bugün

(bkz: köylü milletin efendisidir)
(bkz: köylü kadınların çok seksi olması)
ineklerin gezdiği yere çömelip yerde yemek yiyen insan pek de temiz sayılmaz.
Sen sus köylü.
Her köylüyü Anadolunun çorak köylüsü sanan insan sanrısı. Sen Trakya'ya bir git bakalım senin tarzını cebinden çıkaracak kaç köylü göreceksin.

Köyü de köy hayatını da sevmem ama memleketlerime de haksızlık ettirmem
hangimizin yüzünce onlarınki kadar nur var ?
Köylü pis kokar ama insanlık nedir bilir. Anadolunun yardımsever, iyi niyetli insanıdır
Şehirliler güzel parfüm sıkar, mis kokar ama insanlık nedir bilmez. Kalpten yardım yapmasını bile beceremez, şikayet eder. (bkz: köylülerin pis olduğu gerçeği)
Yüreği kirli, kadir kıymet bilmeyen, hadsiz insandan daha temiz oldukları kesindir.
(bkz: dalyarak)
Kendisinin orospu çocuğu olduğunu söyletmeye çalışan kahpe dölü.
Kıyafeti değiştirir temizini giyersin, karakterin ne olacak?
Yazık lan.
Olm biliyom taşakcılardansında yazık olm.

Ya varya geçmişe gidip lidyalıların analarını avratlarını kaçırcam. Bacılarını kaçırcam lidyalıların. Bok mu vardı buldunuz parayı. Ne güzel takas usulü geçinip gidiyormuşuz.
Köylüler pis değil. Ya paraları yoksa? Biliyo musun parası olmayıp içinde iyi niyet barındıran köylüye kurban olurum ben. Ahşap evine kerpiçten evlerine kurban olurum.
Ben vazgeçtim lidyalıları salcam şansı sikecem direk. Bu nasıl bi dünya sistemi.
Biliyo musunuz inancımı en çok ne için güçlü tutuyorum?
inşallah bu dünyada zorluk çeken insanlar için başka bir huzur mutluluk getiren evren midir cennet midir dünya mıdır her ne boksa vardır. inşallah çocuklar. Kimse bu dünyaya isteğiyle isteyerek gelmiyor.
Bazen evrim teorisini bilimsel şeyleri yani kısacası inançlar ve din ile örtüşmeyen her şeyi okurken kendimi dua ederken buluyorum. Nolur gerçek olsun islamiyet diyorum. Lütfen kimsesiz çocukların saf kalpli fakir insanların mutlu olduğu bir ütopya olsun biryerlerde diyorum kendi kendime. Nerelere geldi konu ama bugün çok hassasım. Toplaşıp dünyanın adaletini mi siksek?
Senin pis dedigin adamlar olmasa tabagina koyacak yemek bulamazsin.
Bir mayısta dikkat çeken ve aslında olmayan gerçektir. Ayıp be bari bugün yapmayın tırrekler.
Afedersiniz
(bkz: açacağın başlığı sikeyim)
Kimi köylüler vardır evlerine bok kokusundan girilmez. Kimi köylüler vardır bizden temizdir.
Gerçektir.
Aksini iddia edenin elinde "ömö köylölör ölmösö öç kölördök." Söyleminden ve küfürden baka bir şey yok. Açız zaten amk. Ne doğru dürüst tarım, ne hayvancılık, ne arıcılık var bu ülkede.
Bir şeyi düzeltmek için Önce gerçekleri bir kabul etmek lazım. istisnalar kaideyi bozmaz. Herkesin tanıdığı gayet titiz köylüler de vardır elbet. Genelden bahsediyoruz.
bir köye git. Düzen yok tertip yok. Ortalığı bok götürür. Duvarlara kireçle bir sıva yapmaya üşenirler. iki tane çiçek ekmezler. Kurban keser, kanını suyla akıtma gereği bile duymazlar. Her yanı sinek bassın diye beklerler.
Daha yazacak çok şey var da yoruldum.
Kısacası Dürüst olun.
mallar basmış yone boşuna besle kargayı oysun gözünü dememisler. Bak kardeşim bir insan için en önemli şey gıdadır bu hayati bir ihtiyactir adalet vs ihtiyaclarindan once bu gelir hah iste sana bu gıdanın ulasmasindaki en buyuk etken köylülerdir. Senin öğrenciliğin de ileride olacagın mesleğin var olması da onların kendi karın tokluğundan fazlasını uretmesiyledir onlar olmasaydı memlekette yüzlerce meslek de olmazdı sen o arabayı da suremez olurdun önce insan ol sonra konuş binlerce yıldır var olan ilk p.ç sen degilsin ve de son olmayacaksın ama insan olmayı deneyin.
köylüler pistir.doğrudur. ancak bu pislik alın teriyle ekmeklerini taştan çıkardıkları, toprakla içli dışlı olduklarından ileri gelmektedir. aynı şekilde madenciler ve inşaat işçileri, ağır sanayi işçileri de pistir.

ama temizliği dış görünümün kirden arınmışlığı olarak değil de insanlık, sıcakkanlılık ,misafirperverlik , samimiyet ve saflık olarak düşünürsek ( elbette her köylü böyle değildir, istisnalar vardır) şehirli insan pislik kere pisliktir, insanlığın yozlaştığı o bok çukurunda debelenmektedir.
stil sahibi olmak da köylünün birinci vazifesiydi zaten.
köylünün yaşam koşulları senin hötünü büyüttüğün yerdeki gibi değildir. anında sıcak su bulunmaz mesela. dramatize edecek değilim fakat bir tarla düşün, evinden uzakta. orda sıcağın alnında bütün gün çalıştığını düşün.ya da hayvancılıkla uğraşıyor ve dağın tepesinde davar güdüyor.

günün sonunda rolexine bakıp mseai bitmiş diyip, üstünde takım elbiseyi silkeleyip, buram buram davidoff kokusu yayarak lamborghiniye binip evine gitmesini mi bekliyorsun köftehor?
(bkz: hem hiv hem de hpv olan pis köylü)