bugün

dünyanın en güzel kız çocuğudur.

allah ailesinden razı olsun.

görsel
umarım anlıyordur.
lan siz nasıl manyaklarsınız ne anlasın o yaşta çocuk; tabi ya siz hoşgörü diniydiniz pardon.
az daha büyüyünce evlendirilecek kızdır.

edit: alllah kabul etsin, gerçekten hoş bir görüntü. Lakin kızın anne babası genellikle çağdan uzak,tutucu,baskıcı,aşırı dinci olacağı için bu kızcağız iyi bir eğitim alamayacak,istediği kişiyle istediği zaman evlenemeyecek,birey olamayacak bir kızdır. Anlayın diye basitçe anlatıyorum. * *
gösteriş.

kur'an okumaya karşı değilim. ben de bir müslümanım. fakat bilirsiniz ki 5 yaşındaki çocuğa ne kafasını örtmek farzdır ne de kur'an okumak. ki zaten o yaşta bir çocuğun anlayabilceği gibi bir kitap değildir kur'an-ı kerim.
sorun bakalım ne anlatıyormuş kuran?
lan alt tarafı önünde kuran-ı kerim tatlı tatlı bakıyor . bazı mallar çok ciddiye almış hemen anasını babasını gericikle suçlamış. yok efendim bu yaşta hiç olacak şeymiymiş. asıl ben size acıyorum salak olduğunuz içün.
bu iğrenç sözlüğe konulamayacak kadar temiz bir müslüman kız çocugudur.
islam alimleri aklî melekeleri tam yerleşmemiş çocuklara kur'an ezberletilmesini falan hoş karşılamazlar. zira üzerinde düşünülebilecek bir pozisyonda değildir çocuk. ayrıca ciddiyim, isteyene bu konuda yazılmış müstakil eserler gösterebilirim. tabii biraz aramam gerekir tozlu raflarım arasında.

ama çocuğa kitabı, sünneti, ahlakı ve bazı sureleri öğretmek gerekir elbette. çocuğu cam fanusta büyütmeyeceksiniz.
işte bunlar hep çocuk gelin . müslümanlıkla beyin birlikte gelişmiyor nedense . kuran okuduğunu sanan ama arapça okuduğu için bişey anlamayan insanları görmek için uzağa bakmama bile gerek yok .
allah yetiştirenlerden razı olsun.

görsel
Kendi iradesiyle kuran okumayı seçmiştir. Resimdende anlasiliyor. Muhtemelen kapanması da kendi rızasıyladır.
sizde haklısınız tabii, çocuk kuran nedir bilmesin, namazı din'i bilmeden büyüsün. bunlardan uzak bulsun benliğini.
sonra bütün bunlara yabancı kalsın değil mi? denilesi durum.
bu zorlama değildir, sevdirmedir ve alıştırmadır ki, ailesi zaten aklı başına gelince mütemadiyen anlatıyordur neyin ne olduğunu.
ne kadar boş beleş cevaplar veriyorsunuz. önyargılarınızın allah belasını versin.
kolları gözükmektedir. ayrıca ayak bileklerinin hemen üstü de gözükmektedir.
bu durumda ortalama bir uludağ sözlük yazarına göre;
-bu kızımızın babası godoştur. tabi ki abisi de öyle.
-izmirlidir.
-okuduğu kuran kabul olmaz.
-namaz kılsa sayılmaz.