bugün

yumuklar
beşgazeller
mavılar
müftüler
divriler
hacılar
çakmaklar
mancallar
karımsallar
denbeller
*
edit: ekleme.
annemlerin ara sıra bahsettiklerinden;

(bkz: dokuz çorap)
(bkz: çolakgilin ali)
alo Mehmet.
hikayesi de pek güzeldir. Zamanında Mehmet Dayı hatırlayamadığım bir şekilde kaybolmuş. Çaresiz düşünürken sarılmış bir telefon direğine, başlamış bağırmaya:'' Alo ben Mehmet, Susurluk civarında kayboldum, Alo Ahmet Dayı beni alın burdan. Alo Mustafa traktörü al gel lan alo... alo... Tekrar ediyorum, Susurluk civarında kayboldum... Alo hava soğudu, ben sizin ta..*koğyym alooo !''
Mehmet Dayı'nın yokluğu fark edilmiş geç de olsa. Onu almaya gidenleri, Mehmet Dayı azarlamış bir de ''niye geç kaldınız iki saattir telefon çekiyorum'' diye.

Keltepe Hüseyin.
o da köyün yukarısındaki Kel tepe denilen yükseltinin dünyadaki en büyük ve en yüksek yer olduğunu zannedermiş.
Çolak ahmet, topal hüseyin, tırı, Çavuş daha vardır ama aklıma gelenler bunlar.
çataklıların emine,
dingillerin mustafa,
kulaksızların ferdi,
çomarların hakkı,
yahudi emmi,
(bkz: horoz mustafa)
cakmak fatma.
tavşan ali
mastakuyruk
tilki mikail
telek hüseyin... (bkz: enteresan)
Ali = Alo sözde kısaltıyorlar. Köse dedikleri adamın kılı baş parmak boyum kadar bizim köy biraz başarısız galiba.
turbo
pales
kovboy
tahtalı hüseyin
davulcu
yamık ibo
seksi ahmet
(bkz: vezirköprü)
onbaşı
hökümet adamı
mığtar
lingo ali
küssük ayşe
gorofoğun hacce
abdüün kemal.
Gubuğun irahmi
Sıdığın iramazan
i...
Hotargil
hesibegil
öcügil...
girrap.(erkeklik organi)
Kemçük, topal, kola, hınikli.
gıçoo
bıyık
saddam" gibi mistik lakaplardır.. lakabları koyan kişi koyup kaçmıştır. hiç bi açıklama yapmamıştır.
kalleşlerin ahmet.
yarım akıllı mevlüt.
fos kulak ahmet.

yukarıdaki isim ve lakaplar benim köyümde yaşamakta.
düttürü
yağır kemal
götelek
kırkyalan
Akgız
yılankırkan
güücükamat
telleme

Evet. Bunlar benim akrabalarım dayılar.
tök ali
abe cemal
şişman ayşa
gödek osman
kör topçu
egüt ismet
papoş memet
töllek veysel
it hasan
ton yaşar
cor yaşar
delü hasan
gulüm kadir
kel üstün

aklima gelenler..
Dıllaz
gırık
pali
Kuru memet
yanuk hasan
danacoğ
yamuk.
köpekçi mehmet
bokçu şaban
tilkici kadir
deveci yusuf
naylon ahmet.
GAVRAMIŞ(kavramış)
Rivayete göre Avni amca istanbul'a geldiğinde Beykozspor yada benzeri bir takımda futbolcu olmuş. Babasına telefon açıp ''baba futbolcu oldum. Olayı kavradım,çok başarılıyım'' tarzı birşeyler söylemiş. Bunun üzerine babasıda ''Afferim benim GAVRAK(kavrak) oğlum GAVRAMIŞ oğlum falan derken adam 80'li yaşlarında olmasına rağmen dedem de dahil olmak üzere herkes dayıda GAVRAMIŞ diyor. Bir diğer lakabıda PASAKÜL. Pasaklı anlamına geliyor. Çünkü banyo yapmıyor.
bunun dışında gözlerinde tik olan ve sürekli kırpıştıran bir teyzeye kıp kıp şenay diyorlar.
Birde çok güzel bir ablamız var. Adı habibe. Ona da çocukluğundan beri HABiCiK deniyor. Lakap anası tarafından takılmış,kızın ergenlik ve gençlik hayatını yakılmıştır.
bülük memmet, kenedi, cak, götteağrının (götü eğrinin) memmet, zehir, gostik, gominist bunlar benim bildiğim ilginç lakaplar.