bugün

yine başardılar. genç kızları o akşam ekranın başına toplayacaklar. bu arada kıvanç tatlıtuğu sonuna kadar kullanacaklar sanırsam.
bade işçil'in canlandırdığı şımarık karakterin güney'le sınıf arkadaşı olması gibi bir mantık hatasını barındıran dizi, zira güney itü'de okuyor. ayrıca güney yanlış anlamadıysam ekonomi okuyor, itü'de ekonomi suny değil mi? ee kuzey de hapishaneye 4 sene önce girdi. yani bu güney'in üniversitedeki 4. senesi. benim bildiğim son sene amerika'da olması lazım. madem çok istiyorlardı çocuğu boğaziçi'nde okutup beni de sustursalardı.
2 cephe işte ya... dizisini falan boşverin.
kıvanç tatlıtuğ'a bir kez daha aşık eden, kanal d'nin yeni dizisi. aşk-ı memnu'da kibarlıktan kırılan behlül tam bir recep ivedik olmuş gelmiş.

ilk başta ana ne yapsın diyerek çok üzüldüm o kadına. sonra flashback yapılınca, aslında kazayı güney'in yaptığını öğrenince üzülme filan kalmadı. sırf okuyacak, ümit vaat ediyor diye bir anne diğer çocuğundan vazgeçmemeli, herkes cezasını çekmeli.
Boktan bir dizidir.
bu kadar iyi olabileceğini tahmin etmediğim dizidir. sadece kıvanç tatlıtuğ'un oyunculuğu için bile izlenebilir.
klasik türk erkegine benzer bi karakter olmuş kuzey hepimiz kavga ederiz , asabiyiz abartmasakda ancak fit vücut bide yakışıklılık olarak kuzey önde seyrediyo. bide benide duş a girerken, giyinirken çekseler benmde ona yakın hayranım olur. marjinal bi tarz degil yani ...
ekranda kıvanç tatlıtuğ'u hep behlül kaçar diyecemiş gibi gördüğümden konsantre olup da izleyemediğim dizi.
kıvancın oyunculukta tam not alıp herkesi şaşırttığı yeni dizi.
kuzey'in babasıyla kavga ettiği sahnedeki oyunculuğu ile kıvanç tatlıtuğ'un yakışıklılığından, fitliğinden çok daha ötelerde bir yerlerde olduğunu kanıtlayan dizidir.

ilgili sahne: https://www.facebook.com/...oto.php?v=211414122253464

ayrıca olay örgüsü güzel işlenmiş, onlarca saçma sapan dizinin arasından sıyrılacak uzun soluklu bir yapım olacağını umuyorum.
kıvanç tatlıtuğ olmasa bi bokum olmayacak dizi. şahsen o mavi gözlü salak kızı hiç sevmedim çok itici bir ses tonu ve tipi var. hanım kızımız hırsızlık da ediyor falan. güney iki yaş büyükmüş kuzeyden falan pek inandırıcı gelmedi bana. ileri ki zamanlarda kuzey evlatlık çıkmazsa ben de busbus değilim. e abi bu kadar da farklılık olmaz tamam dizi de azcık benzesinler be kardeşim! neyse gelelim kıvancın içine çökmüş yanaklarına. a be canım sen behlülken çok şişman kuzeyken de çok zayıf olmuşsun. tamam vücut falan 10 numara da 10 yaş küçülmüşsün resmen. anne rolündeki kadına da ayar oldum. yok güneyin başını yedin yok şöyle yaptın falan fişmekar. hoş değil bunlar. şimdi de ayrılmazsın işte kıçından kuzeyin. neyse, ileri ki günlerde bakalım daha iyileşecek mi bu nur topu gibi yeni dizimiz.
ilk bölümü şaşırtıcıydı. şaşırtıcı derecede iyiydi, ve kıvanç da şaşırtıcı derecede olmuştu.
diğer oyuncular da.
(bkz: kıvanc tatlıtug un dehset veren yukselısı)
kıvanç'ı her ne kadar sevmesemde, bu dizi olmuş. bu adamı saçları uzun görünce ayar oluyorum, ancak kısayken gıcık kapmıyorum sebebi ise.
saçlar o haldeyken türk'ten ziyade avrupai bir havaya bürünmüş oluyor, ancak saçlar kısayken bide asabi tavırları ile tam türk oluyor. (türkler asabidir demiyorum, sadece bu şahıs için geçerli bir önerme bu.) sadede gelecek olursak dizi gayet iyi takip edicem, kamerası biraz dandik gibi geldi, şöyle daha kaliteli bir kamera ile çekilseydi daha şükela olurdu. (bkz: ezel) herneyse, sonraki bölümü bekliyoruz efem.
fatmagülün suçu ne bitince beren saat diziye katılsın kıvançla sevgili olsun fikri aklımdan geçmedi değil.
sırf içinde kıvanç tatlıtuğ var diye tutacağı düşünülen, sırf içinde kıvanç tatlıtuğ var diye tutacak olan dizidir.
anneleri büyük çocuğu kayırırken ağladığım dizidir.
ilk bölümden kendine bağlandığım dizidir ki tabi bunda kıvanç tatlıtuğ'un büyük bir payı vardır. o baklavalarına ve geniş omuzlarına hayran kaldım kendisinin. neyse asıl konumuza dönersek, başlarda dizinin bu kadar iyi olacağını beklememiştim açıkçası, ama ilk bölümünden itibaren kararımı değiştirdim. çünkü, zaten konusu başlı başına çok güzel bir dizi. kıvanç tatlıtuğ un oyunculuk ve kas bakımından kendini çok geliştirdiğini gördüğüm dizidir. hadi hayırlısı. neyse kısa keseyim kuzey rolü bana öyle bir geçer zaman ki deki mete yi hatırlattı. çünkü mete gibi n'yapıcağı pek belli olmuyor. yani izleyin efendim...
(bkz: kuzey güney)
valla ne yalan söyleyeyim kıvanç tatlıtuğ adeta oyunculuk dersi verdi dün gece ekranlarda...

sanırım hoşlanıyorum kendisinden.

(bkz: kıvanç sevişelimmi)
cemre denen kızı beğenmedim, madem lükse düşkünlüğü var azıcık cilveli işveli bişey olmalıydı. bu kız oynasa oynasa karakterli kendinden emin kimseye eyvallahı olmayan bir kızı oynar.

kıvanç tatlıtuğun durmadan pantolonunun belini yukarı çekmesi çok gözüme battı sürekli tekrar etti, tamam karakterini yansıtan serserice bir hareket olabilir de bin kere yapmaya lüzum yokç bir de bu kıvanç delikanlılara rol model olursa yandık herkes babasını tokatlar valla.

kuzey ve güney isimleri çok saçma aliyle mustafa olaydı, enginle levent olaydı ama kuzey güney ne? gülben ergenin çocuğu gibi.
oyunculuklara pek birşey söyleyemiyeceğim ama çekim çok hoş olduğunu düşündüğüm dizi.

--spoiler--
kuzay ile bir hatunun seviştiği bölümü bodoslama geçtikten sonra bodoslama girilen diyalog yarmıştır.

-kaç yaşındasın sen.
-20
-bak yalan söyleme, başımı belaya sokma benim.
-niye yalan söylüyüm yalan borcum mu var sana?
-...

hatunla seviştikten sonra yaşını sormanın ne anlamı var. zaten sevişilmiş bir kere.*
(diyalog eksik olabilir)
--spoiler--
kafamda bazı soru işaretleri bırakan dizi. şimdi eski günleri gösterdiler. orada abisi ilk defa öss'ye girecek. lise 3 senelik devirde 17 yaşında felan olması lazım. 2 yaş küçük kardeşi kuzey yani kıvanç tatlıtuğ. orada bildiğimiz kıvanç tatlıtuğ 15 yaşında olarak gözüküyor ama maşallah bildiğin 30'luk adam gibi. babasına yumruk atabilen, atarlanınca arabayı alıp rakı içmeye meyhaneye gidebilen 15 yaşında bir çocuk. izleyenleri mal yerine koymaya mı çalışıyorlar?
bence her şey yerli yerinde çok güzel fakat şu kuzey ve güney'in aşık oldukları kız kötü. yani ne bileyim daha güzel bir şey bulunabilirdi. sesini hiç sevmedim kızın.

aklıma bir şey geldi editi: dizinin başındaki sahnede o araba keşke değişmeseydi de kırık arabayla gelseydiler. hani flashback falan hatırlardık. pulp fiction? falan diyorum hani. bir yenilik falan olsun şu amına koyduğumun dizilerinde ya.
kanald nin 24 satte 3 kere vermekle hata yaptigi dizidir. Cok belli ezel ornek aliniyor. O zaman isi kuralina uygun yapin. Dizi boyle orta mali olmasin. Belki ilk bolum falan tanitim amaclidir. Ama youtube'e koyun sunu diziniz kalteyse kulatan kulaga yayilir internetten izlenebilir kaciranlar. Gizem her zaman iyidir.
onun disinda toygar isikli'nin ezel vari muzikleri gayet iyi ama ezel de cok uretmisti tum muzikleri mukemmeldi.
Riza kocaoglu nu temmuz dan sonra sutyen satarken falan gormek hos oldu.
Bade iscil maserati siyle goruldugu an ezel fani biri olarak beni yarmistir. Cok ozendi herhalde ezeldeyken benim niye yok diye. iyidir dizidir allah yolunu acik etsindir. insallah reyting icin bozmazlar.