bugün

Bir soru.

Çok sevdiğiniz Bir tanıdığınız var diyelim. üniversiteyi bitiriyor, öğretmenlik diplomasını alıyor, büyük bir şevkle kpss ye hazırlanıyor, lakin olmuyor. ileriki sene yine hazırlanıyor ve yine olmuyor. Yıllar yılları kovalıyor ve bu kişinin yıpranışına çaresizce şahit oluyorsunuz. imkan olsa onun yerine çalışıp sınava girersiniz. Öyle bir imkan yok. Ama ne var? Bilmiyorum. Çünkü bu sorunu ben çözmeliyim diye ilk defa düşünüyorum ve bu konularda hiçbir bilgim yok. Bilen varsa söylesin. En uçuk kaçık ihtimaller de olsa söylesin.
oturup eğitim için kaybettiği yıllarına ağlayabilir. vesselam.
bir sene daha hazırlanması için motivasyon verilir.
Tekrar çalışması gerekir. Muhtemelen programlı çalışmadığı için kazanamamıştır.
malesef vurmak gerekir.

Kpss'yi bir kere kazanamış insan iyileşse de bir daha eski performansında koşamayacaktır.
Çalışmadığı için kazanamayan insandır. Bu insana hiçbir şey yapılmaz. Çalışmaya bile teşvik edilmez. Kişi istemedikten sonra en iyi ders anlatıcısı bir hocası da olsa ne yazar?
kpss yi kazanamayan insanın en büyük problemlerinden biri aile ile yaşamak olabilir. eğer ki üniversite aileden ayrı bir şehirde okunmuşsa ve kişi kpss yi ilk senesinde kazanamamışsa diğer sene aile evine geri döner ve sınava orada hazırlanmaya başlar. işte tartışmaların fitili bu evrede ateşlenir. dört sene istediğini yapmış olan genç eve dönünce evdeki düzene ayak uyduramayabilir. birinin basit bir hareketi bile (örneğin bağırarak konuşmak, kapıyı açık bırakıp gitmek gibi) bir noktadan sonra göze batmaya başlıyor. o yüzden böyle bir durum varsa ayrı eve çıkmak en mantıklısı. ya da sabah kütüphaneye gidip akşam dönmek de çözüm olabilir ama covid dolayısıyla o ihtimal de şu zamanlarda zor görünüyor.
Bir sonraki KPSS sınavına hazırlanması için onu kaliteli bir dersaneye yazdırmak gerekir.