
Kişisel bir tercihtir. Yaptırılmasının kişilere göre değişebilen mantıklı ya da mantıksız sebepleri olabilir ama bu ne devleti ne de etraftaki kişileri ilgilendirir.
Bir belgeselde anne karnındaki bebeğin kalbinin ilk atışının nasıl olduğunu göstermişlerdi. Her kalp hücresi teker teker birbirini uyarıyor ve hepsi uyarılınca kalp ilk atışını yapıyor. O andan sonra onu durdurmak cinayettir.
fakirlik ve tecavüz hariç katliamdır. onunda yaşamaya hakkı ve bir canı var bizim gibi.
bazen olması gerekeni bazen ise günah olandır.
ÜNÜVERSiTELi BAZI KIZLARIN ÇÖZÜM SÜRECi.
Bazi insanlari gorunce keske annesi babasi boyle bir imkandan zamaninda yararlansaydi dedirtendir.
Iyi korunun arkadaslar gunaholsada olmasada fetus sonucta oyuncak degil bir birey gibi gorulmeli. Biraz dusundukten sonra aldirilmasini isteyen kisileri oldurun.
Kadının yaşayabileceği en ağır fiziksel ve psikolojik travmadır. Bu kadar.
karar cidden beden sahibinde olsaydı keşke daha kolay olurdu...

allahım kimseyi o veya bu sebeple yaptırmak zorunda kaldırmasın
Cinayettir.
ne kadar pis bir şey olduğu kelimenin içinde saklı zaten.

kürt-aj.
allah korusun.
Tıpta etik olarak tartışılan konudur. Bebeğin kaçıncı haftadan itibaren yaşama hakkına sahip olduğundan tutun da istismar durumlarındaki gebelik olayları tartışılır.
Keşke hiç gerek kalmasa denir..
anne karnındaki canlının henüz sinir sistemi oluşmamış olan, hiçbir şey algılamayan ve düşünme yetisi olmayan bir yapıdayken, yani henüz insan olmamışken alınmasında hiçbir mahsur görmüyorum. yasal sınır da zaten bu şartlara göre belirlenmiştir.
iki dakikalık zevkin olgusu.
Tecavüz gibi olayları saymazsak saçmadır. Madem istemiyorsunuz hazırlığınızı yapın bir zahmet önceden. Ne kadar bilinci olmasa da o öldürdüğünüz de bir insan.
Cinayettir.