bugün

kürtlüğünün tarihinin farkında olan kürtler için o kadar büyük bir hazdır bu tarihe benimsemeyenlerin hiçbiri bunun farkına varamaz. kürt olmak bizim için büyük bir gururdur. nedenlerine gelince;

bir çok dangalak der ki sizin devletiniz yok. kurulan ufak devletleri saymazsak, evet kürtlerin devleti yok; ancak ben bunda bir beis göremiyorum, zira devletimiz olmamasına rağmen bunca yıldır varlığımızı, dilimizi, kökümüzü, kültürümüzü koruduk. sizin o koskoca osmanlınız olmasına rağmen dışardan erkek ihraç etmeyi dahi düşündünüz, koskoca selçuklunuz olmasına rağmen ağzını fok balığı gibi yayan amerikan özentisi hatunlara ve erkeklere sahipsiniz ve yine koskoca Tc'niz olmasına rağmen hala kıçınızdaki donunuz bile amerikan malı. sonra yok kürtler öyle yok kürtler böyle. hadi lan oradan kaba etimle gülerim ben bu aşağılamaya. kaba etimle gülmekle beraber hala kendini korumuş büyük halkımla duyduğum gururu siz deği sizin yedi sülaleniz anlayamaz.

bir kürt doğar doğmaz iki dil öğrenir hem kürtçeyi hem türkçeyi. dil öğrenmenin nasıl zor birşey olduğunu ingilizceyi öğrenmek için milyarları sokaklara dökenler bilir. hani derler ya bir dil bir insan iki dil iki insan. bütün kürtler hayatı iki kişilik yaşar çünkü onlar iki dil öğrenerek büyürler bu da bizi otomatikman sizden daha zeki yapar. bunun farkına olmasına rağmen hala kürtlerin zekasını aşağılayan dangalaklar var benim onlara hissiyetım her dilde aynıdır onlar kulaklarının çınlamasından hissiyatımı anlamışlardır.

bunun dışında utancınızdan yerin altına girmeyesiniz diye gururlanacağım kürt büyüklerini saymıyorum bile.

şimdi bunları göze alıp , kürt tarihini bilip haklı olarak gururlanmamak elde mi allah aşkına?

siz hala boş boş kürtlerle dalga geçtiğinizi sanın. ne demiş atalarınız : tavşan dağa küsmüş dağın haberi olmamış...
(bkz: evet mahmut tam orası)
ağdacıda acıya dönüşen hazdır.
o ne kıl canım ya.

-komple ağdanın fiyatı nedir?
-normalde 80, kürtseniz 160.
- lan olum siz kürtlerin daha bir devleti bile yok. siz de adam mısınız, utanın lan.
+ bizim devletimiz var. o da türkiye cumhuriyeti. eğer türkiye cumhuriyetini yok sayıyorsan sen utan adamlığından.
ırkçılıktır. yanlıştır.
bir de türk olmanın verdiği haz vardır ki o hiç bir şeye değişilmez.
en az türk olmanın verdiği haz kadar zararlı ve hastalıklı bir şeydir.
bağlı bulunduğun devlete 300 yıl boyunca askere alınmayıp bir nevi adam sayılmamaktır.
kürt olmanın verdiği haz yoktur, türk olmamanın verdiği eziklik vardır.
(img:#144282) fotosunun gözümde canlanmasına neden olan mevzu.
üremek*, tembellik etmek, çalıştığı işlerde sahtekarlık etmek, kendi insanlarına bile insanca davranmamktır.
yeşil kartların çoğunu kullanmaktır.
(bkz: o değil de tansu çiller vardı ne oldu ona)*
kürt olmanın verdiği hazzı anlatırken kürtlere yönelik olarak yapılan bazı eleştirilerede cevap vermek ihtiyacı hissediyorum. aslında bunlar eleştiri değilde bir nevi dangalaklık. bunlardan biri kürtlerin bu ülkede yan gelip yattığıdır;

ben bu dangalaklığa cevap bile vermek istemiyorum ama işte çay toplayanlara , pamuk toplayanlara , portakal toplayanlara , kot taşlama fabrikalarında çalışanlara , tekel işçilerine , çimento fabrikalarında çalışlanlara , madenlerde çalışanlara , sahnelerde çalışanlara ayıp etmekten korktuğum için veriyorum bu cevabı. sen klavye delikanlılığı yaparken bu saydıklarım ömür tüketmekte diyip entrymi bitiriyorum.
ekmeğini yediği devleti sikmeye çalışmak durumunda alınacak hazla eşittir.
henüz tadına varılmamış hazdır.dünyaya gözlerini açtığından mütevellit ya potansiyel taraftarsın yada düşman.mazoşistmisin sen ki eziyet görmekten haz alıyorsun.
(bkz: ezik olmanın verdiği utanç)
(bkz: vatansız ve milletsiz olmanın verdiği huzur)
(bkz: ırkçılık yapanın ırkı kurusun)
dünyanın en boktan hazzı olsa gerek. savunma mekanizmalarından doğan haz.
(bkz: karşıt tepki geliştirme) *
durup durup haz alıyorum demeye gerek yok ki. bir türk, türk olmaktan "gurur" duyar, insan gibi en onurlu hali ile; öyle fahişe gibi haz almaz.
(bkz: daha hızlı daha hızlı)
(bkz: hazziktirin gidin diyorum hazziktir)
ikinci bir dil biliyorsunuz.kürtçe,türkçe bir de ingilizceniz varsa tamamdır,üç dil biliyorum diye havadan geçilmez.
türkçeyi kullanamamanın verdiği haz.
(bkz: dünyalı olmanın verdiği haz)
azınlık olmanın verdiği hazdır.
kürtlüğün verdiği haz felan demişsinde bakalım gerçekler nasıl? madem haz duyulcak bir şey ise bu olmayan şeyden nasıl haz duyuyorsunuz? kıroluk sizde? ayrımcılık sizde? eziklik sizde? hırsızlık sizde? pkk sizde? mafya sizde? bunlarlamı haz duyuyorsun? tarihte bir kere resmi bir bayrağın resmi bir devletin oldumu arkadaşım neyinle haz duyuyorsun yani? destanlarmı yazdınız? sizin korkunuza cin seddinimi yaptılar. 600 kusur yıl 7 cihanamı hüküm ettiniz? ne yaptınızda, kimsinizde haz duyuyorsunuz!
(bkz: insan olmanın verdiği haz)*
tüm milletler olduğu gibi kürt olmakta ayrıcalıktır.

ama bir kürt dünyaya bedel gibi abartılara hiç mi hiç gerek yok.