bugün

görsel

Şanlıurfa’da, Kuran kursu eğitmeni olduğu iddia edilen 1 kişi, temizlik yaptırdığı çocuklara hakaret edip, tokat attı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

https://tele1.com.tr/kura...cuklar-darbedildi-727644/
Y.i.B.O.'larda okurken çorap yıkamayı öğrendik, temizliği öğrendik...
şimdiki bebeleri en çok velileri şımartıyor.
öğretmenlik ayağa düştü, hastanelere siyasetten giren kamu temizlikçilerine temizlik yaptıramıyor doktorlar. tuz kokmuş.
3 tane vasıfsız sakallının eline bırakan ana babaların dövülmesi lazım.
Bu dünya’nın her yerinde böyledir.Pislettiğin yeri temizliyeceksin.
Hollanda’da ana okulunda başlar. Cuma günleri sınıflardaki oyuncaklar çocuklara temizletilir ve toplatılır.
Ilk okulda her hafta iki çocugun kendi sınıfını temizleme nöbeti vardır.
Tabi tokat olmamış, dayakla hiç bir yere varamazsın. Ama zamane çocukları çok arsız, çok terbiyesiz, çok saygısız. çocuk yetiştirmek çok zor bu zamanda. Allah yardımcımız olsun.
--spoiler--
japonyada ilk 8 yıl okullarda temizlikçi yoktur
--spoiler--

islerince gelince aninda 180 derece donup nasilda gavuru ornek gosteriyorlar.

japonya dada doverek, hakaret ederek mi temizletiyorlarmis?
Cemaatlerin nasıl iki yüzlü olduğunu bize gösterir.
o kuran kurslarında tarikat evlerinde çocuklara neler yapıyorlar duyduk hatta bakanlar "bir kereden bir şey olmaz", "küçüğün rızası var" falan bile dedi bunların yanında tuvalet temizletmek hiç kalır.
Anne ve bababalarin yetersizligidir. Bir çocuk kur'an kursunda ne öğrenecek?. Arapça, peki bu öğrendiği arapça, çocuğa ne kazandıracak?. Din çok bilinmezli bir denklem değil. haramları, helalleri, ibadetleri gayet yalın ve net. Sen ebeveyn olarak, bunları çocuğuna ogretemiyorsan, çocuğunu böyle ucubelere teslim ediyorsan, suç senindir.
böyle yerlere gönderen ailelerin beynini sikeyim ben çocuklara bir şey diyemiyorum.
Norveç'te olsaydı övecektim çocuklara sorumluluk bilinci aşılayan batılı diye ama kuran kursuymuş o yüzden hakaret etmem lazım.
kusun bakalım kur'an kurslarına nefretinizi fikir(!) adı altında.
tanımadığınıza, bilmediğinize düşman olmaya devam edin...

ağız benim dil benim, göt cebimdeki telefon benim, girerim sözlüğe, dine, dincilere, istediğime söverim o biçim... ne güzel memleket!
temizlik imandan gelir.

ama bu işlerde gönüllülük esastır. eğer zorla yaptırılıyorsa yanlış.
bence çok yanlış bir şeydir. temizlikçilerin görevi nedir peki? hem para kazanacaklar hem de temizlemeyecekler, oldu. mesela benim çorbam azıcık döküldü kütüphanede ama hiç de zahmet edip temizlemedim çünkü onların görevi temizlemek ve buna göre de maaşlarını alırlar.
Yıl olmuş 2023 yatılı kuran kursu ne aq.
--spoiler--

böyle yerlere gönderen ailelerin beynini sikeyim ben çocuklara bir şey diyemiyorum.

--spoiler--

pezevenk malik böyle bir genelleme yaparsan anana bile söverim haberin olsun. şerefsizlik yapmanın alemi yok!
Kuran kursu hala var mı.
ağaç yaşken eğilir manifestosunu benimseyen hocaların yaptığı dahiyane fikirlerden biridir. ilkokulda yere kağıt attığım için bana dayak atan cumhuriyet öğretmenim de bana dayak atmıştı napalım şimdi.