bugün

Bu kokan kişilerde de acayip bir özgüven oluyor. Koku iması yapınca alınmıyorlar ya da ben deodorant kullanmıyorum, yazın parfüm sıkılmaz bilmem ne diyorlar.

Lan egosuna tükürdüğüm gerizekalı, kendini temiz tut da, yine deodorant, parfüm kullanma.
Hele ki ağzı kokuyorsa..Söyleyemiyoruz maalesef.
Bir şey söylemeye değer görmem. Direkt muhatabiyeti keserim. Yıkanmayı bilmeyen adamı neden açıklama yapacak kadar yücelteyim ki.. aynı şey diş vb. için de geçerli. Çölde mi yaşıyoruz, alacağın 5 liralık diş macunu, hadi olmadı 30 liralık gargara… günümüz dünyasında bunun mazereti olamaz.
böyle bir arkadaşım vardı. işyerinde aynı odayı kullanıyorduk. gün boyu cam açık olmasına rağmen bütün oda ve koridor cehennem gibi kokardı, yan odadakiler dayanamayıp kapasını kapatırdı, kokusu benim üstüme de siniyordu. çantam, montum onun gibi kokmaya başlıyordu, çoğu zaman odamda oturamıyordum zaten. uyarmaya çalıştım, odada bir koku var ya sen ya ben kokuyorsun dediğimde, ben duşumu aldım sen kokuyorsundur diyordu.
ben istifa edince işlerimi ona devrettim, gündüz zaman bulamayınca akşam çalıştık, mecburen evime çağırdım. akşam duş alda gel, kokuyorsun dedim gerçektende duş alıp gelmişti, ilk başta kokmadı, 1 saat sonra yine aynı koku. pislikten değil yapısı kokuyordu kızın.
o degilde sevgilisi de oluyor bunun, nasıl katlanıyorlar hayret ediyorum. bizim gruptan biride tek gecelik ilişki yaşadı hatta bu kızla, çok dalga geçtik, burnunumu aldırdın diye. ey mını, ey abazanlık sen nelere kadirsin.
Bende kısmen olan cesarettir. Ben bi duşa gir istersen diyorum terleyen ev ahalisine. Arkadaşlarıma bir şey diyemem ama ev halkından biriyse bu kişi önce duşa gir derim, baktım girmiyor o zaman tişörtünü değiştir ya da parfüm sık derim.

ben her gün banyo yapıyorum gün içinde terlediğimde parfüm sıkıyorum herkes böyle yapsın etrafta kokuya yer olmasın mutlu mesut yaşayalım. Dışarıdan gelenler de çorabını çıkarıp yıkancaklara attıktan sonra yıkasın ayaklarını da burnumuzun direği iyice kırılmasın.
kötü kokan birine kötü kokuyorsun deme cesareti = gözünün üzerine yenilen yumrukla doğru orantılı olandır.
ardından "gel seni bir keseleyeyim" diyebildiğim kişilere karşı gösterdiğim cesarettir.
(bkz: götü kokan birine kötü kokuyorsun deme cesareti)
sevgilinin hatırına camı açarmısın acaba? osurdu heralde pezevenk.
bu yıl epey alkol alıp piyasaya çıkma hatası yaptıktan sonra bir kız arkadaşım tarafından şahsıma söylenmiştir. kızdan hoşlanıyorsanız can yakabiliyor bu durum, yoksa hassiktir lan diyebilirsiniz gönül rahatlığıyla.
aylarca diyet yapan bir bayana 'sen kilo mu aldın?' demeye neden olan cesaretin kardeşidir. *
'mınakiiii biri sıçtı mı bu ne koku !?' diyebildim hep.
ayıp oluyor bu kadar be hacı sözüyle kolayca normal düzeydeki cesarettir.hatta karşıdaki yüzsüzse vur yüzüne gitsin cesaretidir.
bir arkadaşım yapmıştı bunu. evet bir kıza -ya cehennem gibi kokuyorsun- demişti.
(bkz: kokan birinin burnumun direğini kırma cesareti)
yıllar önce lisede küstah bir arkadaşıma herkesin ortasında kötü kokan arkadaşımızı hunharca aşağılama hakkını veren cesarettir birde kavga edip üste çıkmıştır siz düşünün yani.
(bkz: kokuyorlar efendim)
gerçekten pis olduğu için kokuyorsa çok iyi yapıyorsunuz.ama bazı insanların kokuları genetik olarak hoş değildir.bu insanlara kötü kokuyosun demek saatte bir duş almalarını beklemek gibidir adama çok koyar.
' bugün biraz yorulmuşsun galiba yok koltuk altında hafif nemlenme var da , neyse canım insanlık hali olur böyle şeyler ' demek en iyi yoldur.
(bkz: fazlası zarar)
Kötü kokan kişinin iyiliğini istediğinden kaynaklanıyordur bu cesaret.
söyleyemeyenler mail atabilirler . http://www.terkokuyorsun.com
eger o kisiyle surekli gorusuluyorsa(ornegin;mecburi.okul is yeri yurt odasi) ve durum surekli tekrarlaniyorsa insanin tahammulu kalmaz ve patlar.cesarette burdan gelir.
karşıdakinin kalbine burnumun direğinden daha değersizsin mesajını vermektir.
çok samimi olduğum insanlar dışında kesinlikte söylemediğim olay. mk adamlar kötü algılıyor oysa ki biz iyi niyetten diyoruz.
aynen ne kıl bir durumdur bu.herkes rahatsız olur arkadaş ama gidip biri söyleyemez.sanki ayıp olan söylemek.hırsızın hiç mi suçu yok?