bugün

adam gece gece trollük peşinde...kurtlar vadisi dizi ekibinden olabilir...

bak yavrucum senin kurtlar vadisi ezel seviyesini değil, behzat ç'den leyla mecnun'dan bile iyi değil daha...

son olarak hadi rahatla al ayarı;

ezel amerikanın 20 century fox adlı en büyük yapım şirketine satılmış ilk ve tek türk dizisidir.

hadi git uyu.
Ezel seviyesinde bir dizi türkiye'ye bir daha gelmez. Beni tv başına oturtan, reklamı dahi izleten tek dizidir.
iki diziyi de severek izlemiş biri olarak bu iki dizinin karşılaştırılabileceği belli yönleri var. oyunculukların geneline baktığınızda ezelde ramiz karaeski ve kısmen de kenan birkan'ı (gençlikleri dahil) kenara koyarsanız çok çok iyi oyunculuklar var diyemem amakurtlar vadisinde bir oyunculuk şöleni vardı (necati şaşmaz kısmen de oktay kaynarca hariç).

hikaye olarak bakarsak ezel bir çeşit monte kristo uyarlaması gbiyken biraz da kurtlar vadisi konseptidir. kurgu olarak ezel ile kıyaslanacak dizi yoktur. kurtlar vadisi behzat ç. samimiyetine yaklaşırken ezel yer yer zorlamadır.

müziklerin temaya uyma noktasında rekabet ciddidir ancak gökhan kırdar bence daha öndedir.
--spoiler--
ki diziyi de severek izlemiş biri olarak bu iki dizinin karşılaştırılabileceği belli yönleri var. oyunculukların geneline baktığınızda ezelde ramiz karaeski ve kısmen de kenan birkan'ı (gençlikleri dahil) kenara koyarsanız çok çok iyi oyunculuklar var diyemem amakurtlar vadisinde bir oyunculuk şöleni vardı (necati şaşmaz kısmen de oktay kaynarca hariç).
--spoiler--

buradan sonra cddiye almayı bıraktım bu adamın, ezel'i izlemediğine kalıbımı basarım...

ulan oyunculuk ezel'in bok atılacak son yeridir.

ezel'in kör annesi meliha teyzenin kör rolüne git bir bak...
cengiz atay'a bak kerpeten ali, tevfik zaim bunların oyunculuğuna bak her oyuncusu efsaneydi..

fanlık yapacaksınız diye izlemediğiniz diziye izledim demeyin...tuncel babayla haluk bilginer'i saymadım bile bak al sana meliha teyze;

bak bu kadın görme engelliyi görme engelliden iyi oynadı...

https://www.youtube.com/watch?v=GV9Z82tCBnM
bu iki dizinin oyunculuklarını kıaslayacaksak ana karakterler üzerinden kıyaslamak lazım yoksa tek tek karakterleri yazıp her bölümde kaç dakika göründüklerini oranlayarak bölüm bölüm sahne sahne ele almak lazım.

ezelde ömer-eyşan ana karakterken kurtlar vadisinde polat-çakır ana karakterdi. bu anlamda ikisi de batmıştır zira bunlar tiyatrocu değil. oktay kaynarca da kendini oynadığı için onun da oyunculuğunu tartışamıyoruz zira 15 senede çakırdan çakırbeyliye geldi.
ha sıkışınca şimdi ana karakterlerin oyunculuğu deniyor...

ezel'deki ana karakterler ezel eyşan cengiz ali'ydi.

al sana ali ve tevfik sahnesi, hani tuncelve haluk bilginer hariç oyunculuklara laf etmiştin ya...

al izle kısa zaten...

https://youtu.be/WcG5EeZCAQo?t=207

çok mu umrumda değil ama iyi bir şeye bokatılınca kanıtlamadan duramıyorum...
emeğe yazık lan.

bonus; kenan imirzalıoğlunun harika performansı

https://youtu.be/WbglBtSimxc?t=107
lan bu ülkede süleyman çakır karakteri ölünce gıyabi cenaze namazları kılındı. siz neyle neyi kıyaslıyorsunuz?
şimdi şöyle bir şey var bir kere ben net bir şekilde kurtlar vadisi fanıyım ama sırf emeğe saygımdan tabi ki de kurtlar vadisi,ezel de dizi mi vs yazmadım ama çok da zorlamamak lazım.

kurtlar vadisinin reyting ile aldığı versus.
ikisi de b.ktan dizidir.

simdi dagilin aq comarlari.

ezel ne, kurtlar vadisi ne aq?
Ezelin senaryosu araktır. (bkz: monte kristo kontu), kurtlar vadisinin o dönemi ise orjianldir.
ezel yurtdışında bile ilgiyle izlenen kurtlar vadisi ise elinde tesbih üzerinde takım elbise ve elinde çayla mafyacılık oynayan ergenlerin dizisidir.
ikisi de iyidir. bize ait seyleri bölmek adet olmuş, halk olarak harbi sorunluyuz.
tabikide kurtlar vadisi aq. Ezel ne laa
Bir karşılaştırma. Hangisinin daha iyi olduğuna karar verin.
Ezelin senaryosu muthis fakat oktay kaynarca ve parliament tokatlar gecer ezeli.
götümle güldüğüm versus.

senaryo konusunda da kurtlar vadisi'ni geçebilecek herhangi bir türk dizisi görmedim.

ezel kv nin önünde diz çöker aman diler beyler , kurtlar vadisi diyorsunuz kendinize gelin.

kurtlar vadisi pusu diyebilirsiniz ama ona karışmam.
ikisi de harika dizilerdi. ama kv alır.

usta oyuncular, usta yönetmen, harika müzikler. ezel bunların bir tık aşağısında.