bugün

Bunu söyleyenlere; "ananın dammı" yoktur diyorum.
Ulan bu s. Sözlüğünde bir başlığımız da sorunsuz, mantıklı, doğru düzgün olsun be.
Sözlüğe girişte yanında beyin getirmek yasak filan mı?
Eğer bir iddada bulunacaksan yaparsın araştırmanın açarsın başlığa, entry girenler de yanlış olduğunu düşünüyorsa bu bilginin yapar araştırmasını koyar tezini. Unutmayı burası sözlük, yani araştırma,bilgi oluşturma ve paylaşma platformu.
Ama bizde nerdee?! Anca ona buna çamur at, gözünü kapa başlık oku beynini kapa entry gir.
Her neyse, ben daha önce bu konuda sözlüğe mutlaka yazmışımdır, bir alıntı paylaşmak istedim ama sözlüğün çöp oluşu sinirlerimi gevşetti.
Alıntıyı bırakıyorum, herhangi bir görüş belirtmiyorum.
lıntı:
Beritanlı aşiretinden!
"Iyi günler size önemli bir konuda yazacagim... Ben Beritanli Asiretine mensup bir gencim... Biz tam bir konar göçer Türkmen yörük asiretiyiz.. . her yönümüz yörük kültürüdür... bizlere dedemin de anlattigi gibi yillardir batili istihbarat örgütlerinin diger türkmen asiretlerine de yaptigi gibi kürtlük propagandasi sonucunda insanlarimizin önemli bir kismi kendini Türkten ayri birsey zannetmektedir. .. ayni sey Karakeçili Türkmenlerine de yapilmistir fakat insanlar tarihini araştırdıkça Türklük gerçegi ile karsilasmistir. .. suan 3 arkadasiz... birimiz Karakeçili birimiz Badilli yani Begdili Türkmeni bende beritan Türkmeniyim.. .
Karakeçili arkadasim sirf bunun için Kirikkale'ye ve Kütahya'ya gitti ve oradaki Karakeçililerle her seylerinin ayni olduğunu ve dokuduklari kilimlerin motiflerinin bile ayni oldugunu gördü... * *Söylenenlerin propaganda degil koskoca bir gerçek oldugunu gördü... Arastirdi ve Kayi boyuna mensup olduklarini ve Osmanlinin kurulusunda var olduklarini gördü... Ve gözümüzün önünde Türkçeden baska bir dil konusmayacagina yemin etti...
Badilli arkadasim Türk oldugunun zaten farkindaydi ama arastirmamisti. Arastirdiginda 24 Oguz boyunun oldugu ve onlarında Begdili boyunun ta kendisi oldugu gerçegini gördü... Akrabalarinin soyadlarinin Beydili Beydilli Baydilli Baydil ve Badilli oldugunu zaten biliyordu... Bir an dogunun üzerinde nasil bir oyun oynandigini konusmaya basladik... Türk olmamıza ragmen nasil Türkten ayri bir sey zannettirdiler bize diye düsündük... Ve o gün bizlerde Türkçeden baska bir dil konuşmamaya yemin ettik... Ve haril haril Türk tarihi okumaya basladik... Kürt sözünün tarihte ilk defa Orta Asya'da Eleges yazitlarinda geçtigini ögrendik..
Alp Urungu Begleri idi ve öz be öz Türk idi... sonra düsündük Kürt ne demekti... Ilk defa farkettik ki konustugumuz Kürtçe dedigimiz dilde Kürt diye bir kelime yoktu... Bunu neden daha önce düsünmedigimize yandik.. Anlastigimiz dil ise Türkçe . Ben Zazaca konusuyorum hiç anlamiyolar. .. Onlar Kürtçe konusuyolar ben anlamiyorum. ..
Anlastigimiz dil tabii ki Türkçe... Beritan sözünü arastirdim tamamen Türkçe bir kelime... Göçer göçebe anlaminda... Yörükleri arastirdim.
Her seyimiz ayni... ïk yasli dedelerimize danistim, çok önceleri yalnizca Türkçe konustugumuzu söyledi... Anladik ki bizler öz be öz Türküz... simdi ise yeminimizde oldugu gibi Türkçeden baska bir dil konusmuyoruz. .. V ata nimiza simsiki bağlandık milli kimlige simsiki baglandik...
Bekliyoruz ki v ata nsever gazeteciler üniversite hocalari bu konuyu ele alsinlar... Biz insanlarimizi uyariyoruz.. . Ve inanın insanlarimiz Türk olduklarini duymak istiyorlar.. . Koskoca Avsar boyunu Kürt yaptilar...
Ama onlar bunu yemiyorlar artik gençleri arastiriyorlar Avsarlarin Oguz Türkünün genis bir boyu oldugunu öğreniyorlar. ..
Sizleri gazeciligedavet ediyorum... neden gidip Türkan asiretinin üyeleriyle yaslilari ile röportaj yapmiyorsunuz neden kendine Kürt denmesinden hoslanmayan zaza dedeleriyle röportaj yapmiyorsunuz. .... * *Neden Karakeçili Türkmenleriyle röportajlar yapmiyorsunuz. .. Neden Kürt sözünün Türkçe oldugunu ve ilk defa Türk yazitlarinda geçtigini öylemiyorsunuz.
Neden Hakkari'ye adini veren Türk asiretinden Saka Türklerinden Akari asiretiyle konusmuyorsunuz. . Neden Gur Türklerinin Asireti olan Guran Türklerini üniversite hocalarindan dinlemiyorsunuz. .. Fatihin hocasi Molla Gurani'nin aşiretinin neden kendini Türk saymadigini arastirmiyorsunuz. .. Neden ayni asiretin Azerbaycan'daki kolu kendini Türk biliyor da Kürtçe tek kelime bilmiyorda Türkiye'deki kolu kendini Türkten ayri bir sey saniyor... Arastirmak bir v ata n görevidir....
Haksizlik karsisinda susan dilsiz seytandir demis Peygamberimiz.
Bu arastirmalar terörü bitirir...Çünkü hepsi öz be öz Türk.. Kaynak bir sürü... Korktugunuzu aklima bile getirmek istemiyorum Inanmiyorum da....
* *Allah askina arastirmaya degmez mi?.... * *Devletin dikkatini neden bu noktaya çekmiyorsunuz. ..lütfen. Benzerime düseni yapmaya çalisacagim.. Simdi bu yaziyi karalamak isteyenler saldiracaklardir ama böyle yürekli çikislarin, ülkemize göz dikenlere en geçerli gözdagi oldugunu düsünüyorum.. Iste budur.. Ne Mutlu Türküm demenin bir önemli
yolu da budur.. Behiç Kiliç *
http://tengiz.blogcu.com/...tanli-asiretinden/1252218
bugün kendilerine kürt diyenler, hindistan'dan batı avrupa'ya uzanan ari ırkın evlatlarıdırlar, asil helen kanı taşımaktadırlar. ey helen, titre ve kendine dön!

zito helen!
Hadi canım cidden yok mu ajskskskslls. Bu kadar başlık açıp neden yoruyosunuz kendinizi, havalara giriyoruz akskskxkskls.
bu insanların varlığını, kimliğini inkar edip pkk başlığında kahraman kesilen aslan parçalarına bu örgütlerin tüm militanlarını bu yolla topladığını hatırlatmak lazım. bu örgütler " senin varlığını inkar ediyorlar" diyerek gencecik insanların gencecik insanları öldürmesini sağlarlar.

neye hizmet ettiğinizin umarım farkındasınızdır diyecem ama şöyle bakınca bundan hiç emin değilim.
faşistçe açılan başlıklardan bir diğeridir.
Yoktyr sadece Öşeklerle özdeşleşmiş bir ırk vardır.
Bilinen gerçek.
kürtler bir iran halkıdır. tıpkı farslar gibi.
Fars siki yemekten beyin amcıklaması geçiren kürt çıldırıyor

Biz o dönem araplar ile münasebet olmasın diye sizi koyduk araya araplar en çok sizi sikti:))
Varsak türkmenleri,zaza,süryani,ermeni hep kürtleşmiştir

Artık böyle bir ırk yoktur.
Kürtler çok eski zamanlarda iran bölgesinde yarı göçebe yaşam süren bir ırktır. Bağımsızlıklarına düşkün oldukları ve kafalarının sertliğinden hiçbir zaman kendi kendilerine bile birleşip bir devlet kurma amacı güdülmeden yaşamış bir ırktır. Hatta Nutuk'un 1927 Osmanlıca baskısında Güneydoğuya Kürdistan deniliyodu. Eyyübilerin Kürt olduğu iddiaları vardır (meb kitaplarından kaldırılmasının sebebidir). fars+ arap+ türk= kürt diye bir şey yoktur. Anadilim Kürtçe ve o dediğiniz kandaki insanlardan istediğiniz kadar toplayın söylediklerimi anlayamayacaktır.

Yani anlamlandıramadığım bir diğer şey dünyada milyonlarca insan ve ırk dururken neden Kürt ırkını ötekileştirme olmama yok ettirme çabasıdır. Ben bir Kürdüm ve kanlı canlı varım. Bir Türk vatandaşıyım ve ırkçı veya başka emeller üzerinde durmadım kendimi geliştirme çabasına düştüm. Evet bir Kürdüm, boynumda Türkiye bayrağı olan annemin dedesinin Sarıkamışta donarak ölen bir kadının kızıyım ama siyaset öyle berbat birşey ki bir zamanlar sırtından vuranı şuan el üstünde tutuyor. Bunlar sizin satırlarda okuduğunuz hayal ürünü şeyler değil benim annem Türkçe bilmediği için 3 gün hapse atılmış bir kadın şuan yanında olmadan hastahaneye dahi gidemeyen bir kadın. Annemin dedesinin yaptıkları şu hastanelere bir tercüman atamasına bile değmedi mi ?
Zamanında sırtından vurulanların torunları ülkede sefa sürerken yine hain terörist olan biz Kürtler oluyoruz. Bir iki kişinin faşitliğiyle koca iki ırkı birbirine düşman ettirdiler. ve sizler artık öyle bir ırk yok konumuna gelebiliyorsunuz.

Belki inanmak istersiniz veya inanmazsınız yine de söyleyeyim; 2015 aralık ayında Sivas'a gittim. KYK yurt pansiyonunda kalacaktım gidip kalan insanlar olduğu için arkadaşlarım bir sorun olmaz dediler. Neyse gittim saat sabahın 5 i. Arkadaşımı aradım geldiğimi söyledim geldi aldı beni yoldan yurda girecez. Güvenlik sordu arkadaşım dedi tamam geç dedi. Sonra birşeyler hatırlar gibi durdurdu bizi
Güvenlikçi: Nerelisin sen?
Ben: Mardin
Güvenlikçi: Ne işin var burda yurdu patlatmaya mı geldin?
Ben: Ne alakası var abi arkadaşlarım burda gezmeye geldim hem burdan da Isparta'ya gidcem zaten Antep'ten geldim buraya orada okuyorum.
Güvenlikçi: Biz burdakilerden korkuyoruz zaten seni de içeri alıp başıma iş açamam.

7 gibi tekrar arabaya binip otogara gittim ama nasıl ağlıyorum çok zoruma gitmişti. Kızlı erkekli evde oturmasını istemeyen devlet ve resmi kuruluşları beni o gün o saatte dışarda bıraktılar. Tabi bunu aileme söylemedim. Uzman olan bir arkadaşım vardı ona anlattım olanları onun da zoruna gitti şikayet et onları dedi ne gereği var dedim şikayet ettiğim yer de aynı şeyleri düşünüyor benim hakkımda. Sen bile beni tanımadan önce Kürtler hakkında aynı şeyleri düşünüyordun. Hem bir askerin Kürdü sevdiği nerde görülmüş.

Demem o ki; doğmadan bana sorulsaydı hiç doğmamayı tercih ederdim.
arap + acem + türk = kürt.
ekrad dır bunlar the walking dead dizisinde yaşayan avare ırka denir. arapça kökenlidir ırk adlarının kökü.
fars artığı oldukları yüzde 90 gerçekliğe sahiptir. dilleri de zaten farsça.
zaten bu kürtlerin siyasi olarak hep bi hümaniter sol devrim özgürlük şu bu diye milliyetsizliği ön gören ne varsa ordalarından belli milliyetsiz olmaları.
milliyetçilik milliyet'i olmayanlar için faşizmdir.
muhtemelen, arap-fars-türk karışımı bir oluşum..

çeşitli tarihsel bilgiler mevcut ama hiçbirinde kesin bir bilgi yok..

biyolojik olarak ırk konusuna zaten hiç girmiyorum..

kültürel manada da bir ırk değil de daha çok bir topluluk olaral tanımlanmaktadır..

eski dönemlerde iran halkı olarak tanımlanabilirken, artık daha geniş bir karışıma dönüşmüş/dönüşüyor olması da yüksek olasılıktır..

zira, yine kaynaklarda heterojen bir topluluk olarak tanımlanması bile bir ırk tanımı yapılmasına yeterli engel teşkil etmektedir..

sözün özü, mevzu aşağılamak ya da yok saymak değil bunları yazmaktaki amacım..

aynı şekilde, yoktan var edilme de son derece dayanaksız ve siyasi/politik bir yaklaşım olarak görülebilir..

bu ise, dünya hegemon güçlerinin en bilindik aracıdır.. milliyet yarat, ya da milliyetçiliği yükselt.. bunun sonucu olarak da istediğin coğrafyayı seçeneğe göre huzursuz olarak bırakırsın ya da başka bir seçeneğe göre gerekirse coğrafyadaki devlet yapılarını bozarsın..

bu bağlamda, kürt halkı bu coğrafyada hunharca kullanılan bir topluluktan ileri gelmektedir..

bu söylediklerimin sonucunu ise dünya tarihi elbet yazacaktır.. osmanlıdan bu yana gelen bir süreçtir malum bu kürt meselesi..

bu coğrafyada neler olduğunu görmek ve anlamak içinse tahmin edilenin aksine tarihi yalayıp yutmuş olmak veya üst düzey zeka sahibi olmak gerekiyor..

güç-var olma-yaşam ve korku kelimeleri arasında insan ve insan gruplarının davranışlarını içselleştirmek yetecektir..
Bencede.
Bir gerçek.
Doğru tespit.
Evet. Öyle bir ırk yoktur.

Kürtler farslıdır. Bu kadar net.
doğrudur. millettir.
doğrudur. iranlı medler vardır. kürtlerde onlardan biridir.
odadaki fili inkar ediyorsunuz.

Gerçekleri inkar ettiğiniz vakit, ne kadar güçlü olursanız olun her zaman kaybetmeye mahkumsunuz!..
doğrudur. sadece bir topluluktur.
Bazıları için acı gerçek.evet.
21 yüzyılda konuşulan mevzu göz yaşartmıştir.
Gerici soylemler, Gerici yorumlar.

Cern merkezi dunyanin şifresini çözmeye dursun siz bu konularla kafa yorun.