bugün

suç ve suçluluğu inceleyen bilim dalı.
istanbul hukuk'ta tanımı sorulduğunda tam puan alabilmeniz için;
"suçu ve suç olgusu ile ilgili kişileri inceleyen, sebep sonuç ilişkisi içinde bunlar arasındaki bağı ortaya koyarak suçun nedenlerini ve önlenebilme koşullarını ortaya çıkarmayı amaçlayan, gözlemsel bir bilim dalıdır" yazılması gereken kavram.
suç bilimi.
türk kriminologların güneydoğu'ya çıkarma yapması gerekiyor.

gerçi bir elin parmağını geçmez.

iman kur'an hizmetinin kriminoloji üzerindeki dolaylı veya doğrudan etkisini incelemek gerekiyor.
bi dönem okudum aklımda kalan şey şu oldu : mafya babaları the godfather'ı izledikten sonra ritüeller üretmeye başlamışlar yüzük öptürmek falan.

bir de artık orospuya orospu değil seks işçisi deniliyormuş.
artislik, entellik olsun diye aldığım ve kaldığım seçmeli ders.

insan hiç seçmeli dersinden kalır mı mnakoyim. dersi tavsiye eden arkadaşımın zihniyetiyle sevişiyoruz bu iki sabahtır.
(bkz: robert ressler)
(bkz: john douglas)
(bkz: pat brown)
seçmeli olmayan dersim, kalmıyorum da. ve dünya üzerindeki kriminoloji anlayışının değişimi hakkında şöyle bir yazım var;

http://kepazeyim.blogspot...12/01/dersimi-calstm.html
suç ve suçluyu avlama sanatı.

severek yaptığım mesleğimdir. *
yasaları ihlal etmenin, toplumların suç olaylarıyla başa çıkma biçimlerinin, yasaların ihlal edilmesinden zarar görenlerin durumları ve ihtiyaçlarının araştırılması ve açıklanması için çalışan bilim dalı.
ingilizce bilmemiz gerektiğni tüm delilerle gözler önüne sermiştir.derin bir of çekme sebebi.keşke tezsizinde olaydı.
suç sayılanan objeleri inceleyen bilim dalı.
ilgim çoktu, dayanamadım aldım kitaplarını.

görsel
görsel
görsel
görsel
görsel

Edit: eksilenecek ne varsa artık. Önceden çektiğim fotoğraflardır. Sonradan aklıma geldi satın aldım bu kitapları. Aldıklarımın fotoğrafını çekmedim, nasılsa önceden fotoğraflarını çektim diye bu görselleri paylaştım.
Prof türkan sancar verirdi bu dersi zamanında...
En sevdiğim ve de ilgi alanima giren bilim dalı.

Oyşşhh.