bugün

an itibari ile yaşanan olaydır. kara hava ve deniz komutanları istifa etmiştir.
türk ordusunun artık feto'nun ordusuna dönüşeceğinin resmidir.
(bkz: god bless america)
o değilde birileri yine ergenekon naraları atacak ya ben ona gülüyorum.
sözlükteki darbecileri oldukça üzmüş, elemlere gark etmiş hadisedir.

ordunun hali zaten ortada, hani komutanları yerinde kalsa da bir kalmasa da.

savaş sürecek mi sürmeyecek mi bizi asıl ilgilendiren bu.

insanlar ölecek mi ölmeyecek mi hala?
yaşanan gelişmelerden sonra görevden kaçmak anlamına gelen istifadır. yok tsk yıpratılmış, yok balyoz, yok bilmem ne. o zaman ilker başbuğun intihar etmesi gerekirdi. genelkurmay başkanıysan taşıdığın yükün ağırlığını bilip ona göre hareket edecek ve sorumluluk yükleneceksin. görevden kaçarak bir şey olmaz.
(bkz: niye ki)
Işık Koşaner'in istifa etmesinden dolayı, diğer kuvvet komutanlarının onu yalnız bırakmamasıdır. helal olsundur. ilerleyen saatler neyi gösterecek dikkatle izliyoruz hayırlısı inşallah.

edit: lan duygusal erken vatan yangın yeri sen hala istemeyen çeker gider, yok gitmeleri gerekiyordu vs... sen olayın farkındamısın, kuvvet komutanları gitti hey.

lanmı dedim ben, ayıp etmedim evet lan dedim.
görevden alınmaları gerekiyorken işi kolaylaştırmışlardır.
alın ülkeyi götünüze sokun diyip gitmişlerdir efendim.
istemeyen çeker gider. zorla görevde tutacak hali yok kimsenin dedirten istifadır.
13 askerimizi göz göre göre ölüme gönderenlerin pis bir oyunu daha.
Genel Kurmay Başkanı, Kara, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanı istifalarının tümüdür.

pirincin içindeki siyah taştan değil beyaz taştan korkun diyen necip hablemitoğlu ne güzelde söylemiş. artık türkiyede neyin ne olduğu belli değil. noluyor arkadaş ! koşaner neden istifa eder ? o toplantıda neler konuşulmuştur. bunların hepsi merak edilmektedir !
görevden kaçmak olarak algılanmaması gereken hadise.

henüz erken ama bu istifanın iki sebebi olabilir diye düşünüyorum. birincisi "başarısız olduk, orduyu yönetmeyi başaramadık ve bunu daha fazla sürdürmemek ve yeni bir başlangıç yapılabilmesi için istifa ediyoruz" ve ikincisi "üzerimize çok geliniyor, işimizi yapmamıza izin verilmiyor ve ne yazık ki bu şartlar altında daha fazla çalışamayacağız. istifa ederek tepkimizi ortaya koyuyoruz"dur.

tsk tarihinde daha önce bu tarz bir şey yaşanmış mıydı bilmiyorum. benim bildiğim kadarıyla yok.
iç ve dış düşmanların sevinçle karşıladığı istifalar.
iyi mi kötü mü olacağını ülkemizin boş durmayan gündeminden öğrenebileceğimiz bir olay.belki de birkaç güne unutulur.
evet, hükümet tsk'nın üst komutanlarını istemedi ve istifa ettirdiler, sıradaki oyunumuz gelsin??
Darbenin habercisidir. Askerlik kısalacak eli kulağında.
En güzel protesto şekli görev sürelerinin bitmesine 2 gün kala istifa etmek değil emekli olmaktır kanımca. Bu duruma tek istisna olan Işık Koşaner'dir. Zaten bu ayın sonunda görevin bitecek ve öbür ay sadece törene katılacaktın. Madem bir protesto amacın var, neden ve ne için şimdiye kadar bekledin ki?

Ayrıca bu olayın bütün manşetlerde "TSK'da olan inanılmaz deprem!" vb. ifadeler ile nitelendirilmesini anlayamıyorum. Evet kötüyüm, hem de çok!
havan kime güzelim dediğim olay. zaten bi ay sonra emeklisin ne oldu sanki bir ay öne aldında. istifada değildir. emeklilik istenmiş. ikramiyeler yanar diye herhalde. bütün işleri bitirdiniz pkk bitti, ırak sakin, suriye sütliman ben tayyible sidik yarıştıracam diye emeklilik iste.
ışık koşaner dışındakilerin ayrılmasının kıymeti yoktur. adı geçen kuvvet komutanları zaten görev süresi dolmuş ve emekliliği gelmiş kişilerdir. ışık koşaner de yargıya müdahale edilmesi ve kanunların generallere uygulanmaması yönündeki beklentilerinin karşılanmadığını veda mesajında dolaylı olarak ifade etmiştir. madem bu devlet memurları kanunların generallere de ayrım yapılmaksızın uygulanmasından memnun değiller o zaman devletin memuriyetinden ayrılmakla doğru tercih yapmışlardır. özellikle geçmişinde 4 darbe ve biri şu an yargı aşamasında kimbilir kaç tane darbe planı bulunan bir kurum için yargı sürecini hazmedemeyen bir kadronun yönetimde olmaması elbette daha hayırlıdır.
(bkz: tsk vs akp)
türkiyenin önü açılmıştır.
şuan savaş çıksa ne olurdu acaba diye kafamda komplolar üretmeme sebep olan durum. bulunur illaki birileri diyerek rahatlatıyorum kendimi sonrasında. (bkz: yusuf yusuf)
saatler geçtikçe kendi istekleriyle olduğundan şüphe duyulmaya başlamıştır. yani son 6 saatteki olayların hızına bakılırsa. sonunda orduyu da kendi adamlarıyla dolduruyorlar. *
tedirgin olduğum dakikalardır. askere feto yu almayın a. q. yav..