bugün

(bkz: kuşluk vakti)
(bkz: martı çığlığı)
günün başladığının göstergesi, cıvıl cıvıl sesleri ile kalkmanızı söylerler adeta.
Günün ayması. Yeni bir gün, başlangıç.
Final haftası için tehlike çanları tınısındadır. Konuların yetişmeyeceğini ilk ozaman anlarsın.
yazın habercisidir.
Argo da ise ergenliğe girildiğine işarettir.
Oho fenadır , sabahın dıpdırı enerjık yansıması.doga yenılenıyor lan kalkın.
Huzur verir.
işten çıkıp yurda mutlu dönmemi sağlayandır.
Huzur veren bi olay.
Güzel birşeydir, arka balkona yuva yapmıştı güvercinler, sigara içmeye çıkayım dedim bir baktım cik cik cik öten yavru kuşlar, gittim diğer balkonda içtim sigaramı. Tabiata saygılı olun lan.
bak var ya, bunu sevmeyen insan şerefsizin önde gidenidir. acımasız, merhametsiz bir yavşaktır. kuşlar ötmeye başlayınca öyle güzel öyle huzur verici hisler oluşuyor ki. geceyi çıkardığını anlıyorsun. uyuyakalabilirsin onu anlıyorsun. kuş ötüşünü sevmeyenlerin amk.
sabah oldu hadi artık yatın demeye çalışırlar. geceler bizim, gündüzler onların.
Gün doğumunun habercisidir.
duymaya basladigimdir.
Birkaç saat sonra da olacak olmasına rağmen insan ve trafik sesinden duyulamayacak olan güzel seslerdir.
ben de duyuyorum. burasi resmen hayvanat bahçesine döndü.
yeniden doğuşa, aydınlığa ve güneşe kavuşacağımıza delalet eder. canım kuşlar, yazın özellikle sabahın ilk ışıklarıyla kuşların guguklaması bende apayrı bir mutluluğa sebep yaratır küçüklüğümden beri...
kalk da işe git diyorlar.
Ekim ayından beri ötemeyen kuşlar ötmeye başlamış.

Baharın yaklaşmasından sandım ilk başta ama galatasaray'ın yenilgisi sonrası olduğu ortaya çıktı.
15 maçtır sessiz sedasız kaldılar tabi bırakın ötsünler.
ötebilmek için 14 hafta sabırla beklemek zorunda kaldılar. herbirini de ayrı ayrı zıplatmışlığımız var. bunların çükünü kesip ellerine verdiğimiz için artık başka takımın çüküyle orgazm oluyorlar. yazık.