bugün

nakkaştepe kebapçısı'nda çok iyi yaparlar.
kaymaklı fıstıklı dondurmalı sade farketmez en sevdiğim tatlıdır.

künefesini beğendiğim bir mekan

(bkz: antakya meclis künefe)
memleketimin tatlısıdır.
hatay mutfağının enfes bir tatlısıdır. fırında kızarmış kadayıf ve peynirinin üzerine şerbet dökülerek yapılır. ülkemizin eşsiz tatlılarından birisidir.
görsel
Nerdeyse artık her restaurantta bulunduğu halde, ancak işinin ehli ustasından yenmesi gereken şahane mi desek, fevkaladenin fevki mi, enfes mi enfes şerbetli tatlı.

Eline kadayıfı, peyniri alan, künefe yaptım diyor arkadaş!
Afedersin ama hoşşttt!

Kırk fırın ekmek yiyip, bir de üstüne Antakya'da doktora yaptıktan sonra, künefeciyim diyebilirsin!
Evet öyle!
çikolatalı künefe diyorum harika bir lezzet.
Baklavanın seviyesine asla erişemeyecek olan tatlımsı. Peynirli tatlı mı olurmuş hiç,peh.
Güzel ama bayiyor. Arkasından soğuk bişey içilmeli.
Yapımı zordur. kişiye özel tek porsiyonluk taslarda pişirilip müşteriye sunulduğunda altta biriken şerbet tatlıyı rezil etmektedir. Büyük tepsilerde kızartılıp, daha sonra soğumaya bırakılmalı, şerbetini iyice çektikten sonra porsiyonlanıp müşteriye verilmelidir. Böylece para verip güzel bir tatlı yemek isteyen müşteri şerbet gölü içinde sünmüş kadayıf yemek zorunda kalmaz.
Peyniri uzamayınca, aşırı şekerli de olmayınca iyi olur.
arasına bir tür tuzsuz peynir olan özel künefe peyniri doldurulur.
baklava kadar iyi değildir.
içine konulan peynir çeşidinin önemli derecede rol oynadığı bir tatlı çeşidi.
Instagram tatlısı.
Künefe sevmeyen insanla muhatap olmam.

Edit: arap sevici değilim, hataylıyım ve damak tadım var. Garip.
Uzerinde dondurma da olacak Aman ne güzel olur.
hastası değilim, aramam fazla.
antakya tatlısıdır. hatay başka antakya başkadır.
Üniversitede bi ara acayip sarmıştım sürekli yiyordum. En sonunda mide fesadı geçirdim ve tatlıdan tiksindim. Daha da yemem sanırım.
Ustası yaparsa sanat eseridir.

görsel
Abartılan bir tatlı.
Bir filistinlinin elinden yemediyseniz, künefe yedim demeyin.
bir kere yediğim yemez olaydım dediğim tatlı.
Sıcak sıcak harika giden tatlı. Evet.
Adını okur okumaz insanın canının çektiği tatlıdır. Gözlerinizin önünde küçük küçük künefecikler uçuşur.. siz de tek tek onları tutup tek lokmada ham yapmak istersiniz. Canım çekti anlamıyorsunuz...