bugün

format neden vardır ile ölümüne kapışan soru.
insan ürünü olduğu içindir.

yazan kişi arap olduğuna göre ingilizce yazacak değil ya?
neden hala türkiye'de arapçadır sorusunu akla getirir. Insanlar anlamasın körü körüne bağlı kalsın biz ne dersek ona inansın gibi düşünceler vardır bence.
insanlar ne yazıldığını anlamasın ve böylece din simsarları aç kalmasın diyedir.
fussilet 44: eğer biz onu yabancı dilden bir kur'an kılsaydık, diyeceklerdi ki; ayetleri tafsilatlı şekilde açıklanmalı değil miydi?
arab'a yabancı dilden (kitap) olur mu ?
Türkçe olsa muhtemelen neden Türkçe ? soruları gelecekti.
ingilizce olsaydı neden ingilizce diye mantıksız sorular gelecekti.
indirilen toplumun Arap olması inen vahyin toplum tarafından anlaşılabilmesi içindir.
bu sorunun cevabını tek bir video ile vermek istiyorum. 1.40'dan sonrasını izleyin ve kuran'ın dili neden arapçadır öğrenin.

https://www.facebook.com/...38&type=2&theater
sanki (bkz: fince) olsa farklı düşünecektir.

"inkarın dili olmaz, küfrün milleti" (bkz: redrack)
yobazcıkların asla yanıtlayamayacakları sorulardan sadece biridir.
(bkz: allah öyle yaratmış)
(bkz: babam bu kadar güzel pasta yapmayı nereden biliyor)
Allah öyle yarattığı için öyledir.
peygamber efendimizin doğduğu yer arabistan olduğu için ve islamiyet arabistanda doğduğu içindir. (bkz: ateistler eksilemiş yine olsun)
Arap bir kisi tarafindan kaleme alindigi icin. Arap yarimadasinda japonca mi yazacaklardi kurani?
beyninin yüzde birini çalıştıran herkesin cevabını bildiği soru.
müslüman olmayan biri olarak diyorum ki bu kadar saçma bir karalama sorusu görmedim.

çok açık anlatayım. gerizekalılar bile anlasın.

peygamber araptı, iletebilmesi için önce kendinin anlaması gerekiyordu(kuran öğrenildiği anda yazılmadı sonuçta).
sonra efendim, kaleme alanlar da araplardı. yayılabilmesi için önce kendilerinin anlaması gerekiyordu.
anında tüm dinyaya yayılamaz sonuçta, bir kesimden başlanması gerekiyor. bu kesim araplardı, arapça yazıldı, arapça saklandı. arapça çok anlamlı bir dil olduğu için daha sonradan yoruma açık oldu ve diğer dillere mükemmel çeviri yapılamadı. ancak yorumları yapılabiliyor.
ana dili arapça o yüzden en iyi kaynak falan filan.

azıcık kafası çalışan insan sorgulanacak birçok şey varken bunu mu sorgular?
Yaratıcısı arap olduğundandır.
Peygamber Arap olduğu için anlasınlar diye. Kitap Farsça olup peygamber Arap olsaydı saçma olurdu. Önemli olan anlamdır. Mesaj.
arap kabilesine indiği için. mesela bhagavad gita sanksritçe yazılmış bir kutsal kitaptır. hindistan kitlesine inip arapça olacak değildi yani.
afedersin Arap...