bugün

(bkz: kürtaj cinayetse mastürbasyon soykırımdır)
Sağlık bakanlığının yeni tebliğine göre, sgk kapsamına giren operasyon.
Daha geçen, buna cinayet diyenler bugün parasını ödemeye karar vermiş.
Yanlış duymadiysam 16 yaş altı içinmiş. Çocuk istismarıyla mücadelede tam da akepeden beklenecek hamle. Tecavüzcüye ceza yok. Ama merak etmeyin, gebelik olursa masraf bizden demektedir hükümet.
--spoiler--
onların bedeni onların kararı
--spoiler--

hayata gelme konusunda fikri sorulmadığı gibi, bu gelişi engelleme konusundaki kararda da sessiz bırakılan cenin katliamı.
insanlar gerçekten de kötü. bir hayatı 10 dakikalık zevkin aşırıya kaçmış hali olarak görmek...
zavallı insanlar.
(bkz: katillik)
herkes çocuk sahibi olacak kadar pişmiş değildir.
yapılmasa izin verilmese.
her yanlışlıkla doğan çocuk en az bir yetim kadar zeval altında kalacak.
annelik babalık her yiğidin harcı değildir. olsaydı dünyada bu kadar şaşırmış sapıtmış insanlar olmazdı.
Zevk için değil de mecburiyettense bir kadının başına gelecek en kötü şeydir.
Kadınlardan Habil kızı Azze şöyle der:

--spoiler--
"Rasulüllah (s.a.v.) ile yaptığım antlaşmada o, bana: "Gizli ve açık bir şekilde çocuğunu öldürmeyeceksin" diye şart koştu.

Açık olan çocuk düşürmenin ne demek olduğunu bilirim. (Cahiliyet çağında olduğu gibi).

Gizlice çocuk öldürmeye gelince ben onu Rasulüllaha sormadım. O da kendiliğinden söylemedi.

Öyle kanaat getirdim ki o, çocuk düşürmektir. Allah'a yemin ederim ki hayatım boyunca asla çocuk düşürmeyeceğim!.
--spoiler--
Hâlâ katillik deniliyor amk! 13 yaşında çocuğa tecavüzün cezası yok lan bu ülkede! ulan bir kere de tecavüze uğrayan kadın yerine koyun kendinizi. Bu duruma düşürülmek ve kürtaj kararı alabilmek nasıl bir ruh haline sokar insanı? Hadi empati yeteneğiniz yok, kızkardeşiniz ya da karınız tecavuze uğrasa, doğursun bakarız kabulleniriz diyecek misiniz iki yüzlü puştlar? iktidar milletin anasini siker ses etmezsiniz, lafa gelince canı bile olmayan hücrenin hakkını ararsiniz.

Tanım mı, riyakarligin en fazla ortaya çıktığı hede.
kürt icadıdır.
zinhar büyük günahtır. cinayete eşdeğerdir.
Zevkin doruklarındayken lavların dışa akıtılması gerekirken, içe akıtılması nedeniyle oluşan hamilelik olayının sonlandırılması işlemidir.
erkeğin kadın üzerinde karar verebilme hakkının ispatıdır. kürtaja sadece sen karar veremezsin ikimiz karar vermeliyiz.
kafası bozuk cahil ve sapık zihniyetin kendinde "hak" olarak gördükleri çocuk katletme işlemi.

daha iyi anlaşılması için şöyle bir örnek vereyim;

hani peygamber efendimiz zamanına cahil mekke müşrikleri yeni doğmuş kız bebeklerini nasılsa diri diri toprağa gömüyordu işte kürtaj işi de bu durumun günümüze uyarlanmış halidir.
yazıklar olsun o ana adaylarına yazıklar olsun.
allah'ın emanet verdiği bedene "benimdir" de bir hata işle, ondan sonra "kürtaj haktır" de ikinci vahim hatayı işle.
o bebek senden hesap sormayacak mı sanıyorsun he!
onu yaratan senden hesap sormayacak mı sanıyorsun!
yazıklar olsun.
gözü dönmüş pislik kadınlar yazıklar olsun sizlere!
(bkz: cinayet)

yaptıranların ve yapanların 1.derece cinayetten yargılanması gerekmektedir.
istemsiz hamileliklerde yapılmasını doğru bulduğum şey.

Ayrıca bir çok kez yapıldığında ileri ki hamileliklerde düşük riski yaratır.
islama göre de mutlak haramdır. Zaruri haller haricinde tabi. Hele 60 günlükten sonrası bildiğin cinayet. Embriyodan cenine geçmeden ve büyüyüp gelişmeden alınması gerekir, o da annenin sağlığını etki etmesi veya tecavüz sonucu hamile kalmak gibi nedenlerden olmalıdır. Sen prezervatif, doğum kontrol hapı kullanma sonra yanlışlıkla olan bebeği süreyi geçirdikten sonra aldır. işte bu haramdır. Cinayettir. Tayyip bile ne demişti hatırlayın. Her kürtajjj!!! Bir uluderedir diyorum!!!! *
ABD'de bir avukatın "Eğer kürtaj suç değilse,
neden hamile kadını öldüren müvekkilim 2
cinayetten yargılanıyor?" itirazı ülkeyi ikiye
böldü.

Not: sizin görüşlerini çok merak ediyorum. Isteyenle özelden konuşmak isterim.
Kesinlikle cinayettir. Henüz bir cenin dahi olsa canlı bir varlığın hayatına son vermek kesinlikle cinayettir.
bi insani ha yetişkinken öldürmüşsün ha minikken benim için ikiside ayni her halükârda bi canlinin yasam hakkini elinden aliyosun.
kürtajda içinde büyüyen bir şeyi durdurmaya kendin karar veriyorsun. kendi bedenin.
ama biri gelip hamileyi öldürünce buna hamile karar vermiş olmuyor, onun bebeğini isteyip istemediğini bilemezsin.

böyle salakça şeyler soranların da amk.
Kötü bir şeydir.
Neden mi?
Bir annenin bile isteye çocuğuna kıyabilmesi, bunu kaldırabilmesi gerçekten korkunç.
Ha eğer bir çocuk istemiyorsa zaten bu şartlarda bi ilişkiye girmis olması yanlış.
Ancak bir de tecavüz gibi iğrenç olaylar var ki bunlar oldukça kürtajın önemi ortaya çıkıyor.
Bana kalırsa çok mecbur kalınmadıkça yapılmamalıdır ancak gerekirse de yapılmalıdır. Ancak asla ve asla ülkede yasaklanması gibi bir durum söz konusu olmamalıdır zira burası özgür Türkiye olmalı.
kadının kişisel mevzusudur. tecavüze uğrayan, zorla hamile bırakılan bir kadının kürtaj yaptırması cinayet gibi ağır bir ithamla değerlendirilemez. bir kadın olarak ömrüm boyunca bana zarar veren rezil bir adamın çocuğuna bakmak istemem, isteyemem her ne kadar benim de çocuğum olsa ben onu isteyerek yapmadığım, benimsemediğim için o çocuk benim çocuğum olmuyor.

hassas bir konudur. herkesin ağzına sakız yapabileceği bir mesele değil.
ne durumda yapıldığına göre olumlu olumsuz açıklamalar yapılacak kelimedir. örneğin tecavüzden olan bir bebekse kadının kürtaj olması olağan bir durumdur. ama yaptık ama istemiyorum düşüncesindeyse bir kadın bir bebeği tutunabileceği yaşamından çekip almak ne kadar doğru olabilir ki.
Kesinlikle bir haktır, sikimin suyu mına koyuyum cenini aldırınca cinayet olmaz, zaten islamiyette kürtajı yasaklamaz.
Rahim içerisindeki ceninin tıbbi müdahale ile alınmasıdır.