bugün

(bkz: kurban parası)
O kamyon tekerleği kadar işkembeyi öğüre öğüre temizlemek. Neyse artık THY'ye hediye ediyoruz koyunu tümüyle de kurtuldum.

Burnunuza mandal takarsınız ama o koku bir şekilde kulaklarınızdan gözlerinizden burnunuza genzinize dolar. Hayvanın bokunu bari yemeyin lan.
Evin içindeki kesif et kokusu. Mutfak tezgahında gözleri açık bana bakan dişleri de görünen kelle.
kavurma,kelle paça ve billur.
anneanne tatlıları. tabağıma koyduğu bütün tatlıları yemezsem darılır. hep bizimle olması dileğiyle şimdiden iyi bayramlar.
y-chp'nin bayramlarda ikramiye vaadini sallamayıp, bayram yaklaşırken (bkz: hocam tavuğa 7 kişi girsek olur mu diyen emekli) diye soran yandaş bunak geliyor...
akşam haberlerinde izlenen hayvan yerine kolunu bacağını doğrayan acemi kasaplar. ne gülerim lan bunlara.
danaya 3,5,7 kişi girmek.
Kaçan boğalar kolaysa tut bakalım.
kimin hayvan olduğunu bir daha sorgulamak.

katlanmak zorunda kalınan bir başka müslüm bayramı.

hayvan kesmeye karşı değilim. kestiği canlıya saygı göstermeyen, israf eden ve acı çektiren orospu çocuğu müslümlerden bahsediyorum. bu organutandan hallice acemi müslümler yüzünden kurban bayramının herhangi bir değeri yok artık.
taze taze et, bol bol ciğer kavurma.

kusura bakmayın burda dram kasamayacağım.
çocukken de eski kurban bayramında arka bahçede kesilirdi bizim kurbanlar. babam ya da arkadaşımın babası güzel güzel keserdi, biz de mal mal izlerdik. ondan mı psikolojimiz böyle oldu onu da bilemedim şimdi bak. neyse efendim kesilme işlemi bitince bir yandan birileri derileri yüzerken, hemen yan tarafta bir tüp, üstünde bir sac, hemen etler pişirilmeye başlanırdı. biz de aç kediler gibi bekler, taze ete yumulurduk.

sonra yaşım mı büyüdü ondan mı bilmem, tazı et kokusu rahatsız etmeye başladı. bir mide bulantısı geldi. ama bir kaç gün buzlukta bekledikten sonra yine de eski keyifi veriyor bana kurban eti.

ha bir de keçi etiyse, erkeç ise yenen. tadından yenmez.
Arkadaşımın 8 yaşındaki obez yegeninin bir bayram kapıda ayakkabılarını çıkarırken "ohh et kokusu duyuyorum ettt" demesi. Sonrasında sadece birbirimize bakmak.
Kurban bayramı denince akla ilk gelen bilinçsizce kesilmeye çalışılan kurbanlar. Ve bu hayvanlara çektirilen eziyetler. Biz insanlar nedense onlarında bir can taşıdığını unutuyoruz.
kan gölüne dönen istanbul boğazını haberlerde görüp kıyamet alameti zannetmek.
(bkz: kavurma)
(bkz: etli nohut)
Vahşet.
hayvanların kesilmiş kafalarının etrafa asılması...
kasabın koyun keserken yanlışlıkla kestiği parmağının süzülerek yere düşmesi anında çekilen fotoğraftır.
hayvanin deri kokusu.
Mutfaktan tüm eve yayılan et kokusu, Ben bütün evi, perdeleri, halıları,yatagı yorganı bu koku hepsine sinsin diye mi yıkadım?
Gibi isyan cümleleri.
sinir bozucu akrabalar.
Hangi ruh özürlünün oğlunu kesmeyi göze aldığı gelir aklıma.
Daha sonra bir toplu kan şöleni.
Ayrıca peşin edit: bizim kutsal varlığımızı kesen ve bunu bir şölen haline getiren bu müslümanlar dinimize saygı duymuyor demesin
bayram namazı ertesi yapılan kahvaltıda pişirilen arefe günü kasaptan alınan et kavurması.
küçükbaş hayvanın arka ayaklarından havaya kaldırılıp ön ayakları üzerinde (bkz: el arabası) formatında yürütülerek a noktasından b noktasına nakledilmesi.
Günün her öğününde yenen et ve etli yemekler. Benim gibi Eti seven biri için şölen niteliğindedir.