bugün

dj lerini kaybettikten sonra eski çizgisinden düşmüş olan radyo.
(bkz: star 2000)
Genellikle cahil cuhela takiminin dinledigi radyodur. kafayi sevmekle, ayrilmakla, Barismakla vs gibi turlu herzeliklerle bozmus, Dunyada, ulkede olup bitenden bihaber yasayan, avam bir profil cizer dinleyicisi kitlesi. Djlerine mesaj gonderenlerin cogu cezaevindeki sevgilisine yollar siradaki sarkiyi. akilli adam yok mu dur dinleyici kitlesi arasinda ? vardir elbet.. ancak bunlar mesaj gonderip " ben esenler'den isyankar, siradaki parcayi 3 senedir birlikte oldugum ve dun ayrildigim zalime istiyorum" seklinde sokak kulhanilerine yarasir sekilde sacmalamayanlaridir bunlar.
tv sinin geçirdiği kabuk değişimine karşın hala damardan devam eden radyo.
ilginç ilginç sunucular transfer ederek son 1 yılda kabuk değiştirmeye çalışan ancak bunu başaramayan radyodur. bedirhan gökçe'nin bu tarz yayın yapan bir kanalda işi nedir acaba?

en sevimli sunucusu harbi kız olup, sesi ve tarzı kendisine hayran bırakır.
kulaklarda geçici algı bozukluğu yapan radyo.

4 sene evvel dinlemişliğim vardır. nasıl bir bunalım bilmiyorum. bir hafta mı 5 gün mü dinledim. akşamları hemde. hala aklıma geliyor kendime gülüyorum. bunu kendime nasıl yaptım diye. hakkaten değişik bir depresyondu, sonra powerturk'e geçtim. en son radyo dinlemeyi bıraktığımı hatırlıyorum. zamanın içinde yitirmişim hüzünlerimi. her şeyi geçtim de insan kıro olarak mı doğar yoksa şartlar mı kıro yapar. kıroluk geçici midir, değişik periyotlarla tekrarlanır mı. o günler sonra kaç mozart eskittim kaç bach kaç vivaldi. ama yine ordan burdan kulağıma gelen ismail yk'lar yine kulak sağlığımu bozdu. bilmiyorum. allah bir daha dinletmesin. amin.
(bkz: krala selam damara devam)*
ntv (doğuş) gurubuna satılmasıyla birlikte kabuk değiştiren ve müzik formatında farklılıklara giden radyodur. arabesk görünümden uzaklaşmasıyla birlikte daha kaliteli dj'leri bünyesine katarak yoluna devam etmektedir. bedirhan gökçe bu örneklerden biridir. ama en büyük bombasını bu hafta başında yapmış ve kadrosuna entellektüel isimlerden, kahraman tazeoğlu'nu katmıştır. (gezegen mehmet'i bu kararından ötürü tebrik etmek gerekiyor). pek çok ödül ve kitapları bulunan ünlü yazar, kral fm'de yayınlara başlamış ve herkesi şaşırtmıştır. ntv bünyesine katılan bu radyonun yapmış olduğu en doğru işlerden biri olduğu düşünülürken, kahraman tazeoğlu'nun nasıl bir programla kitlesini oraya taşıyacağı da ayrı bir merak konusu oluşturmaktadır.

kurulduğu günden bu yana bir numaradan inmeyen bu radyodaki değişimi tüm kamuoyu ilgiyle takip etmektedir.
sabahları pop çalan radyo.

(bkz: yaralıyım yaralı)
harbi kız diye iğrenç bir sunucusu olan radyo kanalı. hala varmıdır bilmem. yıllar önce denk gelmişliği vardır.
(bkz: verem fm)
serviste her akşam çekmek zorunda kaldığım çin işkencesi. öyle böyle değil, en hiddetlisi. bütün herkes maç kavgası, karı dırdırı yapsın ama bu olmasın birader.

tam iş çıkışı, damar diye tabir edilen müzik türünün en damarı çalıyorsa, kaçışı yok; asabiyet ve atar damarlarım daha hızlı atmaya başlıyor, çekilmiyor. hacı, harbiden çok ağır ya, tam ata demirer muhabbeti.

servis şoförüne de bişey diyemiyorsun, desen atar yapıyor, atarın altında da kalmıyon, serviste bütün adamları karşına alıyosun. sonunda:

-kaptan, bende bir adet mach3 jileti alabilirmiyim?

işte bile güleryüzü eksik olmayan ben, o şarkılarda süblimleşiyorum, geriye yatırmış olduğum koltuğu öne çekiyorum, elmacık kemiklerim belirginleşiyor.

çoğu djyide hiçte çekilmeyen cinsten. gerçi dinleyen için çekilesidir, bu radyoyu sevmediğimden öyle zannediyorum galiba. dj; kısık sesli, varoşları o yaratmış sanki. bir " iyi geceler" deyişi var, iyi olma ihtimali, en zor olan gecedir herhalde.

- iyi geceler damarın kralını dinleyen arkadaşlarım. bu akşam sabaha kadar, yanınızda dostunuz, sevgiliniz, anneniz veya sevdiğiniz bişeyi düşünün o olayım, tüm iyi duygularımla yanınızda olayım.

+ " sen mi? hadi ordan, osuruk sesli!" diyesim geliyor her seferinde.

bir enerji olur değil mi? dj denen abajürde. çokta bomba olur be hacı, düşünsene:

- evet arkadaşlar, sizlerle bu gece, her zamanki gibi inanılmaz enerji ve hayat dolu saatler geçireceğiz. ilk parça, david guetta' nın son coverı; nikah masası.

+ orhan! taşşak mı geçiyor olm bu dj bizimle?

++ bilmiyorum abi. jileti nabıcaz abi?

+ eminsin değil mi? kral fm burası.

++ evet, şükrü abi.

+ hadi bas gaza orhan! o jileti sakla ve arabayı kral fm binasının önüne sür, hemen!...

bunlar olmaz, imkansız. şaka bunlar.

radyonun djleri ve dinleyicileri ile arasında geçen diyaloglar ise tamamıyla sorun.

bu akşam gerçekleşmiş olan sorun da, djye gelen mesajda adamın biri: " zaten yaptığınız iş çok kolay" yazmış. dj delirdi; vurucak, kıracak. korktum bir ara ağzından küfür kaçıracak diye. kişiliğinden ve çalan müzikten olsa gerek, bir an profesyonelliğini kaybetti, beyin uyuşuk. savunusu ise; " gel o zaman sen yap abi" bitirecekti sözlerini, fakat dayanamadı, allta kalmak istemiyor adam. dj, ne kadar zor bir görevde olduğunu anlatacak ya, örnek vermek istedi:

- hey 7546! * yarın sabah kalktığında, git bir kahveye, selamun aleyküm diye gir içeriye, bir buçuk dakika onlara mikrofonsuz bişey anlat. anlatırsan, yemin ediyorum bu koltuğa sen oturacan, yemin ediyorum.

adam her türlü o koltukta zaten, sende atla o yayın binasından emi!

profesyonelliğe bak, ayarların ayarına gel, damara gel.

(bkz: power fm)

(bkz: bay j)

zevk meselesi değil, ruh meselesi.
mobilya fm olarak değiştirilmesi gerekir.
eczanelerde bile bulunmayan ilaç.*
(bkz: kamyoncu radyosu)
Yıllardır kalitesini bozmayan harika bir radyo.
kaliteli bir web sitesine sahip radyo. (bkz: http://www.kralfm.com.tr)
http://www.playradyo.com adresindeki online radyo dinleme programından dinlenebilecek radyo.
ibonun vurulmasının akabinde kesintisiz ibo parçaları çalan radyo.
bedirhan gökçe ile üçüncü sayfa programın da gerçek huzur var.
d smart platformunda 517. kanalda yayın yapan radyo.
yeni sloganı "damardan değil atar damardan" olan radyo kanalı.
doğuş grubuna geçtikten sonra afedersiniz içine sıçılan radyo kanalı. eskiden süper bir kanaldı burası şimdi murat boz, hadise falan çalıyor yazık mahvetmişler güzelim radyoyu. *
cem uzan girişimciliğinin bir ürünü olan radyo kanalı. 1994 yılında bizzat cem uzan tarafından kurulmuş, sonradan el değiştirmiştir.
Tatil zamanı en dinlenesi radyodur.
an itibariyle bedirhan başgan çıkmıştır. siyasetten yardırıyor helal olsun. güzelde parçalar çalıyor. ramazan olmasa da rakı içsek dedirtiyor. sigara kesiyor allahtan.